ITK majatutvustus

Pärast sünnitusvalude leevendamise loengut osalesime ka ITK majatutvustusel, kus siis ÄE Maila Teramees näitas kõiki olulisemaid kohti, mida sünnitama minnes hea teada on.

Alustame algusest:

 • Sünnitama saabudes saab auto parkida eraldi parklasse (viidad ka selle kohta üleval), seal on parkimine 24h sünnitajale tasuta.
 • Esimesena tuleb pöörduda vastuvõtu tuppa, mis on sama, mis naistekliiniku erakorraline vastuvõtt. Seal vaatab valvearst/ÄE su läbi ja kui sünnitegevus on piisavalt kaugel, siis suunab edasi sünnitusosakonda. Sünnitama tulles on kindlasti vaja kaasa võtta oma rasedakaart ja kõik muud dokumendid, paberid, mis raseduse ajal on väljastatud, UH pildid, samuti raseda isikuttõendav dokument. Lisaks siis pakitud haiglakott, kus enda jaoks vajalikud asjad – riided, vahetusjalatsid, hügieenitarbed vms (+ tugiisiku asjad).
 • Edasi suunatakse siis III korrusele, kus asuvad sünnitustoad – 4 tuba, kus on olemas ka vann ning veel 9 tuba, kus vanni pole. Toad jätsid tegelikult täiesti meeldiva mulje, tubades on ka oma wc ja dušš, samuti on olemas tugiraam, järi, matt ja kott-toolid. Ka valgust saab tubades reguleerida vastavalt oma eelistustele. Kõik oli puhas ja kena ja kaasaegne.
 • Korraga on sünnitusosakonnas valves 4 ämmaemandat – kui sünnitus kulgeb normaalselt, siis ei käi peale ämmaemanda kedagi teist sünnitaja juures. Kui tegemist on mingite komplikatsioonidega või näiteks enneaegse sünnitusega, siis on kohal ka naistearst ja lastearst.
 • Pärast sünnitust on ema ja laps ca paar tundi veel sünnitustoas, ÄE jälgimise all. Juhul kui on väga palju sünnitajaid siis võidakse ema ja laps kohe edasi viia sünnitusjärgsesse palatisse ja edasine jälgimine toimub seal. Samuti on võimalus varajaseks väljakirjutamiseks, mis juhul saavad ema ja laps koju juba alates 6 tunni möödudes. Sellisel juhul järgneb ka ÄE koduvisiit (sellist teenust pakuvad Eestis ainult ITK ja Tartu Ülikooli Kliinikum ja see on sünnitajale tasuta).
 • Sünnitustoast viiakse siis ema ja laps edasi sünnitusjärgsesse palatisse – siin saab siis vastavalt oma eelistustele valida sobiva toa. Me saime näha nii kõigi mugavustega perepalatit ja ema ja lapse palatit ja mugavustega perepalatit. Ütleks, et toad on väiksed aga samas suuremad kui näiteks oli me hotellituba Pariisis 😀 Kõik olid puhtad ja kenad ning ega seal ju eriti kaua viibima ei pea nii või naa. Ka üht ühispalatit nägime vilksamisi, seal siis 4 voodikohta, mis kardinatega eraldatud ja ausalt öeldes ei näinud need kuidagi jubedad vms välja ja kui ikka häda käes, siis on seal täiesti OK olla.

ITK perepalat

 • Ühispalat on kõigile tasuta (ca 4 naist ühes toas), wc ja dušš on koridoris
 • Ema ja lapse tuba, V korrusel on pisut rohkemate mugavustega tuba 15€ ja II korrusel natuke tagasihoidlikum tuba 5€
 • Perepalat kõigi mugavustega V korrusel on 30€, seal siis kaheinimese voodi, wc ja dušš, telekas, külmik.
 • Perepalat mugavustega II korrusel, seal siis toad ilma külmiku ja TV-ta, hinnaks 20€
 • Perepalat II korrusel, kus põhimõtteliselt peale voodite muud pole, ka wc ja dušš on koridoris ja selle hind on 10€
 • Perepalatites on 3x päevas toitlustamine nii emale kui ka isale.
 • Perepalateid ette broneerida ei saa!
 • Palatite ja teiste teenuste kasutamise (näiteks tasuline ÄE) eest tasumine toimub väljakirjutamise päeval. Tubade hinnakiri ja täpsem info on siin.
 • ITK-s on olemas ka vastsündinute intensiivravi osakond, mis tähendab, et üldjuhul ei hakata seal vastsündinut kuskile mujale viima (näiteks Tallinna Lastehaiglasse) vaid ravi viiakse läbi ITKs (näiteks enneaegsete beebide puhul). Intensiivravi osakonda külalisi ei lubata, lapse juures saavad olla vaid ema ja isa.
 • Sünnitusosakonna külastusajad on E-R 15-19.00 ja L,P 12-19.00, oma külalistel peaks paluma nendest aegadest kinnipidamist, kuna teistel aegadel tehakse vajalikke protseduure nii emale kui ka lapsele.

Samas mul tekkis seal ringkäigul üldse mõte, et võib olla ma pigem ei tahakski haiglasse külalisi, kuna kui kõik on korras, saab suht kiiresti koju ja ma parema meelega võtaks külalisi seal vastu. Seda ka pereliikmete puhul. Mulle tundub, et tahaksin need esimesed tunnid ja hetked ainult oma lapse ja mehega veeta – see on meie aeg ja küll teistel on aega uudistada ka pärast, ma lihtsalt ei tahaks oma tähelepanu kuskile mujale sel ajal jagada.

Üldiselt on muljed positiivsed, midagi hirmsat seal ees ei oota ja no alati on võimalus nii sünnitustuba kui ka perepalat endale kodusemaks muuta – nii oma riiete kui ka padja vms asjadega. Tunne on selline, et varsti tahaks juba sünnitama minna – vaim hakkab vaikselt valmis saama (muidugi enne õiget aega peab Jensu ikka kõhus püsima!!!)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s