Palju õnne Jenni – 1 kuu

Ongi tõesti nii, et juba on esimene kuu möödas, see läks nagu silmapilk, hetk tagasi olin vannitoas sünnitamas ja nüüd on Jenni juba terve kuu meiega olnud.

img_2469

Jenni ja tema esimene kaisukas

Kõik on läinud paremini kui loota julgesin, harjumine uue elukorraldusega on olnud siiani üsna valutu. Muidugi on sellele väga palju kaasa aidanud, et Teet oli esimese kuu meiega koos kodus, nüüd on ta tagasi tööl ja võib olla teise elukuu postituse juures ma enam nii ei hõiska, aga no eks näeme.
Samas tänane esimene päev kolmekesi kodus läks küll üle ootuste ideaalselt. Lapsed magasid 8-ni (tavapärase 7 asemel), hommik oli mõlemal lapsel rahulik ja heatujuline – jõudsime kenasti süüa, riietuda ja mängida. Kuna kõik oli nii chill, siis otsustasin mõlemaga ka mänguplatsile minna, Jenni jäi magama, JJ veidi tuias platsil ja avaldas siis soovi lahkuda. Tegime veel käruga väikse tiiru, sest ilm oli nii-nii ilus ja suundusime tuppa, kus mõlemad lapsed läksid rõdule lõunauinakut tegema – Jenni magas kokku 3h ja JJ samuti. Ma jõudsin vahepeal pesu pesta, nõud masinast kappi panna, tassi teedki juua ning lõunaks ettevalmistused teha. Ja nii ei olnudki enam pikalt vaja oodata, et Teet koju jõuaks.
Ma ei hakka üldse varjama, et selline päev tekitab superema tunde… ja see on ütlemata mõnus 😀

Aga nüüd siis päevakangelasest. Jenni on üsna ideaalbeebi, sööb hästi ja isukalt ning ikka rinnapiima. Imetamine läheb meil nüüd kenasti ja need tavapärased alguse raskused (valu-valu-valu) on õnneks möödas.
50 suuruses asjad hakkavad väikseks jääma (mõned kitsamad juba on) ja kasutuses on 56 suurus, kus olenevalt firmast on veel ka kasvuruumi (Lindexil on näiteks pigem avaramad asjad). Kaalu osas andis kodune kaalumine 4,5kg ja mõõdulindi venitasime tema kõrval ca 54cm peale. Arsti juurde lähme jälle järgmisel nädalal.

Ei saa öelda, et meil oleks juba päris 100% kindel päevakava, nii väikestega see mu meelest polegi lihtsalt võimalik, aga teatud rütm on olemas küll ja selle järgi saab veidi asju sättida ka. Suure osa päevast magab Jenni lihtsalt maha, kui läheb hästi, siis ühe une teebki ta ka rõdul kärus, eriti heal päeval on nad seal lõunaund tegemas JJ kahekesi oma Bugaboo Donkey kärus. Muud päevauned teeb Jenni elutoas hällis elu ja melu keskel. Enne ööund proovime igal õhtul vanni teha (kui just külalisi pole või ise külas pole), vann meeldib talle väga-väga, mis annab lootust, et ka teisest elukuust plaanitud ujutamine talle meeldima hakkab.
Öösel magab ta rahulikult, sööb 2-3 korda, äratus on 7-8 ajal, aga see on tingitud pigem JJ ärkamisest, Jenni magab pärast hommikusööki veel edasi üldiselt.
Lutte proovisin mitut erinevat, ei sobinud MAM ega ka tavaline Philips Aventi pisikestele mõeldud lutt. Viimasena proovisin hoopis Philipsi Soothiet ja alates eilsest on see sobinud ja tänane 3h kestnud õueskäik + rõduuni olid just selle soothie seltsis.

