Palju õnne Jenni – 5 kuud!

See viies kuu on kuidagi eriti rahulikult läinud,  ehk muidugi asi selles, et igasugu pühad ja pidustused on möödas ja elu ongi lihtsalt rahulikum.

Nüüd oskab Jenni juba osavalt asju kätte võtta ja neid uurida ning suhu pista, huvitaval kombel on ka tema lemmik JJ pehme ja krõbisev mänguraamat, teine lemmik on jätkuvalt Oball (kui venna seda kuskile kaugustesse pole visanud 😀 ).
Esimesed seljalt kõhule pööramised tegi Jenni juba nädal enne kolmekuuseks saamist, kuid kui vahepeal oli sellega tal paus ja niisama pikutamine sobis ka, siis nüüd on see pööramine muidugi täiesti igapäevane tegevus, parematel päevadel oskab ka end kõhult seljale tagasi keerata. Käputamisest on asi veel kaugel, aga roomamise osas võib vaikselt juba panuseid tegema hakata, sest tahtmist preilil igatahes jagub.

Üleeilne arstilkäik andis kaaluks 7.2kg ja pikkuseks 66cm, seega võib üsna julgelt öelda, et kosumisega meie Jennil mingeid probleeme ei ole. Toiduks on jätkuvalt ainult rinnapiim ja kui arstile mainisime, et lisaga plaanime alustada 6. kuu täitumisel, siis ei olnud tal sellele plaanile mingeid vastuväiteid.
Päevasel ajal tahab Jenni hetkel süüa üsna pikkade vahedega, küll aga tegid, veel olematud, hambad liiga mõnel ööl, kui süüa ja/või lohutust oli vaja 1.5-2h järel ja sellele eelnes ka hädakisa. Õnneks tundub, et hetkel on jälle veidi rahulikum olla.
Magamisest veel nii palju, et kui nüüd järele mõelda, siis tuleb välja, et päeval on tal 2 lühemat uinakut ja 1 pikem uni (see pikem kattub ka tavaliselt JJ päevaunega), ööuni algab kella 9 ajal õhtul ja magab see väike tirts ikka meie kaisus.

Vannis ujutamist on meil jäänud täpselt 1 kord veel, sellest on tegelikult nii kahju, sest need ujutajad siin Magdaleenas on lihtsalt nii armsad ja toredad inimesed, et kurb kohe nende juurest nüüd lahkuda. Küll aga on Jenni seal vannis ikka väga tubli olnud, ei mingit nuttu, sukeldub nagu väike kala ja naudib väga nii mullidega kui ka dušiga masseerimist. Järgmiseks peame otsustama, kas lähme edasi Audentese basseini väikelaste ujumisse või teeme vahe etapina ka Järve üksuses toimuvad beebide grupiujutamised (need on kuni 8-kuustele beebidele). Ilmselt saab otsutavaks logistika, mis tuleb veel läbi mõelda.

Enamiku Jenni riietega  olen teinud nüüd nii, et kui mingi suurus on väikseks jäänud, siis olen asjad kokku pakkinud ja sõbranna tütrele edasi andnud. Ja neid pakke on teele läinud juba kaks, sest viimati saime ära saata ka 62 suuruses asjad ning nüüd on kasutuses juba 68 suurus.
Suurustest rääkides, on kasutusel mähkmed nr 3, seda nii Pampers Premiumil kui ka Huggiesel, aga mulle tundub, et Huggieste puhul tuleks järgmine kord nr 4 osta, sest neid peab juba liialt pingutama, et ilusti hoiaks. Mähkmete markide osas oskan ma vaid öelda, et – elu. Kunagi JJ ajal olin hirmus Pampersi vastane, et oi kuidas haiseb ja jube keemia jms. Aga lõpuks mängib rolli see, et laps on kuiv ja pepu tal terve, kui selleks sobibki Pampers, siis nii on (mähkmetele iseloomuliku lõhna/haisu osas, mis neil pakist võttes küljes on enamasti, soovitan kohe kõik mähkmed pakist välja võtta, riiulile või korvi vms kohta nö tuulduma – saab parem küll).

Ühesõnaga on meil siin kõik superluks ja hakkame siis põnevusega valmistuma juba kuu pärast saabuvaks esimeseks ampsuks.

img_4450

2 thoughts on “Palju õnne Jenni – 5 kuud!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s