1. elukuu lemmikud

Juba tuleval nädalavahetusel tähistab Jens oma esimest minisünnipäeva, uskumatu, et see väike põnn on meiega olnud terve kuu. See kuu on läinud teineteise tundma õppimiseks ja arusaamiseks, mida ja kuidas on väikse beebiga kõige parem teha, sest no eks vist igal värskel lapsevanemal on haiglast pambuga lahkudes käinud peast läbi mõte, et “OMG, nad annavad selle pisikese meile niisama koju kaasa, kuidas  nad julgevad?!” 😀 Meil on Jensiga tegelikult väga vedanud, sest saime endale hetkel küll väga mõistliku lapse, mis ei välista, et mõne aja pärast ka tema jonnib ja ei lase öösel magada jms. Aga praegu on ta olnud üks mõnusalt rahulik beebi, kes on uue olukorraga harjumise meile kõigile sellega kergemaks teinud.

Lisaks on ka mõned asjad, mis on sel esimesel kuul suuresti abiks olnud ja mida julgen soovitada:

Marlilapid
Esialgu oli mul neid ostetud 6-ne pakk, kuid juba pärast paari päeva lasin emal teist sama palju juurde tuua. Need on abiks imetamise ajal, saan need kenasti põnnile alla panna, et piimauputus meid päris iga kord läbimärjaks ei teeks. Samuti on need kasutusel mähkimislaua juures, kuna poiste lemmiktegevus tundub olema pissimine just sel hetkel kui oled mähkme alt ära võtnud – selleks puhuks on hea see marli peal hoida ja tuba jääb kuivaks 🙂 Lisaks on üks marli Jensil ka voodis pea all, et vahel suust välja kippuva piima tõttu kohe lina vahetama ei peaks. Meie ostsime enda omad Mothercare´ist.

Pooled siin ja pooled kas pesus või kasutuses

Pooled siin ja pooled kas pesus või kasutuses

Päästev kreem

Päästev kreem

Sudocrem
Beebi pepu on õrn ja kui see alguses alles harjub pideva kaka ja pissimisega, siis võib tekkida ka väike punetus, õnneks on selle vastu suurepärane abiline Sudocrem, mis punetuse vaat, et juba järgmiseks päevaks ära võtab. Lastearst soovitas, et seda võib pepule natuke laiemalt määrida, et tekkiv kaitsekiht siis mõjuda saaks. Meil on see kreem igaljuhul tihedalt kasutust leidnud ja punetavaid kohti seetõttu õnneks vähe esinenud.

Emme päästja

Emme päästja

Mothercare´i frotee lapid

Mothercare´i frotee lapid

Purelan 100
Jätkame kreemide-salvide lainel, ütlen kohe ära, imetamisega alustamine ei pruugi olla mingi piknik pargis, pigem on see põrgulikult valus, sest üldiselt ei ole nibud harjunud, et neid ca 8-10 korda päevas isukalt imetakse ja kipuvad minema hellaks või lausa lõhenema (ja no siis on see söötmine ikka paras õudus). Õnneks on olemas abivahendid, mis leevendust toovad, Bepantheni kreemi olen juba varem maininud, aga nüüd olen üle läinud Purelan 100 salvile, mis tõesti mõjub ja nibud terved hoiab (muidugi alati tasub üle vaadata ka oma imetamisvõte, kui nibud pidevalt valusad või katki ja paremaks ei lähe, siis võib asi olla selles, et laps imeb valesti ja see tuleks korda saada).

Froteelapid
Imetamisega jätkates, need froteelapid on söögi ajal suureks abiks, kuna tänu mu metsikule piimavoolule ei jõua Jens vahel kõike alla neelata ja ühtteist tuleb ka suust välja, nende lappidega on hea põnnil suud pühkida ja üleliigne piim kontrolli all hoida 🙂

Igapäevased topid

Igapäevased topid

Hoiab piimakraani kuivana

Hoiab piimakraani kuivana

Imetamistopid
Lihtsalt parimad riided hetkel, Jens tahab päris tihti süüa ja praegu oleme suurema osa ajast kodus, kus kõige mugavamad ongi need H&M-i imetamistopid. Mul neid 4tk ja vähemaga ei saaks väga hakkama, kuna aeg-ajalt saavad need ikka piimaseks ka. Lisaks päevasele ajale kasutan neid öösel ka, kuna need mõnusamad kui rinnahoidjaga magamine.