Õe ja venna suhted lähevad päev-päevalt armsamaks. JJ tunneb õe vastu rohkem huvi, tahab talle mänguasju näidata, tunneb muret, kui õde nutab ja läheb teda lohutama. Jätkuvalt muidugi tahab ta ka ise nunnutamist ja tegelemist ja seda püüame ka teha. Nii on tal oma huvitegevused, kus ta on ühega meist omaette, lisaks niisama mängimine, kui Jenni magab. Huvitav on näha ka, et JJ nüüd oma beebinukku õega seostab, nii hoiab ta nukku süles nagu beebit ja toob seda mulle sülle, kui Jennit imetan 😀  JJ on kindlasti iseseisvamaks muutunud, aga see ei tähenda muidugi, et teda kuidagi unustada tohiks. Eriti hoolikalt peab tema väsimist jälgima, sest üleväsimusega tuleb ka tusatuju ja siis pole kellelgi tore.

Nüüd algav teine elukuu tuleb juba veidi tegevuste rohkem, kuna alustame ka Jenniga võimlemas käimisega ja lisaks on siis JJ huvitegevused, mis mul kuidagi nüüd lahendada tuleb, kuna Teet on tagasi tööl. Ilmselt kirjutan ka sellest kahe lapse tegevuste plaanimisest ja korraldamisest eraldi postituse juba varsti.

See esimene kuu on olnud ikka üks harjumine ja harjutamine, aga ausalt, mul on nii hea meel, et otsustasime, et perre võiks tulla ka teine laps, tõesti on tore ja see igapäevane rõõm oma lastest on lihtsalt ebamaine. Naljakas on mõelda, et pärast JJ sündi ma ei tahtnud veel pool aastat isegi mõelda sellist mõtet, et võiks ka teine laps olla ja nüüd mõtlesin pärast Jenni sündi sel hetkel kui kiirabiga kodu uksest väljusime, et “oh, nii võiks ju veel sünnitada” 😀 (kuigi plaanis seda siiski rohkem pole).
Aga olen kindel, et meie nii positiivse alguse alustalaks ongi just see tohutult positiivne sünnituse kogemus, mis Jenniga oli ja olen selle eest väga tänulik.

Mõned pildid meie esimesest ühisest kuust:

img_1823

Esimene päev kodus

img_1831

img_1992-1

mu varandus

img_2019-1img_2054-1

img_2192

oh, kuidas ma arvasin, et ma oma last roosamannasse ei riieta

img_2265

Baby Björni tool on meie laste lemmik

img_2346

Mõnel päeval on juba turvahälli soojakott käiku läinud

img_2390

img_2404

Õnneks kõik päevad ei pea roosad olema

img_2424

Ainus lutt, mis veidigi sobib

img_2435

Vend mänguplatsil ja õde tudus

img_2437

Supermom ja tema lapsed 😀

16 thoughts on “Palju õnne Jenni – 1 kuu

  • Vot ei tea, meil oli sama rütm ka JJ vannitamisel ja keegi selles probleemi ei näinud. Pigem öeldakse, et vann just hea beebile, lõdvestab (eriti kui gaasid) ja võib olla osaks õhtusest rutiinist. Olgu ka öeldud, et meil vann puhta veega ja ilma igasugu pesuvahenditeta. Ka pole meil vee karedusega probleemi, mis nahka kuivataks.

   Like

   • Ma ei mõelnud selle kommentaariga midagi halba.meil räägitakse palju (elan eestist eemal) ja oleme lugenud ka päris palju,et kui igapâevaselt vannitada,siis kaob rasvakiht ära ja see ei ole hea nahale. Aga jah,eks igAlpool ole erinevad arvamused ja iga üks teeb nagu ise tahab 🙂
    Tallinna veekaredusest pole õrna aimugi ja seda ei mōelnudki.

    Like

   • Njh, samas, kes iga mähkme vahetuse ajal peput kraani all peseb, selle laps saab phmt mitu korda päevas vanni 😀
    Ma tean, et beebi naha normaalset olekut võib häirida just see kui vannitada igasugu seepide-vahtude-geelidega, paar minutit puhtas vees olekut nahale halvasti ei tohiks mõjuda 🙂 Ka ei kasuta me mingeid kreeme vms mis võiks naha normaalset olekut häirida.

