Veel viimased ettevalmistused

Beebi sünni tähtajani on nüüd siis veidi vähem kui kuu, aga sama hästi võib ta tulla juba siin nädala-kahe pärast. Mulle meeldib see tunne, kui võid rahulikult öelda, et kõik on valmis, praegu tundub, et nii ongi 🙂

Kõik vajalik riidekraam on ostetud, nii mulle kui ka beebile. Ühtlasi on kõik need riided ka läbi pestud ja triigitud. Pesemiskes kasutasin Mayer Sensitive pesugeeli, mida kasutan juba varasemast ajast terve pere riiete pesemisel, ilmselt võiks ka mingi ökoma asjaga riideid pesta, aga kuna see ei jäta riietele jõhkrat vahendi haisu, peseb puhtaks ja on ok hinnaga, siis meile sobib. Ainsad asjad, mida ma ei pesnud praegu olid talvised õueriided. Neid ilmselt ei pese ka enne kasutust.
Triikimist ma üldiselt jälestan ja riideidki ostan selliseid, mis pigem triikimist ei vaja, aga beebiriided on minu meelest küll sellised, et pärast esimest pesu võiks need ikka raua alt läbi käia – saavad ilusad sirged ja pehmed. See esimene triikimine neil riietel on selline üsna rahustav tegevus ka, nagu teraapia :D. Triikimise käigus eemaldasin ka igasugused sisemised sildid riietelt, kus need beebit häirima võiks hakata, kui mõni asi on eriti spetsiifilise pesu/triikimise/muu hoolduse juhendiga, siis need olen tavaliselt lihtsalt üles pildistanud, et siis vale hooldusega hiljem riiet ei rikuks.
Ehk siis 2 päeva masin pesi, asjad kuivasid õues ja mina triikisin, viimasel päeval loputasin kergelt käsitsi läbi ka siidi-villa asjad (neid ei riski ma isegi villapesu programmiga masinasse panna, liiga kallis ja vajalik kraam, et neid pärast pesu hoopis nukuriieteks kasutada).
Kogu selle mõnusalt puhta ja sirge riiete hunniku sorteerisin siis suuruste järgi ka kummuti sahtlitesse, et oleks hea lihtne sealt asju võtta. Selge on muidugi see, et nii kaunilt organiseerituks need sahtlid ei pruugi jääda ja kui beebi saabunud, siis ilmselt ma seda triikimise maratoni ka rohkem väga ei korda, aga mis siis, praegu on igatahes kõik vinks-vonks korras ja ilus.
Ja marlisid ma soovitan siiski ka edaspidi triikida (neid nelinurkseid lappe pole õnneks eriti raske triikida ka), mitte ainult esimesel korral, nii püsivad need kauem pehmed ja ilusad ka.

pesupäev

Meil pole spets triikimislauda, nii ma sis kasutangi selleks meie kirjutuslauda hoopis – tegelikult päris mugav, ruumi rohkem ja ma saan istuda ka 😀

IMG_1312

Natuke siidi-villa kraami. Miks ma neid riideid fännan ja armastan? Aga seetõttu, et need on nii-nii praktilised, neid saab kaua kanda, need on naturaalsest materjalist, mis beebi õrnale nahale hea ja lisaks aitavad beebi kehatemperatuuri hoida nii suvel kui talvel. Meie lemmikud on Cosilana riided ja Joha sokid-sallid-mütsid.