Aventi rinnapadjad
Selleks, et need topid ja ka kogu muu elamine ei tilguks piima täis, kasutan Aventi rinnapatju, kulub neid muidugi üksjagu, aga hetkel ei viitsiks ma korduvkasutatavatega jännata, võib-olla hiljem kui rinnad paremini piima reguleerima hakkavad. Prismas on need parima hinnaga, aga tihti seal otsas, alternatiivne ostukoht meil Mothercare.

Mähkmed ja aluslinad

Mähkmed ja aluslinad

Aluslina kasutuses

Aluslina kasutuses

Mähkmevalik

Mähkmevalik

Mähkmed ja aluslinad
Ilmselgelt on beebil vaja mähkmeid ja meie valik on Naty, need suht beebisõbralikud ja pool ökod, ei haise imelikult ja ei ole beebi peput ka lõhkunud. Haiglas olles anti seal kasutamiseks väikseid Pamperseid ja no näiteks beebit nuusutada (et kontrollida, kas miskit on püksis) oli võimatu, kuna ainuke lõhn hais, mis tunda oli, oli Pampersite keemia – räige. Koju saabudes olid nr 1 Naty mähkmed hästi pisut suured ja mõned päevad kasutasime ka Libero newborn mähkmeid, kuid nüüd oleme Naty juurde jäänud. Neid müüakse vist ainult Prismas aga õnneks meil Kristiine keskus hea lähedal.
Mähkmevahetuse lahutamatuks osaks on ka ühekordsed aluslinad, mida päeva jooksul ikka paar tükki kipub kuluma, kui põnn mähkimislaual pissida vms teha otsustab. Samuti on hea paar sellist lina mähkmekotis alati kaasas kanda, sest näiteks perearst eeldas, et meil on beebiga vastuvõtule tulles oma lina kaasas, õnneks oli ka, nii et neid tasub osta kohe suurem ports.

Cosilana siidi-villa pluusid ja püksid

Cosilana siidi-villa pluusid ja püksid

H&M-i püksid

H&M-i püksid

Riided
Siiani on meie lemmikud kõik siidi-villa riided, need on mõnusalt pehmed, venivad parajalt, et oleks lihtne üle pea Jensile selga panna ja suure boonusena aitavad need riided beebi kehatemperatuuri reguleerimisele kaasa (jahedas hoiavad sooja ja soojas ei lase higil liiga teha). Meil on kasutuses 2 pluusi ja 2 body, endalegi üllatuseks on pluusid esialgu isegi mõnusamad, sest neid ei pea iga mähkmevahetus lahti kiskuma nagu bodysid, samas bodyd aitavad natuke ka mähet paigal hoida, nii et head on mõlemad variandid. Ka püksid on mõnusad, hetkel on need kasutuses nii, et jalaotsad on peale keeratud, aga kui Jens sellest suurusest välja kasvab, siis saab otsad üles keerata ja samu pükse veel sokkidega edasi kanda.
Lisaks siidi-villa riietele on teisteks lemmikuteks kujunenud H&M-i laia värvliga püksid. Need on mugavalt pika ülaosaga, et ei vaju alla ka siis kui beebi voodis niheleb, ühtlasi on see lai kumm hea ka siis kui nabakönt veel ära pole tulnud, et ei sooni sinna sisse. Samuti on need püksid veidi kitsama lõikega kui siidi-villa riided ja aitavad mähkme paigal püsimisele veidi kaasa. Usun, et taolisi pükse ostame ka järgmises suuruses juurde.

Jens üht oma päevastest uinakutest tegemas

Jens üht oma päevastest uinakutest tegemas

Häll
Praegu Jens veel oma toas võrevoodis ei maga. Öösiti on see häll meie voodi kõrval, kus teda toitmiseks enda sülle võtan ja pärast magama tagasi panen. Päeval toome hälli suurde tuppa, kus Jens niisama chillib ja oma päevaseid uinakuid teeb. Ma ütleks, et see häll on üks me parimaid ostusid, kuna praegu veedab Jens seal suurema osa ajast ja on sellega mul mõnusasti koguaeg silma all, seda on lihtne liigutada nii beebiga kui beebita (häll on ratastel) ja lisaks on sel ka kiigutamise funktsioon olemas. Seda julgen küll tulevastele lapsevanematele soovitada 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s