Beebikunst @ Lucky 13 – jõuluehted

Sel korral tahtsin teha lastega midagi sellist, mis oleks tore meenutus esimestest jõuludest. Esialgu oli plaan teha käejäljed jõulukuulidele, aga peale mitmeid katseid sai selgeks, et ega see  nii ilus ei tule nagu tahaks. Alternatiiviks tuli mõte teha need jäljed hoopis savile ja mu meelest võib tulemusega päris rahule jääda.

Vaja läheb:
– õhu käes kuivavat savi (soovitatavalt valge)
– värve, põhja värvimiseks sobivad nii akrüülid kui guašid, lapse käejälje tegemiseks soovitan guaše või näpuvärve
-pintsleid
– ühekordsed taldrikud või muud alused, kuhu värv panna
– paela

Savist tuleb teha toorikud, käejälje jaoks on ümar vorm parim (vaata, et lapse käsi ikka ära mahuks), savi tahab täielikuks kivistumiseks kuivada ca 2 päeva. Mina tegin esmalt väikse savipalli, siis rullisin selle kiletatud taignarulliga lapikuks ja tegi väikse kausiga ümara kuju, mille ääred näppudega siledaks tõmbasin. Kui on plaan kaunistust kuskile riputada, siis peaks tooriku sisse tegema ka augu (ma kasutasin selleks kõrt).

Kui toorik on kuivanud, siis võib valida, et kas teha jälg valgele värvimata taustale või see siiski ka üle värvida. Kui taust üle värvida, siis tasub ka selle osas oodata kuniks värv täitsa kuiv. NB! savi on pehmelt hall, aga kuivab siiski päris valgeks.

Värv, mille sisse lapse käsi panna, tasub valada veidi kõrgema äärega taldrikule/alusele, nii ei voola see sealt maha. Ja edasi siis lapsel käsi värviseks ja võimalikult lahtine käsi vastu kaunistust ja seejärel kaunistus jälle kuivama. Jälje tegemisel tasub ligi hoida ka niiskeid salvrätte ja majapidamispaberit, et lapse käsi suuremast osast värvist puhtaks tõmmata ja edasi kraani all käsi puhtaks pesta. Parim on last hoida jälje tegemiseks näiteks söögitoolis.

Ja nii on ilus kaunistus valmis ja seda võib igal järgneval jõuluajal  ikka ja jälle imetleda 🙂

ps sama savi sisse saab enne kuivamist vajutada ka lapse käe või jala jäljendi ja kui see on kuivanud, siis hoopis see jäljend seest ära värvida või siis selle ümbert.

 

 

Savist tehtud toorikud

Savist tehtud toorikud

IMG_7365 IMG_7394

IMG_7387 (1)

IMG_7448

Lõpptulemus

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s