Voodi oli meil tegelikult juba mõnda aega tagasi meie magamistuppa paigutatud, sellele sai nüüd ka jälle äär ette (JJ ei maganud seal enam ammu ja nüüd magab üldse oma toas ja oma suures voodis), voodipesud pestud (“voodipesu” all mõtlen tegelikult ainult voodilinu, muud kraami seal ei kasuta), mähkimislaud peale ja mähkmete vms tarvikute organiseerija ka külge pandud (selle tellisin Windelnist ja mõeldud oli see seal reisivooditele). Mähkmed on ka juba nö tuulduma pandud ja ootavad väikest kandjat.
Lisaks voodile otsustasime siiski osta ka hälli. JJ-ga oli meil selline ratastel puidust võredega häll, kus ta päeval pikutas ja alguses ka öösel meie voodi kõrval oli. Sel korral mõtlesin, et vaatan, kas leian äkki mingi veidi teistmoodi hälli ja pärast mõningaid otsinguid see ka õnnestus. Natuke pidime seda kõpitsema ka, uue madratsi tellima ja uue põhjaplaadi tegema, sest eelmisest polnud midagi teada. Aga sai täitsa armas, selles saab siis beebi päevasel ajal pikutada, kui on koos meiega elutoas. Maha ega diivanile ma beebit panna niisama ei taha, eriti kui ise nt süüa teen vms ja JJ seal ümber ringi jookseb.

magamine

Voodi peal olevale mähkimisalusele läheb peale veel froteelaadne kate + ühekordsed aluslinad, mis seal organiseerijas on näha. Hälli valiku puhul oli oluline, et seal all oleks kindlasti rattad, nii on hea seda enda jaoks vajalikku kohta paigutada.

Vahepeal jõudsin maha müüa ka meie Baby Jogger City Mini Double käru koos beebikorviga. Oleme oma Bugaboo Donkeyga nii rahul, et tundus mõistlikum Baby Joggerist loobuda ja see raha investeerida kohe Donkey “extension kiti” ostmisse – nii saigi see tellitud (see kit sisaldab siis istmeraami, istme tekstiili koos turvarihmadega, turvakaart, vihmakile ja kaarvarju nö traate) sellele lisaks tuli osta veel ka kaarvarju tekstiil, mille valisin sel korral musta, mu meelest see beeži ja musta kombo näeb hea välja. Tellisin kogu kraami Hollandi babycare.nl lehelt ja asjad jõudsid kohale 5 päevaga. Kui beebi on korvi east väljas ja jätkuvalt mõlemad lapsed käru kasutavad, siis ehk ostame teise varju veel juurde, sest need uuemad varjud on pikendatava osaga (see beež on vanem ja lühem ja abiks on sellega mul ka Dooky kate) ja tõesti super mugavad. Järgmiseks suveks siis ehk vaja ka teist istmepehmendust, aga eks see näha ole. Soojakott meil JJ jaoks on selleks talveks igatahes olemas.

Haiglakott ootab esikus, minu emaga on räägitud, et kui meil asi pihta hakkab, siis tuleb tema JJ-d hoidma ja kui peame pärast beebi sündi haiglas ööbima ja on sellist vaba tuba, siis öö veedab JJ juba meiega koos, kui sellist tuba ei saa, siis eks ta ööbib lihtsalt kodus.
Ideaalis võiks veel teha veidi suurema koristamise, eks vaatab, et kuidas jõuame. Veidi on mõttes ka Lotemaale minek ja eesoleval nädalavahetusel võiks Otepääle triatloni vaatama minna, aga seda kõike vaatame mul enesetunde pealt, pikemad autosõidud on hetkel juba üsna ebamugavad ja pikemad jalutuskäigud ka, lisaks ei ole ma väga huvitatud näitkes Põlvas/Võrus/Pärnus sünnitamisest, tahaks ikka kodusesse ITK-sse.

14 thoughts on “Veel viimased ettevalmistused

 1. Meil on nüüd ka vanker nädalapäevad kohal ja tuuldumas. Voodi ja selle madrats juba mõnda aega samuti. (Aga et ma ka mähkmeid võiksin tuulutada, selle peale ma ei tulnud. Vaja see pakk ikka lahti kiskuda.) Nii lahe, et meie elamine hakkab üha rohkem lapsega majapidamise nägu minema!

  Mul on suurpuhastus tehtud ja beebiriided samuti läbi pestud, aga veel kummutisse sättimata.
  Ja haiglakott on ka veel väga algeline. Selle viimase koha pealt häirib mind see, et mul on need oma riided, mis ma sinna kaasa võtta plaanin, pea igapäevaselt kasutusel (no palju sel viimase vinna peal rasedal ikka mugavaid riideid on, et neid veel kohvris seista lasta!), nii et ma praegu küll võimalust ei näe, kuidas vältida olukorda, et viimasel minutil tuleb veel asju kohvrisse toppida. 😦
  No aga ideaalis see viimane minut ju nii pakiline ikkagi ei ole ka ja kui mul siis vähemalt nimekiri asjadest olemas on, mis veel lisada tuleb, siis peaks ju kõik vajalik siiski kokku saama.

