BLOGILOOS: väikestele Põrsas Peppa fännidele

Meie JJ lemmik on Põrsas Peppa, ükski teine multikas ei tekita sellist huvi nagu Peppa ja tema pere tegemised, aga peale läheb ka kõik muu värk, kus Peppat näha. Hakkasin juba enne reisi otsima lahedaid magnetraamatuid, aga kuna need vist väga minev kaup, siis meie raamatupoodides väga vinget valikut just ei olnud. Lõpuks leidsin tänu sõbrannale sellise lehe nagu Book Depository, kus on eriti lai valik kõikvõimalikke raamatuid, seal hulgas ka lasteraamatuid. Tutvusin selle valikuga ja leidsin palju-palju ka Peppaga raamatuid. Tellisin ühe magnetitega ja ühe mini komplekti. Tarne võttis vist ca 3-4 nädalat, aga oli saatmiskuluta. Raamatud on väga toredad ja JJ-le meeldib neid sirvida ja nendega mängida.

Kuna need on nii vahvad, siis otsustasime ühe komplekti Põrsas Peppa mini-raamatuid ka meie blogi lugejate vahel välja loosida. NB! Raamatud on inglise keeles, aga usun, et nende tõlkimine lapsele ei ole kellelegi väga üle jõu käiv.
Selleks, et loosis osaleda, tuleb siia postituse alla kirjutada kommentaar selle kohta, et mis tegelased teie lapsele/lastele kõige rohkem meeldivad ja millised on teie laste lemmikraamatud 🙂 (kindlasti jäta kommentaari kirjutades õigele väljale oma õige e-maili aadress, et saaksin võidu korral ühendust võtta).
Ja muidugi võid meie loosi jagada teiste Peppa fännidega!
Võitja kulutan välja 01.05.2016.

IMG_9539

Komplektis on 6 raamatukest

IMG_9541

Raamatute tagakülgedest saab kokku panna pusle

IMG_9543

IMG_9545

Ja see kinnine komplekt ootab väikest lugejat!

56 thoughts on “BLOGILOOS: väikestele Põrsas Peppa fännidele

 1. Meie väiksemat (1a1k) multikad ei huvita, televiisor üleüldiselt mitte (nüüd sülitan kolm korda üle õla), suurema venna(4a) lemmikuks on multikas nimega “Turbo” ja meeldib ka Peppa 🙂

  Liked by 1 person

 2. Minu kolmeaastase tütre lemmikuks on just Põrsas Peppa. Raamatuid meeldib talle ka väga väga lugeda ja enne lõunauinakut sai just ette loetud The very hungry caterpillar, aga need lemmikud vahelduvad tal.

  Liked by 1 person

  • Oh, lahe, kas sa loedki inglise keeles ette? Ma vaatasin ka, et ilmselt tellin sealt samalt lehelt veel mõned lasteraamatud, aga, et ettelugemiseks siis tõlgin need ise enne ära 😀

   Like

   • Me kakskeelne pere, siis inglise keelsed raamatud loen inglise keeles. Aga see the very hungry caterpillar on eesti keeles ka olemas.

    Liked by 1 person

 3. Meie pere pisikesele Leelole on ka just Peppa see kõige lemmikum! Kuna 10-kuune Leelo alles tutvub tasapisi erinevate raamatu- ja ekraanitegelastega, siis just see põrsaperekond on väga pop. Leelole on meelt mööda ikka väike põrsatüdruk Peppa ning tema vennaraas põssa Priidik (ETV tõlke järgi). Emale aga teeb alalõpmata nalja Notsu-Vanaisa oma muhedusega. 🙂 Nii et kuna täna on meie tirtsu raamaturiiulis alles paar lasteraamatut, oleksime eriti rõõmsad, kui kohtaksime seal ka Peppat ning tema sõpru-sugulasi.

