Milliseid mähkmeid kasutada?

Mähkmeid oleme lühikese aja jooksul saanud proovida päris mitut brändi. ITK-s saavad kõik lapsed jalga Pampersid ja nagu ma varem olen ka kirjutanud, siis need haisesid kohutavalt ja vabatahtlikult ma neid rohkem Jensile jalga ei paneks. Seega tuli leida mähkmed, mis oleks beebisõbralikud, täidaks oma ülesannet ja kui võimalik siis oleks ka soodsad.

mähkmed1

Koju oli meil varutud pakk Naty nr1 mähkmeid (hinnaga 5.15€/26tk, mida Eestis müüb ainult Prisma), mis on päris ökod, ei haise ja oma tekstuurilt meenutavad pigem paberit kui kilet vms. Kahjuks aga osutusid need esimesel nädalal siiski liiga suureks ja kasutasime sel ajal hoopis Libero newborn mähkmeid (Prismas hinnaga 5.85€/28tk, mis olid parajamad ja hoidsid mähkmesse jõudva sisu seal üsna hästi järgmise vahetuseni sees.

Kui esimesed paar nädalat olid möödas, siis hakkasime jälle Naty nr 1 mähkmeid kasutama Jensil ja nahale need kuidagi halvasti ei mõjunud ja plaan oligi neid mähkmeid kasutama hakata. Kuniks jõudsime juba nr2 suuruse juurde ja siis päris mitmel ööl leidsin hällist märgade pükstega Jensi. Kuna see keset ööd linade ja riiete vahetamine ei ole just meie meelistegevus, siis otsustasime, et proovime ka teisi mähkmeid – järgmiseks valikuks Muumid (12.99€/60tk), mille kohta olime ka head kuulnud.

Muumisid kasutasime ka päris mitu pakki, materjal on Natydega võrreldes veidi pehmem ja “vatisema” tundega. Jalas püsisid paremini kui Natyd ja öiseid märgasid pükse ning voodit peaaegu enam ei tulnud. Kinnitused toimivad kenasti, mähkmed ei haise ja Jensi nahale need ka halvasti ei mõjunud.

Põhimõtteliselt oleksimegi võinud nüüd siis Muumisid kasutama jääda, kuid ühel nädalavahetusel sattusin ka mina lõpuks poodi (seni oli kõik mähkmeostud Teet teinud). Mähkmeriiuli ees valides, vaatasin ka teisi brände silma jäid Huggies nr3 spetsiaalselt poistele mõeldud mähkmed. Kuna nr3 meile aga jätkuvalt veel suur on, siis mõtlesin prooviks võtta tavalisi Huggies nr2 mähkmeid (11.85€/66tk), millel ka märgumis-indikaator (kollane triip mähkme peal, mis märgumise peale siniseks muutub, et ema-isa saaksid aru, et on aeg mähet vahetada).

Need Huggies-e mähkmed on väga sarnased Muumidele aga võib-olla ehk veidi veel pehmemad ja “vatisemad”, lisaks on tore, see, et kinnitusi saab mähkme külge panna kogu mähkme ulatuses (teistel on vastav pind vaid mähkme esiosa ülemises ääres). Nii ongi nüüd meil kasutuses hoopis Huggies nr2 mähkmed ja me nendega rahul ning hetkel ei plaani mingit uut brändi testima hakata. Kuigi see uute brändide proovimine on päris huvitav olnud.

Huggies, Muumid, Liberod (näidiseks nr 3), Natyd (näidiseks nr3)

Huggies, Muumid, Liberod (näidiseks nr 3), Natyd (näidiseks nr3)

Küll aga on meil järgmist nr3 suurust olemas terve suur pakk Natysid, nii et kui aeg seal maal, et nr3 Jensile paras on, siis proovime neid uuesti, vaatame kas nüüd töötavad paremini.

Korduvkasutatavaid mähkmeid oleme siiani vaid ujutamises proovinud, seal on meil sellised pigem ujumispükse meentuvad nö mähkmed, mis seest froteelaadse materjaliga, et võimaliku kaka kinni peaks. Need ühekordsed ujumismähkmed on hetkel kõik Jensile liiga suured ja ilmselt ei ole ka lapsel seal vees kuigi mugav kui see poolpaberist pamp põhja poole kisub.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s