Kuidas müüa käru

Eelmises postituses kirjutasin oma soovitused ja tähelepanekud, mida võiks käru ostmisel arvestada. Täna panen kirja siis mõned mõtted käru edukaks müümiseks.

 1. Tee väike turu uuring, vaata mis hinnaga müüakse sama mudelit teiste müüjate poolt ja mis seisukorras need kärud on. Samuti tasub vaadata, kas seda mudelit on müügis palju või pigem üksikud kärud. Nii saad kärule panna hinna, millega käru ka kõige suurema tõenäosusega ära ostetakse. Võid alguses panna loodetud summast ka veidi suurema hinna, et oleks näiteks tingimise võimalus.
 2. Nüüd vaata oma käru, püüa objektiivselt hinnata käru seisukorda (ja mõtle, kas näiteks ise ostaksid selle sellises seisus).
 3. Tee kärule enne piltide tegemist väike hooldus:
  – puhasta kõik käru osad vähemalt niiske lapiga
  – pese õigel (tavaliselt siis madalal) temperatuuril määrdunud tekstiilosad, vahel piisab käsitsi pesust ja pole vaja neid osasid masinasse panna.
  – võta rattad alt ära ja puhasta need põhjalikult (et rataste vahele läinud liiv vms ei tekitaks sahinaid). Puhastamiseks sobib niiske lapp ja liiva saab edukalt igasugustest vahedest ja õõnsustest tolmuimejaga välja
  – õlita liikuvad osad, et käru ei krigiseks ja vajalikud osad liiguks kinni kiilumata
  – kui on võimalust, siis soovitan kergemini parandatavad asjad ka ära parandada (nt trukid, lukud), sest terve ja korras käru eest võid saada parema hinna.
 4. Tee kärust pildid hästi valgustatud kohas (soovitatavalt päevavalguses)
  – külgvaates (nii korvi osa kui ka istmega, kui see olemas)
  – lükkesanga poolt
  – käru korvi ja istumise osa seest
  – ratastest
  – raamist lähedalt
  – kokku pandult
  – istme osa erinevad asendid
  – suurematest defektidest
  – lisad, mis käruga kaasa annad
 5. Kuulutuse juurde märgi:
  – käru mudel
  – hind
  – asukoht
  – olulisemad funktsioonid (nt üleviidav sang, kaal, pöörlevad rattad jms)
  – käruga koos müüdavad lisad (vihmakile, putukavõrk, beebitarvete kott, päiksesirm, turvahälli adapterid jms).
  – loetelu suurematest defektidest (katkine käepideme pehmendus, mitte töötavad lukud või trukid, rooste raamil jne). On parem kui võimalik ostja teab ette müüdava käru puudused ja ei pea nende avastamiseks võtma ette käru vaatama tulemist ja siis pettuma. Niisama näitamine võtab ka müüjalt aega.
 6. Vali koht või kohad, kuhu kuulutus üles panna, populaarsemad kohad on Buduaari turg, Perekooli laat ja Facebooki grupp Muksula. Igasuguseid lasteasjade ostu/müügi gruppe on FB-s muidugi hulgim 🙂
  NB! kui oled kuulutuse üles pannud, siis hoia sel silm peal, et võimalike ostjate küsimustele ka võimalikult kiiresti vastata.
 7. Vältimaks hilisemaid pretensioone ja ka ebaausaid ostjaid soovitan müügi teha käest-kätte.

Minul on ise müües õnnestunud kärud maha müüa 24h jooksul, samas kui kummaliselt kaua võtnud müügiprotsessist läbi vahendajate kirjutasin siin postituses.

Edu kõigile, kel käru müük päevakorda tulemas!

kõik meie kärud :)

kõik meie kärud 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s