Mida lastele jõuluks kinkida

Beebigrupis tõstatati jõulukinkide teema ja sellest tuli mõte jagada ka meie kinginimekirja ehk annab ideid teistelegi ja muidugi võite jagada oma lahedaid plaane või juba järgiproovitud soovitusi, millest lapsed on rõõmu tundnud.

JJ on saabuvate jõulude ajal põhimõtteliselt 2-aastane ja ega see kingituste leidmine liiga kerge ei ole. Mänguasju on tegelikult päris palju olemas ja otseselt vaja ei ole midagi. Lisaks peame silmas pidama, et JJ sünnipäev on juba 4. jaanuaril, seega tuleks seda kinkide värki jõulude ja sünnipäeva vahel mõistlikult korraldada.

Esimene mõte oli Lego Duplo, aga siis meenus, et eelmisel aastal lasime JJ-le sünnipäevaks neid väiksemaid komplekte tuua ja ma arvan, et läheme ka sel aastal sama teed – seega jõulunimekirjast jäid need välja.
Peast käisid läbi ka mängupood ja mänguköök, köögi ma olen pigem välistanud, ruumi pole palju ja las tegutsevad siis koos minuga päris köögis. Mängupoe mõte meeldib siiani, aga ilmselt läheb käiku järgmisel aastal, kui lapsed juba veidi suuremad ja sellest poe mängimisest paremini aru saavad.
Edasi tuli mõte muusikariistad, plaanisin mingit asjalikumat ksülofoni, aga siis nägi Teet XS mänguasjapoes sellist komplekti, kus sees nii ksülofon, flööt, kastanjetid ja tamburiin. Tundus, et “perebändi” tegemiseks sellest jagub ja see meil nüüd ühe asjana kuuse alla rändabki.
Siis meenus, et külas käies oli JJ lemmik hüppeloom ja kuna meil seda veel ei ole ja see ilmselt talle suurt rõõmu pakuks, siis ka see sai ostetud. Kui see hästi vastu peab, siis on lootust Jennilgi sellega mängida saada.
Ja muidugi joonistamine – see on jätkuvalt JJ meelistegevus, aga värvipliiatseid on meil terve väikse lasteaiarühma jagu, seega neid juurde osta ei tahtnud, paberit ka nagu imelik kinkida. Jõudsin oma mõtete ja teiste soovitustega hoopis Aqua Doodle komplekti juurde, mis võiks olla ideaalne nii kodus, pikemal autosõidul või miks mitte ka lennukis, kuhu joonistusvihikut ja värvipliiatseid nii mugav kaasa tassida ei oleks. Katsetame ära, kui talle see asi meeldib, siis ehk proovime järele ka sarnasel põhimõttel töötavad värviraamatud.

kingidjjle

Muusikariistade komplekt, Jumpy hüppeloom, Aqua Doodle Travel

Ja siis on ju meil nüüd Jenni, kes on veel nii pisike, et ega tal neist kingitustest pole eriti sooja ega külma. Mänguasju on meil JJ beebiajast alles ka mitmeid. Samas jälle oleks veidi veider, kui JJ oma asju lahti pakib ja Jennil polegi midagi. Seega on mul Jenniga 3 plaani – tegevusmänguasi, mida saaks uurida nii kõhuli olles kui hiljem ka näiteks kärus, siis Oball,  mis peaks beebidele meeldima ja mille kasutusaeg üsna pikk ning kolmas asi oleks meile natuke kahepeale ja sõltub sellest, kuidas ta peatselt saabuvasse kõhukotti suhtub. Kui see kotis olemine on talle meeltmööda, siis oleksin valmis proovima ka kandelina – ja ühe sellise iluduse meile kuuse alla pakikski (ütlen ausalt, et see lina mõte tuligi mul puhtalt sellest, et nägin paari imeilusat varianti, mida hea meelega kannaks). Teetu juba lohutasin, et kui asi nii kaugele läheb, siis linahullus on õnneks veidi odavam kui käruhullus 😀

kingidjennile

Fehn majake, Oball ja Hoppediz kandelina (ps kandelina spetsid, kes selle firma linu kasutanud, olete rahul?)

