Ema ja lapse tuba – Tallinna Kaubamaja

Me käime JJ-ga päris palju ringi, ka poodides/kaubanduskeskustes, aga vahel ka niisama linnas jalutamas. Ja kuigi me üldiselt üritame oma käigud nii sättida, et toitmine ja mähkme vahetus toimuks kodus, siis alati ei ole see võimalik. Nii tulebki üles leida need poed ja kohad, kus on olemas ema ja lapse tuba, kus saaks oma toimetused toimetatud.
Mähkimislauaga wc leiab pea igast keskusest, tavaliselt on see inva wc.
Olgu ka siinkohal öeldud, et ma kindlasti ei imeta JJ-d kuskil wc-s, tavaliselt ei otsi ma selleks üldse mingit eri-kohta, kui ikka kohvikus nälg peale tuleb, siis annan ka seal samas süüa. Samas kuskil suurtes keskustes on mugavam kui saab korra vaiksemas kohas süüa anda 🙂 nii et seal on need ema ja lapse toad igati abiks.

Niisiis, eile olime taas linna peal ja oli aeg JJ-l veidi süüa, kesklinnas on meie meelest parim koht selleks Tallinna Kaubamaja lastemaailmas 4. korrusel paiknev ema ja lapse tuba (hoolimata nimest võib seal vabalt ka hoopis isa lapsega toimetada 🙂 ).

Ruum on jagatud kaheks – esimene osa on kahe mähkimislaua ja kraanikausiga, positiivne on, et kraanikauss on piisavalt suur ja ka kraan mugav, kui vaja lapsel peput pesta. Miinusena tooks aga välja, et mähkimislaudadel on kasutusel riidest pehmed mähkimisalused, mis ei ole küll kõige hügieenilisem lahendus (isegi kui alati sinna oma ühekordse lina alla paned).

TLN_K1

Kohe seal kõrval on eraldi wc, kus olemas ka väiksem pott põnnidele 🙂

Ruumi teine osa on mõledud toitmiseks, seal on olemas veetünn, kel puhast vett vaja, kaks suurt kraanikaussi ja ka mikrouun. Lisaks siis 2 mugavat tugitooli näiteks imetamiseks ning 3 laste söögitooli. Idee on super, mu meelest, aga selliste üldkasutatavate ruumide juures soovitaksin ma riidest tugitoolid välja vahetada nahksete vastu, et neid oleks lihtsam puhastada ning ka laste söögitoole võiks veidi põhjalikumalt lapiga külastada. Samas, kui ikka on vaja tooli kasutada, siis soovitan selle lihtsalt ise desinfitseeriva vahendiga üle tõmmata (meil on alati väike pudelike kaasas, et saaks vajadusel käsi vms puhastada).

TLN_K2

Üldiselt on aga mulje sellest toast hea, on ruumi, mahub käruga mugavalt sisse ja kõik põhilised toimingud saab tehtud. Lisaks on tore, et toas on aken, mis teeb kogu ruumi mõnusalt hubaseks oma valgusega 🙂

Kuna teen taolisi ülevaateid veel, siis annan siin ka hinnangu skaalal, mida saab siis edaspidi võrdlemiseks kasutada:

Mähkimine 4
Toitmine 4
Imetamine 4
Puhtus 4
Suurus 5
Üldmulje 4

Tallinna Kaubamaja ema ja lapse tuba – hinne 4

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s