  Muide, millised riided sinu arvates sünnituse ajaks mugavad-praktilised on?
  Ma hetkel veel ei tea, kuidas siin see asi nende haiglaöösärkidega käib (sünnitusplaneeringu-vestlus alles järgmisel nädalal) ja muudkui juurdlen sel teemal.

  Like

  • Ooo, nii lahe. See totaalne muutumine kodus on vahva jah, kodul kohe teine ilme (isegi meil, kuigi üks laps juba ees).
   Mähkmetega on küll nii, et need soovitan alati, kui pakk poest koju saabub, sealt paki seest välja võtta, meil JJ beebiajal oli selleks väike nö korv, kuhu lahtised mähkmed panin ja nüüd siis on see organiseerija. Sest mu meelest vahet pole, et kui ökod või head mähkmed on, siis mingi spets lõhn on neil pakist võttes ikka. Lisaks on neid nõnda lahtiselt hoiustades palju mugavam ka kasutada.
   Riiete osas.. tegelikult need riided, mis sul praegu kõige mugavamad on, on tõenäoliselt pärast sünnitust sulle ka kohe suured 😀 Aga ma tegin just siin üks päev ka selle “viimase minuti listi” ehk siis mida teha enne haiglasse minekut ja seal mul ka kirjas, et mis veel kotti vaja visata.
   JJ sünnituse ajaks oli mul tohutu garderoob kaasas – mitu suuremat t-särki (millest kahju polnud), sport rinnahoidja, et äkki tahan vanni minna ja siis ei taha paljalt olla ja veel mingid topid. Aga reaalsus – parim oli haigla see öösärk/hõlst – sellest pole ka kahju, kui see määrdub, siis see pole sinu mure sellega seal pärast tegeleda ja üldse oli see igatepidi ok ja mulle sobis. Seepärast mul nüüd ei ole ka kotti “sünnituse riideid” kaasa pakitud. Kui kindlasti tahad midagi ise kaasa võtta või seal selline vajadus, siis panustaks just mingi sellise öösärgi vms peale, et tagumik paljas poleks, aga, et samas saab kõik vajalikud kontrollid ja protseduurid lihtsalt teha.

   Like

   • No siis ma lõpetan selle “ülemõtlemise” sünnitusriiete suhtes nüüd ära ja võtan kaasa ühe oma hõlsti juhuks, kui haigla öösärk mulle vastuv6etamatuks osutub. Ma oma eelmise haiglakogemuse tõttu pelgan, et siin on need selja tagant lahtised ja sellises küll ringivalutada ei tahaks. 🙂 Või mine sa tea, äkki on sünnitusosakonnas muud mudelid.

    Mis mu praeguseid mugavaid riideid puudutab: kahed kodustest pükstest on üllataval kombel mu enne-rasedusaegsed spordipüksid. Ise ka imestan, et need mulle ikka veel sobivad, aga nad lihtsalt annavad kenasti venima. Ja kui ma neid nüüd oma suure kõhuga väga välja ei ole venitanud, siis ma arvan, on nad mul mugavaimad ka peale sünnitust.

    Igatahes, aitäh nõu andmast ja ilusat viimase-vinna-peal-ootamist!

    Like

   • Tead, see tagant lahtine… ma ausõna ei mäleta isegi natukene, et miuke see haigla hõlst oli…see on sel hetkel nii suva + poole ajast oled seal nii või naa selliselt, et ega miski sind ei kata 😀
    Mäletan, et meil ühes perekooli loengus räägiti, et mõni naine tunneb sünnituse ajal, et tahab kindlasti täiesti paljas olla, nii et never know 😀
    Aga jah, üle mõleda pole mõtet.
    ja mõnusat ootuse lõppu Sulle ka, anna ikka märku kuidagi, kui teil suur sündmus aset on leidnud!

