Meie laste garderoob sügiseks ja talveks

Suvi on viimaks läbi ja aeg on lapsed jahedamale ilmale vastavalt riidesse panna. JJ-ga läheb sel sügisel üsna lihtsalt, sest tal on veel parajad üleriided, mis said kevadel ostetud, see on ka laste üleriiete juures suur pluss, et enamasti on need kasvuvaruga (eri firmadel see varu muidugi ka erinev). Jennile plaanisin esialgu JJ väikseks jäänud asjad kasutusse võtta, aga shoppamise tuhinas sai mõned uued valikud tehtud.

Alustame siis JJ garderoobist. Me oleme siidi-villa segust riiete fännid juba tema sünnist ja nii tunduski hea plaan ka nüüd sügis-talve riiete alla esimeseks kihiks osta just siidi-villa riided. Olemas on siis Cosilana pluus ja püksid ning Joha maika-body. See materjal on keha vastas mõnusalt pehme ja soe ning ei lähe külmaks ka siis kui laps näiteks rahmeldades higistab või riided õues muul moel märjaks peaksid saama (erinevalt puuvillast).

fullsizerender4555

Sügiseste õueriiete valikuid on tal mitu – jätkuvalt läheb Jonathani k/s kombe, millega hea mänguplatsil olla või ka pikemaid kärusõite teha. Ilmselt kasutame seda ka kärus lõuna une ajal, kui ilmad peaksid külmemaks minema. Hetkel piisab veel puuvillasest kombest ja Bugaboo soojakotist (täna oli lausa palav).
Kõige universaalsem on Polarn o. Pyreti k/s komplekt koos tuuletõkke fliisiga. Vastavalt ilmale ja kohale saab siis kombineerida, kas ainult jope, ainult fliis või päris külmaga mõlemad. Püksid on mõnusad traksidega, nii ei vaju need alla ja selg ei läheb paljaks. Jopet ja fliisi oleme ka niisama käikudeks kasutanud, mitte ainult mänguplatsil. Hetkel on jope rohkem parkana tal seljas, mis annab lootust, et päris jopena saab seda ehk ka veel kevadel kasutada.

Eraldi on olemas ka vihmariided – kummipüksid ja – jope, need leidsid kasutust juba suvel, kui muud moodi õues kuivaks poleks jäänud. Need vihmariided on isegi suurema varuga kui k/s komplekt, seega ka need lähevad veel kevadessegi – mis tähendab, et JJ sai neid terve aasta jagu kasutada.

Talvekombe tuli aga sel aastal uus osta, sest eelmine talv oli JJ vaid kärus ja hästi sobis miski Huppa peale keeratavate otstega kombe, nüüd oli mul kindel plaan vaadata midagi nö tehnilisemat, mis kannataks nii meie lörtsi kui ka suuremaid miinuskraade.
Esialgu vaatasin jälle Po.Pi valikut ja teine suur lemmik oli Didrikson, kellel on lastele super ilusad ja mõnusad talvekombed. Kuid rohkem süvenedes just neisse “tehnilistesse” näitajatese nagu kanga hingavus ja vettpidavus, selgus, et näiteks Didriksons polegi nii hea, kui olin arvanud – kanga vettpidavus pärast paari pesu langes lausa 2000 ühikuni.
Siis leidsin aga enda jaoks uue firma – Geggamoja ja nende talvekombe. Kui uurisin vettpidavuse jms kohta, leidsin blogipostituse, kus üks ema hoidis seda kombet paar minutit jooksva vee all ja kombe oli seest jätkuvalt kuiv. Sel hetkel olin ma müüdud ja just selle kombe JJ ka talveks sai. Eks siis kui lumi maas saame reaalselt kogemust jagada, aga ootused on kõrged.
Talvel autosõitudeks kasutame ilmselt kas k/s komplekti või õhemat kombet või kampsunit, sest paksu talvekombega ei ole ohutu last turvatooli panna!

img_2418

Soreli talvesaapad ja Geggamoja talvekombe

Sel sügis-talvel lisandusid võrreldes eelmisega meie ostulisti ka jalanõud – talvesaabaste ostmine ja valimine ei ole just kerge ülesanne. Vaatasin igasuguseid ja no soovitusi oli ka seinast-seina, lõpuks tundusid kõige reaalsemad Viking, Ecco ja Crocs. Aga kuna mina ja Teet oleme enda talvesaabastega maru rahul, siis otsustasin uurida, et mida on Sorelil lastele pakkuda ja leidsingi hoopis sellelt firmalt JJ-le sobivad saapad. Lastele on neil mitmeid erinevaid mudeleid ja kui need praegused saapad end sel talvel tõestavad, siis hea meelega vaataks mõne neist ka järgmiseks talveks (ps vaatasin just Kaubamaja osturalli kataloogi ja ka seal tulevad suht meie saabaste sarnased talvesaapad lastele müüki).

