Valime söögitooli

Jens saab varsti juba 6-kuuseks ja kaugel ei ole aeg, kus lisatoidu andmisega alustama peaks. Selle suure sammuga kaasneb ka söögitooli saabumine meie koju (mille kasutamise eelduseks on ka Jensi iseseisev istumine, sest tõenäoliselt me ei vali tooli, millel oleks ka lamamisfunktsioon, selleks on meil BabyBjörni tool). Lisaks olen näputoidu teemaliste kirjutiste lugemisel aru saanud, et üheks vajalikuks eelduseks näputoiduga alustamisel on just lapse oskus ise istuda ja no meil ei ole kiiret kuskile 🙂

Millist tooli valida? Ma arvan, et see tooli valik on natuke ka maitse asi. Ma olen täiesti kindel, et on pered ja kodud kus need üsna levinud omavahel päris sarnased Chicco, Brittoni jms toolid on kasutuses ja need on täiesti ideaalsed, kuid ma meie koju tahaks midagi minimalistlikumat. Samas tuleb nende toolide kiituseks öelda, et üldiselt on need väga lihtsad puhastada, suure kandikuga ja käivad ka suht lihtsalt kokku.

Lähtun tooli valimisel nendest kriteeriumitest:
– tool peab olema kergesti puhastatav
– toolil peab olema kandik (eriti oluline, kuna plaanime proovida näputoitu)
– kandik peab olema eemaldatav (kui laps on suurem ja mäkerdamist vähem, saab laps oma tooliga süüa suure laua taga, lisaks saab siis kandikut eraldi pesta)
– tool võiks olla turvarihmadega (mida saab eemaldada nii pesuks kui ka siis kui laps suurem ja neid enam ei vaja)

Üsna kenad ja tagasihoidliku välimusega toolid on näiteks need (Concord, Inovi, Ikea), Concordi puhul on hind krõbedam, kuna tool ise ka ilmselt teistest vastupidavam ja lisaks on see väga mugavalt väikseks kokku pakitav nii hoiustamiseks kui ka transpordiks. Sobib näiteks neile, kes tihedat liikumist kodu ja maakodu või vanavanemate vahet ja ei soovi mitut erinevat tooli soetada. Lisaks saab seda pärast beebiaega niisama toolina kasutada, kuna tooli kandevõime on uskumatult kuni 100kg!
Inovi näeb ka lahe välja ning sobitub ilmselt pea igasse kodusse ning suureks plussiks on kindlasti ka väga soodne hind. Toolil pole küll mingit erilist pehmendus, aga samas ei paneks ma last sinna tooli tundideks ja kindlasti ei pane ma teda tooli kui ta ise istuda ei oska, nii et see pehmendus ei mängi erilist rolli meie valikus.
Ikea tool on mõnusalt klassikaline. Samas väiksemas kodus on otstarbekam valida tool, mida saab ka kokku panna (kasvõi väga minimalistlik ja lihtne ning väga soodne Ikea Antilop, mis on samuti ülipopulaarne valik lapsevanemate seas). Teisalt on see puidust tool vähemalt peale vaadates kuidagi tugevama ja stabiilsema muljega kui kõik need plastikust. Lisaks väike nostalgia hetk, kuna ka ise sai kunagi just puidust söögitoolis söödud 🙂

söögitoolid3

Ja nüüd 3 nö edevamat valikut, mis välimuselt meie koju nii hästi sobiks.

Juba mõnda aega tagasi jäi mulle silma Stokke Steps tool, mis on ülipopulaarse TripTrap tooli veidi varjus olev vend 🙂 Mulle meeldib selle tooli disain ja see, et tool kasvab nö koos lapsega ning kui beebiaeg on läbi, saab laps seda edasi tavalise toolina kasutada. Lisaks on oluline ka see, et Steps tool sobib ideaalselt meie teiste toolidega, mis söögilaua ümber asuvad. Selle tooli saadavus Eesti poodides on kahtlane, ainuke koht, kus seda olnud on ja kust seda vajadusel ka tellida saaks on Beebikeskus.

stokkesteps

Otsisin edasi ja leidsin imekauni söögitooli Micuna Ovo. See tool on isegi veel paremini meie koju sobituv ja samuti lapse tavalise toolina kasutatav. Juurde saab valida sobivas värvitoonis pehmenduse ja eriti luksusliku variandi puhul ka nahast turvarihmad. Miinuseks on väga väike ja ebapraktiline kandik ning ka hind, mis koos Eestisse saatmisega tuleks ca 500€ kanti ja seda on söögitooli eest siiski natuke palju mu meelest.

micunaovo

Tänu sõbranna vihjele leidsin ka kolmanda tooli, mis me koju nagu valatult istuks – Childwood Evolu. Selle tooli disain on sarnane meie teistele toolidele, mida kasutame laua ääres kui rahvast rohkem ja mis muidu esikus ja arvutilaua taga on. Ideaalis tahaks kõik toolid kodus just nende toolidega asendada. Seda söögitooli saab panna tavalise laua kõrgusele (72cm), lastelaua kõrgusele (50cm), siis saaks Jens seda näiteks oma toas kasutada joonistamise laua taga vms ja lisa jalgadega on võimalik seda tooli kasutada ka kõrgemate köögisaarte juures (90cm). Toolil on turvarihmad ja juurde saab osta ka pehmenduse ja kandiku. Eriti vahva lisavidin on võimalus osta toolile alla käivad kiiktooli jalad, nii muutub see väikseks armsaks kiiktooliks. Lisaks on pluss see, et seda tooli saab ka Eestist osta.

childwoodtool

 

Hetkel olen kahe tooli vahel 😀 Kas valida Concord, mida saaksime siis kodu ja maakodu vahet kaasas hoida ja mille kvaliteedi osas ma väga ei kahtle, kuna näiteks Concordi käruga olen jätkuvalt superrahul. Või siis see viimane Evulo, mis oleks meie kodus nii ideaalne ja mida saaks pärast minitoolina kasutada, kuigi selle valiku puhul tuleks maale ilmselt siis nö varutool osta ja selleks valiks siis ilmselt kõige lihtsama Ikea Antilopi. Ca kuu-poolteist on aega otsustada, juulis lähme ka Soome ja siis tuleks vajadusel see Antilop kaasa haarata.
Kui uus tool koju saabub, siis anname ka siin ülevaate, et mis lõpuks valitud sai.

Kõigile teistele varsti lisatoiduga alustajaltele soovime head isu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s