    Like

 2. Hehee, mul oli lausa eest lahtine ja see veel ei ulatunud kinni. Nii ma siis valutasin seal, tiss ripakil. Oma öösärki ei lubatud, see ajas suht närvi. Aga tegelt kui juba valus hakkas, siis oli suht ükskõik.

  Like

  • Ma läksin ju JJ sünni ajal suht hilja haiglasse ka, kui valutatud oli oma jagu, selleks hetkeks nad oleks võinud mulle ka voodilina ümber pakkuda ja mul oleks vist täiesti suva olnud 😂
   Ma üritasin meenutada, aga ma ei mäleta nt absoluutselt seda, et kus ja kuidas ma riideid vahetasin seal enne sünnitust.

   Like

  • Ma kõigepealt mainin, et ta on üldiselt olnud alati hea unega ja selle 1a7k jooksul on meil temaga olnud magamise osas mitmed lahendused kasutusel – sünnist magas ta oma voodis meie voodi kõrval, siis oma voodis ja oma toas – nii oli vist lausa seal 6-7-8 kuu kanti. Pärast ühte nohu ja hammaste ühisaega kolis ta meile kaissu ja kaissu jäi ta nüüd ca pooleteiseseks saamiseni. Ma olin juba isegi leppinud, et kui vaja, eks siis magab terve pere ühes toas ka siis kui beebi saabub.
   Aga, kui siin vahepeal saime tema toa remondiga üsna ühele poole ja majja saabus Ikea Kura voodi, mille sättisime nii, et ta justkui magaks maas, siis Teet otsustas ühel õhtul proovida teda sinna magama panna.
   Ehk, et nüüd siis kuu aega ongi ta seal oma voodis ja oma toas maganud, hommikul tuleb tatsab siis meie juurde või hakkab mängima 😀
   Magama jääb nii, et Teet on seni tema juures, kas pikutab või istub seal, aga üksi ei jäta… samas, voodist saab JJ ise oma suva ja tahtmise järgi välja ja nö kinni teda sinna ei pane (ega ka saa panna), seega vahel ta enne magama jäämist ikka veel mängib toas või jalutab ringi, aga siis läheb ikka lõpuks voodisse ja uinub. Tema puhul on näha, et see selline vabadus ja võimalus ise otsustada sobib.
   Selles ma ise probleemi ei näe, et ta üksi ei uini, sest ma ei eeldagi seda temalt ja pigem kui ta veel pisut kasvab, siis harjutaks teda enne und unejutu kuulamisega, mu meelest see on tore viis päeva lõpetamiseks ja unne jäämiseks 🙂
   Ütlen veel, et see magama jäämine ja panemine on meil alati pigem lapse järgi käinud ja tema soovidest ja vajadustest lähtunud, ei ole me kunagi viitsinud, ega vajalikuks pidanud mingeid unekoole või muud suuremat mässamist, teeme täpselt nii, kuidas JJ on valmis olnud ja kõigile mugavam lahendus olnud.

   Like

 3. Küsimus Cosilana villa-siidi riiete kohta… Kas sul nad topiliseks ei lähe? Ma ühe 50/56 ostsin prooviks nüüd 3 kuud tagasi (kannab endiselt), aga läks koledaks umbes paari käsipesukorraga. Ostaks ka ainult neid, kui nad ilusaks jääksid 🙂

  Like

  • Äkki oleneb, et kui “hoolega” pesta? Meil on veel mõned JJ riidedki alles, mis beebile edasi lähevad ja topilised küll pole, jah, päris selliseks siidsiledaks pole ka jäänud muidugi. Ma tavaliselt neid riideid tõesti ainult loputan kraani all ja kui on plekk, siis seda kohta olen veidi rohkem hõõrunud.
   Aga võid proovida ka Joha body, kuigi need ka siidi-villa omad, siis see materjal käe all pisut teine ehk need sobivad teil paremini ja püsivad kauem mõnusad 🙂

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s