JJ-l ongi kõik olemas, alusriided, üleriided, ka mütsid – k/s mütsiks sai praegu Elodie Detailsi sinine valitud, talveks on Joha super soe ja pehme tuukrimüts. Lisaks on olemas ka Joha villane torusall. Praeguste ilmade ja eriti koos Teeduga ratasõitudeks said ostetud ka Joha õhemad villased kindad, mis nööriga ühendatud, et need sõidu ajal maha ei kukuks, aga häda on talvekinnastega. Kohe kuidagi ei suuda leida, et millised oleks head soojad, püsiks hästi käes ja materjal oleks samuti vastupidav – kõik soovitused on teretulnud!!

img_2411

Jennile olid mul sügiseks ja ka eelseisvaks kevadeks plaanitud kasutusse võtta Polarn O. Pyreti tuuletõkkefliisist kombed. JJ-ga sai neid kasutatud ja need olid super mõnusad. Kuid nüüd, kui JJ talvekombet otsides Geggamoja firma avastasin, vaatasin ka nende taolisi fliiskombekaid ja no need roosad võitsid mu südame 😀 😀
Võrreldes Po.Pi omadega on ehk miinuseks see, et neil pole jalaotsad ka pealekeeratavad, aga samas on olemas nii samast materjalist kindad kui ka kapukad, seega usun, et pole probleemi. Väiksema suruse ostsin kasutatult, suurem on uus. Eestis müüb Geggamoja tooteid näiteks Scandikids.
Jenni on selle Geggamoja kombega ka õues lõunauinakut teinud ja piisas täiesti kui ta sellega soojakotti panna.
Vahelduseks Po.Pile on need GG asjad lihtsalt ka silmale mõnusalt värskendavad vaadata 🙂

fullsizerender-1

Söön oma sõnu ja ostan täitsa ise Jennile roosasid asju 😀

Talvekombe ostsin Jennile juba mitu kuud tagasi GAP-ist, valituks sai sulekombe, mis beebile sobivalt on kottkombe (aga saab ka jalaosad eraldi panna) – selles on mu meelest parem magada kui eraldi jalgade osaga kombes, ühtlasi on sinna sisse ka beebit mugavam panna. Mainin ka uuesti, et talvekombega last turvahälli EI PANDA ja selleks on meil olemas turvahälli soojakott.
Muidugi on ka Jennil olemas siidi-villa riided, mida õue minnes alla panna ja ühtlasi paneme need riided selga ka õhtuti peale vanni, et tal ikka mõnusalt soe oleks.

img_2420

Jennil kindaid praegu nii pisikesena vaja ei lähe, aga mütsiks on Joha villane tuukrimüts ning ka üks tavaline villane müts, samuti Johalt. Tuukrimütsid on ikka super head asjad, sest nendega on kindel, et lapsel on ka kael soojas, neid on lihtne pähe panna ja ei pea mingite paeltega mässama.

Enam-vähem selline see meie laste sügis-talvine (ja kevadine) garderoob ongi, päris kõik asjad pildile ei jõudnud, aga olulisem osa ja lemmikumad asjad küll. Lisaks riietele on mõlemal lapsel ka kärus soojakotid, mis eriti head just siis kui kärus uinakuid teha.
Mu meelest tasub laste õueriided vaadata pigem korralikud ja vastupidavad, sest need saavad õues möllates päris korralikult kasutatud ja ma ei tahaks, et lastel õues oleks külm või märg olla – nii on õues ju ka palju vähem lõbus.

21 thoughts on “Meie laste garderoob sügiseks ja talveks

 1. Didriksoni asju peab triikima veepidavuse säilitamiseks ning pesuloputusvahendeid ei tohi kasutada. Neil toodete hooldusjuhises kirjas see (vähemalt mu enda parkade ja lapse kombe juhendil on olnud). Paljud ilmselt ei loe ja siis ei tea seda ning siis lähebki veepidavus kehvemaks.
  Meil peavad kõik asjad väga hästi vett ja samas hingavad väga hästi ning on õhukesed, et laps saab liikuda. Ja tugevdatud pepu ja põlved on lastekombe juures ka superluks 🙂

  Like

  • Ma seda vettpidavuse vähenemist lugesin nende enda toote kirjeldusest, see hirmutas piisavalt ära, et ostmata need jäidki. Aga välimuse osas neil ühed kenamad laste talveriided ikka.
   See Geggamoja oma on olemuselt sarnane, et pole mingi paks muhv, vaid laps saab liikuda ja pepu ja põlvede kohal need tugevdused on tõesti super!