Lõpuks on aga mõlemale lapsele tulemas veel üks jõulukink, millest soovin neile traditsiooni teha. Plaan on igaks jõuluks kummagile üks veidi erilisem või lihtsalt ilus või muul moel huvitav jõuluehe kinkida, nii et kui nad kunagi juba suuremad, siis on mõlemal oma isiklik väike jõuluehete kollektsioon, millega saavad ühel päeval oma kodus jõulupuud ehtida. JJ-ga tegime tema esimestel jõuludel käejäljega ehte ja Jenniga teen nüüd ka, lisaks siis proovin JJ-le mingi toreda ehte selleks aastaks leida.

veebifail-53

Meenutus väikses JJ-st eelmise aasta jõulude eel

11 thoughts on “Mida lastele jõuluks kinkida

 1. Jumpy on meil ka suur lemmik! Peale selle, et tema peal saab hüpata, siis teda saab paitada, atlle süüa anda ja lapig apuhtaks pühkida (koristustööd on popid 😉 ). ja meil on to veevildikaga värviraamat ka olemas, Loreele väga meeldib ja mulle ka 😀
  Mulle meeldib su idee nendest jõuluehetest. Kusjuures tegin Loreega tema esimestel jõuludel (ta oli siis kuune vaid) samasuguse käejäljega punase kuusemuna 🙂
  Kuna nädala lõpus tuleb preilil sünnipäev, siis peame kõik peod ära ja vaatan siis, mis see hr jõuluvana veel kingikotti pista võiks …. asjade uputust ei tahaks.

  Liked by 1 person

  • Me proovisime kuusemuna peale ka JJ-ga seda jälge teha, aga tolleks hetkeks oli käsi juba pigem liiga suur (11 kuud). Jenniga saaks nüüd seda teha, aga tahan vist, et neil oleks samasugused 😀
   ja tervitame Loreed saabuva sünna puhul.

   Like

 2. Kuuseehte-idee on tõesti väga lahe! Kuna mul on ka beebi esimesed jõulud, siis ühest küljest on igasugu vidinaid nagunii juba kokku ostetud ja ega ta ju tõesti kinki ei oota, samas midagi tahaks ikka teha. Mõtlesin selle MyHummy kaisuka peale, aga ei tea, kas on reaalselt vaja, sest pole veel poega võrevoodisse harjutama hakanud (aga plaanis vähemalt on ja lähiajal :D). Sellest pallist ei teadnud ka midagi, kuigi pidavat mingi jube kuulus asi olema 🙂

  Like

  • Ma mäletan, et mõtlesin kunagi JJ-le ka seda Oballi osta, aga ta kasvas enne suureks kui selleni jõudsime, üldse meil on õnnestunud nendest kõige popimatest laulukoertest jms sellisest kuidagi kõrvale hoida. Aga see pall tundub tore, piisavalt kerge ka, et kui vend ja õde siin sellega koos mängivad, et Jenni haiget ei saaks.

   Like

  • Vaatasin, aga seal pole sellist värvi, mis mulle silma jäi. Windeln.de lehel, kust tihti asju tellin, on ka linadel hinnad suht ok (eriti see roosa, mis mul siin pildil ka toodud).

   Like

 3. Minul on Hoppedizi hall kandelina. Neid on müügil erinevast materjalist ja paksusest.
  Olen väga rahul linaga. Seljas hästi mugav. Lina on küll üsna pikk (võimaldab kõikvõimalikke seoseid), mille ainus miinus on, et kui tahta lina panna peale väljaspool kodu või õues siis kas valida sõlm mille puhul saad osa juba selga ära siduda või paned linaotsad vahepeal taskusse. Ühesõnaga lohiseb ots selgasidumise ajal veidi maas.
  Linaga oli kaasas üksikasjalik sõlmede tegemise juhend koos piltidega.
  Meeldib, et lina otsas on krõpsuga tasku. Sätin selle otsa alati enda küljele, et sinna vajalik asi kiirelt panna.

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s