Testisime Thule lapsekandmiskotti

Saime Autoeksperdilt testimiseks Thule lapsekandmise seljakoti, millega esialgu oli plaan minna Vana-Aasta jooks/matkale, kuid kuna ilm oli heitlik ja kord ladistas vihma, kord oli vinge tuul, siis pidasime õigemaks JJ-ga sel korral see üritus vahele jätta. Samas kotti proovida tahtsime ikka ja nii otsustasime teha väikse linnasisese jalutuskäigu, et veel viimasel advendil Raekoja platsil kuuske vaadata ja jõuluturul väike glögi võtta. Lisaks veel muidugi seik, et meil ju praegu oma käru pole, Bugaboo sai müüdud ja uus käru jõuab ehk alles hetk enne jõule meieni (ja ega käruga vanalinnas eriti mugav ei ole ka).

Meil oli testimiseks sinine Thule Sapling mudel (olemas on ka hall variant).
Selle koti puhul on eriti mõnus see, et seda saab maksimaalselt reguleerida nii kandja kui ka kantava jaoks ning kõik see seadistamine on tehtud päris lihtsaks ja kiiresti teostatavaks – mis on oluline kui pikemal matkal kandjad vahetuvad või kui peres on näiteks 2 last, kes kordamööda kotis istuvad. Lisaks tavapärasele rihmade pingutamisele saab sellel kotil ka kandesangade kõrgust muuta, nii sobib sama kott ühtviisi hästi lühemale aga ka pikemale inimesele – meie puhul see konkreetne funktsioon siiski väga oluline pole, kuna oleme Teeduga üsna ühe pikkused.
Lapse turvarihmad on samuti lihtsalt reguleeritavad, aga mind rõõmustas väga see, et muuta saab ka lapsel istme kõrgust, kuna meie JJ on ikka pigem pisemat kasvu, siis aitab see tal seal paremini välja näha (ja samas saab lapse kasvades siis istet järjes alla poole lasta). Veidi pikematele lastele kui meie JJ on sellel kotil ka lisamugavus – mõlemal küljel asuvad reguleeritavad jalused, kuhu laps oma jalgu toetada saab, nii ei väsi jalad rippumisest ära ja ka jalanõud püsivad paremini jalas 😉
Suurim erinevus meil varem kasutuses olnud kotiga on taskute ja panipaikade rohkus – olemas on 2 suuremat taskut seljal, kuhu mahuvad ideaalselt ära mähkmed, väike piknikukraam, vahetusriided ning muu vajalik ja lisaks 2 väikest taskut külgedel ja nendele veel lisaks on lukuga taskud vööl, mis ümber kandja käib (sinna on eriti mugav panna rahakott ja telefon või muu selline väiksem kraam, mida tahaks kätte saada ilma kotti seljast võtmata).
Joogipudeli jaoks eraldi kohta ei ole, AGA pikemale matkale saab koti sisse panna spetsiaalse joogikoti, millest saab siis läbi vooliku “käed-vabad” süsteemiga juua – tõsistele matkajatele mõnus lahendus.
Lisaks saab kotile panna nii vihmakaitse kui ka päiksesirmi.
Kotti on maha pannes võimalik toetada koti küljes olevatele nö jalgadele, kuid kui meie seda proovisime, siis tundus, et iseseisvalt koos lapsega seda kotti maha seisma panna ei saa, kuna lapse raskus kallutab koti ümber – teisalt ongi see kott ju kandmiseks mõeldud ja last sinna üksi jätta ei olegi mõistlik.

Ma ütleks, et see Thule kott on täpselt selline nagu Thulelt ootaks – läbimõeldud ja tõeliselt funktsionaalne, nii et kel plaan endale perega matkamiseks taoline kott soetada tasub ka selle firma tootevalikuga tutvuda (seal samas Autoeksperdis on olemas ka teine koti mudel ja lisaks siis ka Thule jooksukärud, jalgratta järelhaagised jms).

Lisaks hakkasin ma mõtlema, et selline matkakott võiks olla suurepärane kingiidee perele – ei ole mõtet kokku kuhjata mänguasju või muud pudi-padi, hoopis parem on kinkida aega, mida koos oma perega veeta ja selleks sobib hästi ju koos matkamas käimine 🙂
Küll aga soovitan ma inimestel, kes varem pole väga matkajad olnud või pole harjunud seljas raskust kandma, võtta rahulikult. Esimestel kordadel ei tasu palju üle tunni aja kotti koos lapsega seljas hoida ja pigem tasa ja targu end treenida – nii ei tee kandja endale liiga ja rõõmu jätkub ka kauemaks 🙂

Thule Sapling on Autoeksperdis müügil hinnaga 269€

IMGP4100 IMGP4107 IMGP4115

IMG_7505 IMG_7514

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s