  Muidu olen Sinu blogi päris tihe lugeja ning tänud selle eest! Alati asjalik ja põnev lugemine oma beebiga toimetamise juurde. 🙂

  Liked by 1 person

 4. Tere, mu laps nii väike,et ei vaata veel multikaid,aga mulle kül meeldivad Põrsas Peppa multikad ja usun,et kui saab need raamatud ja kasvab siis kül hakkab see multikas ka meeldima.

  Liked by 1 person

 5. Meie Pätu (1a 7k) absoluutne lemmik on Peppa! Kui multikas algab, kukuvad kõik asjad käest ja suu ammuli vaadatakse 🙂 Mul endal on vaikselt villand juba koguaeg samadest osadest, mis lastekanalilt ja Etv2-st tulevad.. aga mõnusad ja õpetlikud multikad, selliseid võiks rohkem olla. Meil veel ühtegi Peppa nänni pole, seega raamatud oleks imetore algus. Raamatud on lapsele väga olulised, hetkel lemmikuks on raamat nimega “Peitusemäng”. Seal on palju huvitavat, mida piltidelt otsida ja sõnu õppida. Teine lemmik on “Mina olen terane laps”, soovitan mõlemat väga!

  Liked by 1 person

 6. Poisile meeldib Põrsas Peppa väga. Vaatab multikat ja on pidžaama ka 😀 sai ka hiljuti kaisukas soetatud.
  Raamatud on väga lahedad. Kindlasti vanemale ja nooremale mõlemile meeldiks väga. 🙂 vanem 3a ja noorem 1.1a.

  Liked by 1 person

 7. Oi kui vahva loos! Meie peres on Peppa tegelased väga suured lemmikud. Meeldivad nii 3a, ja ka 1,2 aastasele, kõige enam meeldib tegelastest Peppa ja dinosaurus. Iga päev vaatame vähemalt ühe Peppa multika ka 🙂
  Unejutuks on hetkel Sipsik 🙂

  Liked by 1 person

 8. Kõige pealt suured tänud Sulle, et jagasid linki, külastan seda ja vaatan ka poistele raamatuid.
  Minu poiste lemmikud on järgmised: värske 7a fännab Vahtramäe Emilit ja Tjorveni lugusid, nii toidu alla kui ka peale. 4a poisile meeldib kõik mis seotud Põrsas Peppaga, alustades multikatest ja lõpetades kujukestega. 2a poisile meeldib Peppa ja Laura lood. 5k vanal lapsel veel lemmikut pole, kõik beebiraamatud meeldivad ja kui saaks, siis isa ajalehed degusteeriks ka ära 🙂

  Liked by 1 person

 9. Meie 1,9 aastase tirtsu vaieldamatu lemmik ka Peppa ja tema vend (hästi kandev roll on loomulikult ka dinosaurusel, sest see “grrrr” on üks lemmikumaid hääli)! Raamatutest lemmik hetkel üks soome keelne Karupoeg Puhh millel pealkirjaks “Nalle Puh ja hunajapuu”. Ainuüksi selle pealkirja hääldus ajab teda alati itsitama.

  Liked by 1 person

 10. Minul on kodus üks väga suur Peppa fänn. Kõige rohkem fännab ta muidugi Peppat ja tema parimat sõbrannat lammas Suzyit. Kuna meil ühtegi Peppa raamatut ei ole (olemas on küll igasugused peppa pusled), oleks mu neiu ülimalt õnnelik ka nende raamatute üle. Hetkene lemmik raamat on “Leidliku lõpuga lood, kolmeaastastele lastele.”
  Loodame, et fortuuna soosib ja üks pisike preili saaks veel rohkem õnnelikumaks oma lemmikutega.

  Liked by 1 person

 11. Minu aasta ja kahe kuusele Oskarile meeldib vaga Peppa. Kui tahab Peppat vaadata annab mulle puldi ja utleb “Peppa” ja nägu laheb kohe naerule kui selle kaima panen. Lemmikraamatut tal aga polegi.

