Palju õnne Jenni – 10 kuud!

Väikse hilinemisega said siia ka kirja Jenni 10. kuu tegemised ja kasvamised, sest eelmise nädala seisuga 2 kuud veel ja ongi aasta möödas sellest seiklusrikkast päevast meie vannitoas. Viimane kuu on olnud vägagi tegus ja muutusi on palju toimunud.

Üleöö hakkas Jenni lisatoidu vastu huvi tundma – varasemad kogused kahekordistusid julgelt, päris 200g püreed siiski lõunaks ei lähe, aga 130-150g on juba täitsa söödav kogus.  Hommikuti puder marjapüreega, lõunaks püree lihaga, ooteks mõni jogurtiga püree ja õhtul taas puder. Suur samm oli ka joogitopsi kasutusele võtt – proovisime esmalt nokaga tassi, aga see Jennile ei meeldinud, siis otsustasime kõrrega topsi kasuks ja see nüüd kasutuses ongi ning vesi maitseb hea – muud me joogiks ei paku kindlasti veel mõnda aega. Kõigele lisaks on muidugi ikka rinnapiim, mida läheb pärast söögikordi nö magustoiduks ja ka öösel 2-3 korda kindlasti. Öine söötmine mind ei häiri, kui vaja siis vaja.

Une osas ei saa ka väga kurta, jätkuvalt on meil kaisubeebi, aga kuna ta jääb väga hästi magama ja öösel on ka nii mugav temaga toimetada, siis päris tõsiseltvõetavat plaani teda kuhugi mujale magama harjutada pole veel tulnud.
Päeval on uinakuid 2 ja mõnel juhul isegi 3, kui on näha, et tal mõni eelnev uni napiks jäänud või väsimus eriti murrab.
Ma küll üritan teda kärusse magama panna, aga veel üks muutus on see, et Jenni lihtsalt ARMASTAB kandekotid ja linas olemist ja nüüd ka magamist! Nii ei ole harvad need juhud, kus kärus magab tal 15 minutit, siis tuleb mul linasse ja magab seal tunnikese või rohkemgi peale.

Ja üldse viimasel ajal kasutame kärusid aina vähem, kuidagi toredam ja mõnusam ja mul endal meeldivam on Jennit kanda – mul on temaga kasutamiseks 2 kandekotti, 2 lina ja üks bei-dai stiilis lina ja koti vahepealne vahend. Nii saamegi vastavalt tujule, olukorrale ja vajadusele sobiliku asja kasutusse võtta alati.
Kuna Jennil on siin järjest mitu hammast välja tulnud, siis on tal ka minu lähedust tavapärasest rohkem vaja läinud ja selleks on lapsekandmine ikka asendamatu abiline.

Hambaid ongi juba 7 või 8 ja kõik käepärane läheb käiku igemete sügamiseks. Aga üldiselt on need kõik siiski suurema nutu ja jauramiseta tulnud…. siiani, eks need valusamad on veel alles ees ka.

74 riided on aina parajamad, sekka ka mõned 80 suuruses asjad, kaalu ja pikkust annavad kodused mõõtmised: 8.5kg ja 72cm

Tegutseda preilile meeldib, eriti hinnas on praegu kõiksugu pillid, mida siis koos JJ-ga bändi moodustades lõpmatuseni võiks mängida. Väga meeldivad ka autod 😀 ja koos vennaga toimetatakse agaralt ka meie Ikea mänguköögis, JJ rohkem toidu valmistajana ja Jenni siis maitsjana 😀
Sel kuul sai roomamisest lõplikult käputamine ja absoluutselt kõigi ja kõige najal tuleb ennast ka püsti ajada, saame näha, kas 1. sünnipäeval Jenni sammub omal jalal peol või siiski veel mitte. Kiiret igatahes pole, igasugused käimistoed-toolid välistan. Praegu hea ka, ei pea mingite jalanõude pärast muretsema, kõige parem ja kõige rohkem lasen mõlemal lapsel ikka paljajalu olla. Aga olemas ja ootamas on Jennit ühed kollased mõnusad Kavati “tenniskingad”, kui vajadus peaks tekkima, siis on olemas. Praegu vahel kasutame ühtesid nahast papusid, aga need pigem siis jalas kui ta mul linas, et jalad oleks soojas või kui turvahällis läheme kuhugi – enamasti osutuvad need ebamõistlikeks, sest ta kisub need jalast 😀

Võib öelda, et 10-kuune Jenni on väga muhe väike inimene, oskab enda soove päris häälekalt väljendada ja igav temaga juba kindlasti ei hakka.

Jenni_10

10!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s