Isa ja poeg hakkavad matkama

Täna hommikul scrollisin netipoodides ja nö turgudel, et mis kraami pakutakse, kui Teet ütles, et vaadaku ma siis neid matkamiseks mõeldud lapsekandmis seljakotte ka, et tema tahaks nüüd rattahooaja lõppedes hakata koeraga ja koerata metsa vahel pikemaid tiire tegema ja võtaks siis JJ ka kaasa.

Hakkasin siis otsima, et mida pakutakse. Õhtuks oli meil kolm variant – Vaude, Little Life ja Lafuma. Esimene ja teine neist on sellised klassikalised raamiga kotid (mis tähendab, et see seljakott püsib maas püsti, kui last sinna sisse panna ja välja võtta – või vajadusel korraks toolina kasutada), Little Life oli siis ultralight versioon ja ilma raamita. Kuna Teet oli neid Vaude kotte kõige rohkem ka ise vaadanud, siis valisimegi kasutatult ühe vanema Vaude. Läksime vaatama-proovima ja kuna JJ-le ja Teedule see nii meeldis, siis kõndisidki kutid müüja juurest juba kotti kasutades välja.

Uuena ostes on taolised kotid hinnaklassis 150-250€+ (Vaude kotte on müügil näiteks Matkaspordis), kuna meil aga pole kindlust, et JJ-le see ka pikematel matkadel sobib ja, et see kott ikka piisavalt kasutust leiab, siis tundus mõistlik osta kasutatud variant (kasutatud kottide hinnad on sõltuvalt firmast ja koti seisukorrast ca 25-125€ vahel)
Juhul kui siin nüüd tekivad tõsised matkasellid, siis tasub kaaluda reisile selle Little Life ultralight koti soetamist (kuna see oma mõõtmetelt sobib ka lennukisse käsipagasiks ja mahtuab lisaks lapsele ca 16l asju kaasa), aga seda otsustame siis kevadel pigem enne reisi.

Ahhjaaa… seni kuni JJ siiski päris ise ei istu, püüame seda kotti pigem vähem kasutada, aga vaadates vimasel ajal tema tegutsemist, siis see aeg kaugel ei ole enam 🙂

IMG_5662

Sellel kotil on olemas ka JJ pea ette käiv nö padi, kuhu magav laps saab pea toetada.

IMG_5666

Selles kotis on piisavalt ruumi, et kaasa pakkida varuriided, paar mähet, veidi toitu ja mõni mänguasi või tekike.

IMG_5665

3 thoughts on “Isa ja poeg hakkavad matkama

 1. Kas teil see kott kasutuses veel või äkki müügiks? Otsin oma perele sarnast, et matkadel ja reisidel kasutada. Kas palju kasutust leidnud ja soovitate?

  Like

  • Hei, meil on alles, aga ega igapäevast kasutust ei leia. Ma ütleks, et kui te pole ikka hardcore matkajad ja tahate ka reisile siis ostke parem kandekott, millega saab ka seljas kanda last (lisaks kõhule) – näiteks Ergobaby, Manduca, Bondolino, Tula. Kui laps on juba suurem +11kg ja pikem kui 80cm, siis vaadake Tula Toddler Carrieri – saime seda proovida ja plaan on see JJ-le ka osta, hea mugav kanda ja ka kaasas hoida.

   Like

   • Laps jah täpselt 11 kg ja üle 80 cm pikk nüüd, uurin seda “Tula Toddler Carrier”, polnud enne kuulnud. Aitäh soovituse eest! Ergobaby kott ei olnud meile meelepärane ja mugav – natuke raskesti selga pandav ja mees ei saanud üldse seljast ära ise 😀 Kuigi need jah väga kiidetud muidu.
    Reisile vaja turistikatele matkaradadele ja Eestis ka suviti kuskil üle nädalavahetuse käime mõne RMK raja 6-10km, mõtlesime et siis vast oleks hea, saab lapsele mõned asjad ka kaasa pakkida kui kotis panipaik.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s