  Liked by 1 person

 12. Meil kutile meeldivad kõigi loomadega raamatud. Tema jaoks on küll kõik auh-auhid. Räägi muud palju tahad. 😀 Peppa raamatuid veel pole, kuid multikat fännab küll. 🙂

  Liked by 1 person

 13. Hei,meie Johannes ainult Põrsast peppa multikat vaatabki multikatest. Johannes on 1 a 10 k,meil tavaks,et panen päevas korra talle siis multikat. Ise ta ütleb peppa multu 😉 . Mulle endale ka väga meeldivad need Peppa multikad,mu meelest nii heasüdamlikud ja toreda sisuga 🙂 . ahja peppa sokid on J ka ,need ka lemmikud 🙂

  Liked by 1 person

  • Hei,meie Johannes ainult Põrsast peppa multikat vaatabki multikatest. Johannes on 1 a 10 k,meil tavaks,et panen päevas korra talle siis multikat. Ise ta ütleb peppa multu 😉 . Mulle endale ka väga meeldivad need Peppa multikad,mu meelest nii heasüdamlikud ja toreda sisuga 🙂 . ahja peppa sokid on J ka ,need ka lemmikud 🙂 . Raamatutest on hetkel üks lemmik “Meie vahva kodu”,kah selline õpetliku sisuga. Meeldivad veel sellised loomadega ja loomulikult autodega. Meil tegelikult palju raamatuid,kui J sündis ,siis vanaema kinkis kuni 1 -aastaseks saamiseni ühest sarjast raamatuid(Pettsoni sari),kuid neid niisama vahel sirvime 🙂 . Raamatud on vahvad igastahes 😉

   Like

 14. Issand kui äge! LL on suur-suuur-SUUUR Peppa-fänn!
  Enamasti nii, kui Peppa aeg hakkab TVst tulema, siis ütlen talle paar minutit ette ning siis ta juba vudib teleka ette – põrandale või diivanile – ja ning hakkab ootama 😀 Ise ostutab näpuga telekale ja “Pppppaaa- pppaaa”. Peppa on meil abiks igal juhtumil, kui vaja tibi kuskile paigale saada või maha rahustada või ärkvel hoida (noh, et 10min pärast oleme kodus, ära paljun jää autos/vankris magama 😛 ).

  Igatahes ootan ka linki, kust neid tellisid. Või kui peaksid veel tellima, siis anna mulle ka teada 😛 Magnetraaamatud huvitavad ka väga! 🙂

  Liked by 1 person

 15. Mu kohe 1aastaseks saav tirts fännab samuti Peppat. Tavaliselt, kui hommikupuder jahtub, võtan teleripuldi kätte, et kohustuslik Peppa panna, siis laps käputab kiiresti kohale, öeldes samal ajal “Peppa!Peppa!” See on ka ainus multifilm, mida me talle see 5-6 minutit lubame. 😀

  Aga unejutu lugemist alustasime kuskil 6ndast kuust ja lugesime kõik “Laura lood” ära, muidugi mitu-mitu korda, sest kuidagi ei leidnud teisi vahvaid raamatuid, mida veel lugeda. Alles nüüd panime Laura kõrvale mõneks ajaks ja võtsin selle “Pisike puu” ette, kus on ka palju luuletusi sees.
  Päeval sirvime raamatuid koos üsna palju, kui mõnda koera näeb, siis püüab auh-auh ka teha 🙂
  Seega koerad meeldivad, aga Peppa on kõige populaarsem. 🙂

  Liked by 1 person

 16. Niiii vahva! Minu 7kuusel pojal veel lemmik tegelast ei ole. Meile meeldib koik värviline, krõbisev, sahisev, kilisev-kolisev. Kõik mis vähegi häält teeb, teeb meile rõõmu. 🙂 Aga mul on vennatütar, kes saab 2.mai 3aastaseks ja Tema on suuur suuur Peppa fänn.. Need raamatud oleks nii armas kingitus minu Lemmik Tirtsule(mul endal 2 poega 🙂 ).

