Beebiga reisile vol1

Nii, üle poole meie reisist Portugali on möödas ja panen siia kirja mõned mõtted/nipid/tähelepanekud, mis beebiga reisimisel kasuks võivad tulla. Sel korral keskendun just asjadele ja pakkimisele. Järgmise postituse teen lendamisest beebiga ja üldisest reisi elust-olust koos väikse lapsega.

PAKKIMINE
Riided:
Kuna ilmaennustus lubas 20+ ja enam kraadi, siis panustasin Jensi riiete osas õhematele asjadele. Kaasa sai
– 10 lühikeste käistega puuvillast body ja 1 siidi/villa segu body
– 4 pikkade käistega puuvillast body ja 1 siidi/villa segu body
– 4 paari pükse (2 lahtise varbaosaga ja 2 kinniste otstega)
– 3 mütsi, üks suvine päiksemüts, üks bluebirdi õhem müts ja üks villane tuukrimüts
– 4 kaelasalli
– 2 paari sokke
– üks HM mõmmikõrvadega õhem kombe.
– lisaks ostsin kohapealt ühe kompleki riideid – body, müts, püksid, mida kõike ka kasutasime.

Selgelt sai nende lühikeste käistega bodydega liialdatud, sest kolmekuune beebi on ikka nii väike, et naljalt ei taha talle nii vähe riideid selga panna, ikka on hirm, et äkki külmetab ära. Oleks täiesti piisanud 1-2 body, millest üks siis see siidi/villa oma. Pikkade käistega bodyd on kõik kasutuses olnud, nii, et neid sai parajalt. Ka püksid on kasutuses pea kõik, nii et neid samuti õigesti kaasa arvestatud. Sokke oleks võinud isegi paari rohkem võtta, sest näiteks soojema ilmaga on hea selga panna ainult body ja sokid, et varbad siiski soojas oleks. Kuna Jensil hetkel päris intensiivne ilastamisperiood, siis kaelasallid on asendamatud, tundub, et 4 on ka suht optimaalne kogus, et oleks mida kaela panna, kui mõni pesus. Kombe oli ühel jahedal päeval kasutuses + lennujaamas, kui oli vaja läbi õue lennukisse minna.

Muu beebikraam:
– marlilappe sai kaasa ca 10 ja väikseid froteelappe 5 (kõik kasutuses)
beebivannilina kapuutsiga (tasub alati kaasa võtta, kuna hotellides jms majutustes on need rätid ju eelnevalt igasugu inimeste poolt kasutatud ja beebile ma neid ümber ei paneks)
TEKID, meil on kaasas üks õhuke puuvillane väiksem tekike, hea lennukis peale panna, soojematel päevadel kärus kasutada jms. Natuke paksem kootud tekk, millega Jens öösiti magab. Ja üks suurem pleed, mis tal kas voodis all või võimlemiseks all. Mulle tundub, et tekke pole kunagi liiga palju ja mul on hea meel, et ikka kõik 3 kohvrisse kaasa pressisin.
– ühekordsed aluslinad (kuidagi kulub neid siin palju vähem kui kodus, aga nii lennukis/lennujaamas mähkides asendamatud asjad + kaubanduskeskused jms kohad) Mul neid kaasas 2 nädala jagu, osa saame koju tagasi viia, aga samas ma neid selliseid kuskil siin poes ka ei näinud, nii et pigem kasulik, et sai kaasa võetud.
– ravimid – d-vitamiini saab Jens ikka igapäevaselt hoolimata siinsest päikselisest kliimast, ka Zyrteci tilkasid andsin paar korda. Humerit ja ninaaspiraatorit on läinud vaja vaid paar korda, kuna siin õhk niiskem ja nina lahti. Paratsetamooliküünlaid ja beebide kõhurohtu pole ptüi-ptüi-ptüi vaja läinud sain selle siia ära kirjutada, kui Jens lohutamatult nutma puhkes ja mitte miski enam ei rahustanud. Kahtlustasime, et siin oli ehk liiga palav või siis kõhuvalu ja pidime siiski paratsetamooli käiku laskma, nii et hea, et olemas oli, sest tundus, et mõjus ja laps rahunes ja sai süüa ning jäi magama.
Mähkmeid võtsin ka terve paki kaasa ja see oli hea mõte, kuna siin ikka läks aega, et normaalseid mähkmeid leida (kusjuures, siin ei ole kuskil müügil isegi Pamperseid!), siiani on kõige normaalsemad olnud Chicco mähkmed, aga neidki pole igas poes.

Jens teeb aega parajaks samal ajal kui emme shoppab :)

Jens teeb aega parajaks samal ajal kui emme shoppab 🙂

Armadillo käru on nii mõnna, et isegi rannas saime käidud

Armadillo käru on nii mõnna, et isegi rannas saime käidud

Hea tekk on igalpool abiks

Hea tekk on igalpool abiks

TRANSPORT
Suurema osa ajast liigume siin ringi nii, et Jens on oma kärus, käruks on meil Mamas&Papas Armadillo ja no see on täiesti super käru. Rattad on normaalse suurusega, päiksevari on hiiglaslik ja pakub mõnusat varju, lisaks on Jensil piisavalt ruumi, et end liigutada. Käru käib kiirelt ja lihtsalt kokku ning siin linnade vahel liigeldes oleme selle alati takso/auto pagasnikusse saanud paigutada. Hea mugav on ka käru alune pakikorv, kuhu randa/linna pele minnes hea asju kaasa panna. Nii et väga rahul olen, et just see käru sai valitud.

MAGAMINE
Magab Jens Deryan Baby Luxe reisivoodis ja ka sellega olen väga rahul. Voodi käib väga väikseks kokku ja päevasel ajal saab seda ka niisama olemiseks kasutada, et Jens saaks turvaliselt kuskil chillida 🙂

Ka päevauned sai reisivoodis teha

Ka päevauned sai reisivoodis teha

3 thoughts on “Beebiga reisile vol1

 1. Tere Berit!
  Hakkame kohe-kohe 6,5 kuusega samuti Albufeira piirkonda sõitma ja ma olen küsimuse ees, et mida teha mähkmete ja püreedega. Ma saan aru, et seal on valik kehvem kui me siin harjunud oleme aga kui kehv? Mida kust otsida tasuks või peaks tõesti pigem kõik kaasa vedama?

  Liked by 1 person

  • Hei! Ei ole midagi hullu. Mähkmed saate kindlasti sealt, aga ei ole meie harjumuspärased brändid (nt neil on Pampers, aga teise nimega). Kaasa võtke nii palju mähkmeid, et saaksite neid omasid kasutada sinna lennul ja tagasilennul + paar varuks, kui sesalt poest kohe sobivaid ei leia. Mähkmeid ja beebitarbeid on olemas ka väikestes supermarketites, aga ka apteekides.
   Ma ei tea palju ta teil juba püreesid sööb, aga neid võtaks ma jah posu kaasa (tuubikad ju lihtne kaasa pakkida). Eriti siis kui sa nt eelistad anda ainult mahedaid püreesid kuna neid võib olla raskem leida.
   Ehk et ei pea kogu kraami kaasa vedama, aga nii piisavalt, et sa ei peaks esimese poekese valikuga leppima vaid saad rahulikult sobivaid asju otsida.
   Usun, et teil tuleb väga tore reis. Kui veel midagi soovitada, siis head ja ergonoomilist kõhukotti, sest meil nt oli mereäärde saamiseks vaja jalutada järsust mäest + suuuuur hunnik treppe ja käruga olid need maru tüütud.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s