   Like

 2. Kas need Soreli saapad on sellised kergemat (Crocsi) tüüpi saapad? Olen ka neid vaadanud, aga kuidagi pole julgenud osta veebist, kui päriselt katsunud ei ole. Jalanõusid niimoodi kinnisilmi osta ikka ei julge, vaid tahaks katsuda/proovida. Siis tean, kas on mõtet end koos väikelapsega kuskile ostuhullusele vedada 😀 Tavapäraselt ma hoian nendest üritustest heaga eemale, sest mulle tundub, et lasteasjad on ühed sellistest, millele seal kõva võitlus käib 😀 Aga kui on head saapad, siis äkki isegi teeks proovi.

  Like

 3. Kuidas GAP õueriiete suurustega on – kas peaks tellima pigem suuremad või parajad? Kas kasvuvaru neil juures või peab ise suurema võtma?

  Like

  • Tegin praegu kiire võrdluse, et kui GAP 3-6 kuud kombe ja Huppa 68 kokku panna, siis GAP kombe ca 6cm pikem. Oleneb, mis õueriideid vaadata, kombedel tundub varu olevat ja võtaks suurusesse.

   Liked by 1 person

 4. Hei
  Räägi mulle palun natuke rohkem nendest Soreli saabastest. Kui kerged/rasked need on? Lisaks, kuidas hindad, kas neid saab kanda ka väga suure pakasega? Ja samas kuidas on olukord 0 kraadi juures? Kas või millal võib hakata jalal liiga palav või vastupidi liiga külm?
  Ja kuidas nende saabaste numbrimaailm on? Ma saan aru, et müüdavatesse numbritesse on a la 1,5cm varu juba sisse arvestatud? Ma korra tsekkasin nende size guideäi ja võttis üsna kirjuks, sest selle järgi peaks ma enda poisile ostma a la 26nr saapa, kuigi muidu kannab 24. Kuidas olukord reaalselt?
  Tänud ette! 🙂

  Like

  • Hei! See kaal oli neil kodulehel olemas, et saad millegagi võrrelda. Mu meelest sellised keskmise raskusega. Lubatud on, et kannatavad vist lausa -30 kraadi, no arvestades, et ma läheks lastega õue max kuni -15 kraadi, siis see tundub realistlik küll nende saabastega. Päris plusskraadidega võib palav hakata, 0 juures vast ok.
   Numbrid on neil veidi omaette maailm jah, meil ongi need s26, kuigi teised asjad pigem 23-24, nendel saabastel tal varu ka, aga kui jalga panime, siis kõndis täitsa okeilt. Ehk, et mu meelest on reaalne suurus nende antud stp+ ca 1cm.

   Like

  • Tänud soovituse eest. Ostsin JJ-le Jonathani lambavilla sisuga kindad, mis on super asjalikud ja läbi mõeldud, loodan, et püsivad talvel käed soojad ka. Ja hind oli neil väga mõistlik.

   Like

  • Me küll väga rahul jah 🙂
   JJ on sellega lumes istunud ja põhimõtteliselt lumememm olnud ise, aga ikka soe (suuri miinuseid veel pole muidugi tulnud) ja täiesti kuiv. Hooldamise osas on siiani piisanud lapiga lume maha pühkimisest (suure sopaga poris ta sellega ei ole käinud, selleks meil teised riided 🙂 ).

   Like

   • Ma küsiksin sellesama kombe osas kasvuvaru kohta. G riietel vist on suurused kaksiknumbrites? Kas see tegelik suurus on siis midagi nende kahe numbri vahepealset või pigem vastab sellele suuremale suurusele?

    Like

   • Mu meelest siis pigem vastab suuremale (kui üleriideid vaadata), bodyd on pigem kahe nr vahel.
    See JJ talvekombe on 74/80 ja samas muud riided tal seljas 86 ja hakkame varsti 92 asju kasutama. Tuuletõkkefliisist kombe tal ka GG oma ja ka 74/80 praegu seljas mõnus. Samast materjalist on tal ka jakk, aga siis 86/92 suurus – saab juba kanda, aga on varuga ikka.

    Like

 5. Küsiks Po.p’i tuuletõkkefliiside suuruste kasvuvaru kohta – kui palju seda on, st kui kaua saab veel edaspidi kasutada? Mul fliisidega kommupuude puudub, pojal oli tavaline veluurkombe suuruses 2-4k ja mahub veel praegu 8-kuuseltki 😀

  Like

  • Neil on kasvuvaru päris hästi, ütlesk, et u numbri jagu, st mul kasutas laps 68 kombet, kui muud asjad olid 74, samas, kui peaksin täna uuesti ostma (ja nüüd uueks hooajaks seda ka tegin) ostaksin Geggamoja tuuletõkkefliisist kombed, kuna on mugavamad. Jalaotsad ei käi peale, aga see soonik seal otsas on super. Kasvuvaru on jälle kõvasti, mul muidu 86/92 asju kandev JJ kannab Geggamoja fliisi 74/80 😀

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s