  Liked by 1 person

 17. Minu tüdrukule meeldib samuti Peppa ( just üleeile sai ka esimene pehme Peppa koju ostetud ), aga kuna vahepeal tuli Terevisioonis ka Henry kohtub…, siis see läks talle ka väga peale. Igakord, kui multas oli koht, kus Henry ema hüüdis: “Henry!”, siis plika lehvitas ja ütles Henryle tadaaa:)

  Liked by 1 person

 18. Mul Aronil on ka raamatud väga teemas praegu. Kõige lemmikumad on raamatud, siis kui potil vaja istuda, niiet seal istuda viitsiks on uusi raamatuid juurde vaja muretseda mul koguaeg! Kaks asja ühe hoobiga 😀 Aga youtubist läheb väga peale teletupsud talle, sellega saab natukene maha rahustada, kui ülemeelikuks läheb.

  Liked by 1 person

 19. Meie 2,5 aastasele pojale meeldivad rong Thomase ja Peppa multikad (neid vaadatakse kordamööda). igal õhtul loeme ühe loo Jipi ja Jannekese raamatust – soovitan, suhteliselt lühikesed lood ja jätkub pikaks ajaks!

  Liked by 1 person

 20. Nii vahva loos!
  Meil on kodus 1,3 kuune poisslaps ja lemmikuteks on loomulikt peppa, aga vaatab hea meelega ka Toomas ja sõbrad. Väga suur multikafänn ei ole, meelsamini lehitseme raamatuid. Multikaid vaatame üldjuhul kord päevas 🙂

  Liked by 1 person

 21. Minu peaaegu 10kuusel tütrekesel ka Peppa suur lemmik. Peletab ka kõige halvema tuju ära 😀
  Kusjuures ei plaaninud teda üldse multikatega veel kurssi viia, aga hommikuti kui Terevisioonist Peppa tuli, siis oli pisi kui naelutatud teleks ette.

  Raamatutest siiani on ainus “Koduloomad”, kus saab loomade karvasid paitada. Juturaamatutest veel ei arva midagi.

  Liked by 1 person

 22. Minul on kodus kaks Peppa fänni, vanem tüdruk (3,5a) oli veendunud kuni lõpuni et olenemata kes meil sünnib saab tema nimeks Georg ja riideid ja Peppa mänguasju on meil palju. Väiksem plika 1a3k (sama vana kui JJ) on ka suur Äppä (tema keeles peppa) fänn ja kui kuuleb multika algus muusikat siis peab kohe tv ette tormama…
  Peppa raamatuid meil ei ole, aga olen tellinud suuremale tüdrukule 2 aastat järjest Peppa sokolaadikalendri jõuludeks ja ka tavalise kalendri (tänu tavalisele kalendrile teab ta millal kellegi sünnipäev on) Loodan et loosiõnn naeratab meile…

  Liked by 1 person

 23. Liisule (saab 1. mail aastaseks) meeldib ka Peppa. Need Peppa multikad on minu arvates nii vaimukad, et endal ka lõbus vaatamine, me abikaasaga kogu aeg itsitame selle huumori peale seal. Aga raamatutest on lemmik “10 taluhäält.”

  Liked by 1 person

 24. See auhind oleks meile praegu täpselt ideaalne 😀 Kuni umbes veebruarini oli hull Maša ja karu vaimustus aga nüüd on preili Peppa järgi täitsa pöörane 😀 Iga päev peab kindasti Peppa multikaid vaatama ja kõik põrsad ( lego omad ja väikesed farmiloomad ) on Peppad….tellisin talle nüüd terve põrsaperekonna väkesed kujukesed ja suure Peppa ja tema venna pehmed mänguasjad ka..läheb nendega siis õhtul magamaminek ehk kergemalt sest viimased päevad veel magama minnes sonitakse enne magama jäämist ka Peppast ja, et ei taha magama jääda, Peppat tahab näha..saab oma Peppa kaissu võtta on kergem siis 😀

