Diaper bag ehk kuhu kõik asjad panna

Jõulukuuse all olid meil sel aastal ootamas üsna praktilised kingitused – teekann, fotokaamera kott, tordikahvlid jms. Lisaks oli seal ka üks mõnus seljakott.

Juba üsna varakult leppisime Teeduga kokku, et nö mähkmekotiks, kuhu vajalikud beebitarbed kuskile minnes kaasa pakkida, saab ilmselt seljakott. Seda on hea kaasa võtta nii käruga, aga ka siis kui laps on näiteks kõhukotis – sel juhul oleks õlakott üsnagi ebamugav.
Üldiselt igasugused “päris” mähkmekotid kipuvad olema mingite jubedate mustritega ja eriti labased, nii et Teet end mõne sellisega kindlasti mugavalt ei tunneks (ega ma isegi). Sama lugu oleks ka siis, kui kasutaksime selleks otstarbeks mõnd mu mahukamat käekotti – ma ei vaimustu mõttest, et mu kott on mähkmeid täis ja, et siis kui Teet peaks lapsega omapead kuskile minema, siis peame hakkama kogu tavaari ümbertõstma.

Seljakotti valides olid põhilised kriteeriumid selle maht, suurus ja ka see, et kott sobiks nii mulle kui Teedule. No ja ilus võiks ka olla 🙂

Valituks osutus Fjällräven Kanken Classic suuruses seljakott, värvuseks Ox Red. Värvi valisin mina, sobib me punase käruga ja tumepunasena on ühtviisi sobiv nii mulle kui ka Teedule (pealegi poetasin ma selle kingituse kuuse alla nii, et Teedu jaoks oli see hoopis üllatus, teda ootas koti sees veel ka termo joogipudel, mida ta talvel rattaga sõites nüüd kasutada saab ja miks mitte ka tulevikus miinuskraadidega kärutades).
Suurusega olen hetkel küll rahul, kui veidi uurisin, siis nii mõnedki kasutavad mähkmekotina ka sellest väiksemat Mini varianti, aga see tundus mulle juba natuke kahtlane – mini variandi luban Jensule osta, kui tal lasteaeda vms minek ja siis temale meeldivat värvi, sest see värvivalik on tõesti väga lai. Classicust suurem variant Big oleks igapäevaseks kasutamiseks minu jaoks kuidagi suureks jäänud, samuti poleks seda nii mugav käru külge kinnitada. Meie tihti sopase ilmaga on see koti käru sanga külge kinnitamise võimalus väga mõnus, sest käru all olevas pakikorvis võivad kehvema ilmaga asjad siiski vähe sopaseks saada.

Väljast väike, aga seest suur :)

Väljast väike, aga seest suur 🙂

Seljakott koos meie Brioga

Seljakott koos meie Brioga

 

Proovisin järgi ka, et kuidas asjad siis uude kotti mahuvad – ilma suurema vaevata läks kotti: tekk, 5 mähet, üks aluslina, kaks marlilappi, üks väike flanellrätt, niisked salvärtid, tavalised salvärtid, kaks paari pükse, kaks body, üks kaelarätt ja paksem kombe.  Lisaks jäi veel kasutamata esisahtel, kuhu saan nipet-näpet asju panna ja küljetaskud, kuhu näiteks veepudel hästi sobiks. Eks see, mida reaalselt seal kotis kaasas kandma hakkame selgub, siis kui see aeg käes on, aga ma usun, et esmase mahu-testi on kott läbinud küll.

Ja kui vaja, siis mahuks siia veel asju

Ja kui vaja, siis mahuks siia veel asju

Eestis olen selle firma kotte müügil näinud Matkaspordis, aga suurema valikuga on Fjällräveni netipood, mis kaupa ka Eestisse saadab.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s