    Like

 1. Nii armsad lapsed, eriti Jenni-beebike! 🙂
  Vannitamise kohta – iga ema sisetunne ütleb, mis tema lapsele sobib. Nii et mina ei muretseks, eriti kui pole vee karedusega muret ja dušigeeli vanni ei kalla. 😛 Kui peakski kuivaks mineku teema tekkima, saab ju kord kuus paar tilka vanniõli lisada.
  Aga sünnitusest sõltub kõik edasine elu – sellega ma olen küll nõus. Kellel ikka kole sünnitus, see mitte ainult ei taha kohe uuesti sünnitada, vaid raskem on ka lapsega niisama välja jalutama minek. Esimestel aastatel vähemalt.
  Ilusad kogemused ja mälestused sünnitusest – siis võiks küll veel sünnitada, lastega välja minek on puhas rõõm ja elu tundub palju elamisväärsem. Vähemalt rääkis seda mulle kunagi üks 5 lapse ema, kui mul alles 3 last oli. Praegu, ise viie lapse emana, olen täiesti nõus. Tore sünnitus teeb rõõmu kogu elu 🙂
  Nii et naudi aga, Berit! Kui ema on rõõmus, on pere ka rahul. ❤

  Liked by 1 person

  • Nõus jaa.
   Ja no imelik mõelda, et tegelikult mul ju JJ sünd läks ka suht lihtsalt, sain kaua kodus olla ja tundsin end hästi, aga kõik see raske ja nö negatiivne osa toimus haiglas (see napp 2,5h mis seal enne JJ sündi olla sain) – KTG all paigal püsimine, sobiva asendi mitte leidmine, lahkliha lõige, JJ sünnitusteedes edasi-tagasi liikumine, tohutult õmblusi ja hiljem ka esimene öö ühispalatis. Ja kuigi sünnitus oli ka esimese korra kohta võrdlemisi kiire, oli see emotsionaalselt niiiiii palju raskem. Ma vist enne teist sünnitust arvasin, et JJ sünd oli pigem kerge, aga nüüd siis sain päriselt kerge sünnituse ja millegagi võrrelda. Ja kõige selle foonil on muidugi puhas ime, et JJ nii rahulik ja mõistlik laps siiski on ❤️

   Liked by 1 person

  • Minu meelest on see parim tool. Kangast lihtne maha võtta ja pesta, mitu erinevat lamamise kõrgust vastavalt lapse vanusele, hästi lihtne kokku panna ja hoiustada. Pikk kasutusaeg,kui beebiaeg möödas, siis kuni 13kg kaaluv laps saab seal niisama istuda (selleks tuleb kangal teine pool panna lihtsalt), meil JJ praegu fänn sellel 😀
   Suur pluss ka see, et laps liigutab seda ise jalgadega, seega ei ole hoog tal suurem kui ise teha jõuab, vastavalt kasvule ja vanusele (erinevalt nö ebaloomulikest vibratsioonidest jms funktsioonidest). Ja tool ise superkerge, et seda täpselt sinna tõsta, kus parasjagu kasutada vaja.
   Ühesõnaga, me oleme väga rahul ja julgeme soovitada 🙂

   Like

 2. Palju õnne Jennile! 🙂 See roosamanna tuleb miskipärast tütarde sünniga kaasa. Ise mõtlesin ka kunagi, et miks peab tüdrukutel nii palju roosat olema, aga nüüd kannan juba ise ka hea meelega 😀 Ja tegelikult tahtsingi uurida, kust see armas Maxi-Cosi soojakott pärit on? Tahaks ka mingit rõõmsates toonides soojakotti, aga niipalju kui netist olen vaadanud, on kõik kuidagi liiga tumedad ja sünged.

  Liked by 1 person

  • Mul selle soojakotiga vedas nii, et leidsin selle järelturult – tundus, et vist kordagi kasutamata. Eriti hea on see, et see pole seest fliisist vaid riidest, mis lapsel ehk mõnusam. Seega, tasubki mõnes müügigrupis kuulutada, et ostad just vähe erksama eksemplari. Beebikeskus müüb ka neid kotte maxi-cosile, aga ma pole nende toonide valikuga hetkel kursis.

   Like

 3. Väga armas beebi 🙂
  Kust on võimalik osta Avent Soothie lutti? Avent kodulehel on küll toodud välja, kust saab aga nii palju kui siiani jõudnud uurida, siis nendes poodides ei ole.. Minu beebi ka ei hooli lutist ja see lutt jääks viimaseks katsetuseks 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s