  Liked by 1 person

 25. Meil läheb ka Peppa hästi kaubaks! Kui mingist teisest raamatust ükskõik, millist põssat näidata, siis need on Peppad 🙂 Lorru lemmikuks on hetkel ühe hiiretüdruku ja kassipoisi raamat, kus räägib nende perest ja igapäeva tometustest.
  Aga inglise keelne Peppa raamat ongi meil just tegelikult puudu. Esimene Peppa raamat koos puzzledega on meil itaaliakeelne ja teise Peppa raamatu koos pliiatsitega (osasid pilte saab värvida) tõin talle Prantsusmaalt. Seega väga mitmekeelne Peppa valik, mis ootab täiendust 😀

  Liked by 1 person

 26. Minu kahese neiu suured lemmikud on Põrsas Peppa ja Maša&Karu .Esimene meeldib muidugi enim.
  Raamatutest enim meeldib hetkel üks suur sõnade raamat 🙂

  Liked by 1 person

 27. Lemmikud tegelased on praegusel hetkel Peppa, Masha ja Elsa. Multikatest meeldib veel hirmsasti Priit ja Prääks.
  Lemmikraamatuteks on juba vimased mitu-mitu kuud Laura sarja raamatud, kõik kuus tükki meil ilusasti olemas ja lapsel juba pähe kulunud millisest raamatust millist juttu soovib 🙂

  Liked by 1 person

 28. Minu 3 aastasele pojale meeldib Peppa väga.Enne lasteaeda minekut peab ta seda multikat vaata.Tal ei olegi seal lemmikut talle meeldivad kõik tegelased.Raamatutest meeldivad talle pussle omad kõige rohkem.

  Liked by 1 person

 29. Tegelikult ei plaaninud ma veel lasta oma 1 a ja 2 kuu vanusel pojal TVga just liiga suureks sõbraks saada, aga nähes kui ekstaasi üks põrsaperekond ühe väikemehe ajada võib, siis on Peppa multikale tehtud eksklusiivne erand 😀 Meil need eestikeelsed osad salvestuvad ka ja nii me neid järjestikku vaatame, mõnipäev suisa mitu korda, nii et kipuvad pähe jääma 😀 Kõige rohkem fännab Priidikut oma dinosooriga, aga tegelikult kõige rohkem armastab ta mul seda introt, kus kõlab tunnusmuusika ja Peppa oma perekonda tutvustab 😀 Raamatutest on meil hetkel aktuaalsed igasugused loomaraamatud, pigem sellised beebidele mõeldud. Ahjaa, ja J.Oro “Muna” raamat, kuigi maksab sellise papist beebiraamatu kohta minu meelest ebanormaalselt palju, on ka täielik hitt. Olen seda mõned korrad isegi lappima pidanud, sest nii kapsaks on lehitsetud 😀 Aga raamatud on toredad ja ma olen väga rõõmus, et poiss nende vastu suurt huvi tunneb 🙂

  Liked by 1 person

  • Me vaatame Kidzone kanalilt Peppat, vahepeal need osad aind kordusid ja kui rinnast võõrutamise ajal seda ka öösel kordusest vaatasime, siis lõpuks mind ajas see Peppa kergelt oksele. Aga siis leidsime youtubeist mingi 3h kestva Peppa episoodide jada ja ma olin täiega õnnelik, et jesss, uued osad. Ühtlasi oli nii nunnu ja värskendav kuulata Peppat originaalkeeles 😀

   Like

 30. Karmo telekat vaatab väga harva ja täiesti suvalisel ajal ehk siis vaatab seda multikat, mis parasjagu tuleb. Peppat on ka vaadanud ikka. Aga ta on väga väga suur raamatute fänn, kogu aeg tassib enda raamaturiiulit tühjaks ja nõuab, et temaga koos neid loeksin ehk siis raamatuid võiks vahelduse mõttes rohkem olla küll. Lemmikud on hetkel muumid (neid raamatuid meil lihtsalt kõige rohkem ka).

