Meie advendikalender

Õige varsti hakkavad osadel lastel kodus käima päkapikud, aga kuna JJ on päkapikutralliks mu meelest veel liiga väike, siis teeme sel aastal hoopis sellise alternatiivse advendikalendri. Tegelikult kui see kalendri asi meil ilusti toimib, siis võib vabalt olla, et see päkapiku jutt jääbki meil üldse ära.

Nii, esialgu mõtlesin osta 24 väiksemat paberist kotikest, pesulõksud ja jupi nööri, mille külge siis väikeste üllatustega täidetud kotikesed nende lõksudega kinnitada ja kotid 1-24 nummerdada. Siis sain aga aru, et kui need 24 üllatust seal mõnusasti reas seisavad ei lahku JJ nende juurest enne kui ta on kõik 24tk enda kätte saanud.
Seejärel nägin seda HM-i taskutega advendikalendrit (hetkel see meie valge on e-poest otsas, aga olemas on veidi teise kujundusega variant) ja tundus, et just see võiks meile sobida, boonusena võimalus seda mitu aastat kasutada (nagu ka päkapiku sussid kestavad aastaid). Küll aga ei saa ma ka sellel kõiki taskuid kohe asju täis panna eelmainitud põhjusel. Seega on mu plaan selline, et iga hommikul saab JJ kalendri taskud läbi katsuda ja otsida, et millise numbri taga sel päeval kingitus end peidab.

Millega siis need taskud täita?
Ma arvan, et sinna lähevad mõned Ampstükid, mis on jätkuvalt JJ lemmikud ja keskmisest maiustusest kindlasti tervislikum valik, Yummy Earth pulgakommid, sest need on head väikesed, mõned mudelautod, mida meil hetkel pole vist mitte ühtegi ning üllatused ei pea ju alati söödavad olema. Siis on mõte osta ka mingi väiksem Lego Duplo komplekt, mis ideaalis võiks olla koos loomadega ja see nö jupi kaupa päevadele jaotada ning näiteks Põrsas Peppa pehme võtmehoidja või kellel veel pole ja see temaatika peale läheb, siis Peppa vannimänguasjad. Praegu sellised ideed, kui märkan kuskil midagi lustakat ja sobivat, siis ehk rändab seegi kalendritaskusse.

Kuidas teil, hakkavad päkapikud käima ja mis nad lastele toovad?

happyholiday

 

12 thoughts on “Meie advendikalender

 1. Meil on vana hea päkapikususs, kus hakkab leiduma mõnikord magusat, mõnikord midagi muud huvitavat. Nt uued vesivärvid, tegevusraamat, värviraamat, sukapüksid (ehk siis tundes oma last, talle sobivad asjad :D) Tegemist 4 aastase preiliga. Lisaks on ostetud uue popi multifilmi “Trollid” teemaline jõulukalender, kus peituvad selle teemalised asjad. Sellest võiks justkui piisata ka, aga tahaks ikka sussi ka kasutuse võtta. Vana hea shokolaadikalender jääb vanaema juures avamiseks 😀
  Pisem poja on alles 7 kuune, nii et tema ilmselt vaatab esialgu veel huviga õe avastamisrõõmu pealt 🙂

  Like

 2. Minu arvates pole küll vaja mingit asjade hullust nii väikeses tekitada. Kui just ei käi lasteaias või pole kodus suuremaid lapsi, kellel päkapikud käivad. Ise ei kavatse küll sellel aastal oma kahesele mingit päkapiku advendijama teha. Küll tulevikus, kui lasteaeda läheb, on küll ja veel aega tema susse täita.

  Like

 3. Mu kolmesel käisid eelmine aasta päkapikud ja tulevad sellel aastal ka. Mõtlesin korra ka sellele ise tehtud advendikalendrile aga.. siis kaoks see päkapikkudega seotud imelisus. Ma mäletan, kui eriline see minu jaoks oli ja tahan, et mu laps ka seda tunda saab. 🙂 On olemas tavaline advendikalender ja lisaks siis sussi sisse plaanis sokutada näiteks Playdohhe, mõned mudelautod ja kindlasti üllatusmune ja tutti fruttysid.

  Like

 4. Minu lapsel kaisid pakapikud eelmine aasta esimest korda, kui ta oli 3 aastane ja kingi toid nad akna kuljes rippuvasse joulusokki. See aasta tulevad ka kindlasti, sest mu neljane on teemas vaga sees. Mis nad sinna toovad sellele ma veel moelda joudnud pole. Ilmselt vaikesel vennal hakkavad pakapikud kaima varem kui 3selt sest kui suuremal kaivad siis kuidas temagi ilma saab jaada. Hetkel kull vaid 4 kuune ja koige rohkem roomustab endiselt tiss 😀

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s