  Liked by 1 person

 31. Meie laste lemmik on ka Peppa (lisaks Masa ja Karule). Nooremale, 1 ja 10 kuusele, tellisin Amazonist Peppa magnetitega raamatu ja piraadikostüümis George´i. Iga nädal on üks asjadest vähemalt kord lasteaias kaasas. Talvel printisin internetist välja Peppa värvimisleht, mõlemad poisid said kõvasti värvida.

  Liked by 1 person

 32. Mu pea 3 aastaseks saav poiss läheb peppa peale alati hulluks ja kui ükspäev jääb peppa vahele siis tuleb õhtul kõik järgi vaadata. Rammatutest meeldivad talle kõik. Viimasel ajal kui lapsega õues oleme siis on mulle ka käsk antud, et ise mõtleksin peppa muinasjutu välja.

  Liked by 1 person

 33. Mu lapsel mingit lemmikut veel tekkinud ei ole. Raamatud meeldivad üleüldiselt 😊 hetkel on palju veel selliseid üks pilt lehel raamatuid. Eks nende aeg hakkab tasapisi üle saama

  Liked by 1 person

 34. Varem Pärtel (1a5k) hakkas “pahandama”, kui proovisin vahelduseks Peppa multat näidata, siis olid lemmikuks Maša&Karu, Muumioru lod (vaid algusemuusika osa), Lotte lühimultad ja Laula Mu Laulu esinemised (peamiselt Liis Lemsalu ja Cool D, kellega koos ta laulis ning räppis omamoodi). Hiljuti aga sai ta aru, et Peppa on põrsas ja juhtumisi näitasin osa, kus Peppa perega autoga sõitis ning suur põrsa- ja autoarmastus pani Pärteli ka Peppa multikat vaatama. Koheselt õppis ka ära sõna “Peppa” 😀
  Raamatutest on ta lemmikud “Laste väike muusikaraamat” ja “Muusikariistad” ning tavaliselt raamaturiiulilt veab miskipärast sageli “Sauna jooga” lehitsemiseks 🙂

  Liked by 1 person

 35. Elise-Mare (2a4k) suur lemmik ongi põrsas Peppa:) Kunagi vaatasime hommikuti Terevisiooni ja sealt talle see meelde jäi. Multikatest meeldib talle ka üks Booba episood (youtubes jäi ette üks elukas). Aga raamatud meeldivad tütarlapsele väga. Tema lemmikud on Molli, Pannkoogitort (Pettsoni ja Findusega) ja Timbu-Limbu õukond ja lumemöldrid:)

  Liked by 1 person

 36. Pepa on tegija nii vanema (5a) kui ka noorema (7kuud) lapse jaoks. Vanem tõmbab paraleele Pepa peregaliikme ja meie vahel. Noorem paratamatult vaatab ka multikat ja selle multika ajal kilkab kaasa. Lemmikud on veel Sipsik, Lotte, Mauri jõuluraamat, Naksitrallid, Pipi, Väike nõid jms. Iga õhtune unejuttu lugemine 30 min kanti + e-raamatud, sest ei jõua ise koguaeg lugeda 🙂

  Liked by 1 person

 37. Minu lapse lemmikud on Peppa, “Saara ja part” ja “Maša ja karu”. Ta on 1a 4k ja õpib rääkima. Peppa ta puhtalt öelda ei oska, selle asemel ütleb “Keppa”.

  Lemmikraamat on tal suur muinasjuturaamat, milles on palju suuri värvilisi pilte. Paraku on ta kogemata mõned lehed sirvimise käigus katki ka teinud, aga ma ei pahanda – ega ta meelega teinud.

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s