Plaani, mis sa plaanid, asjad lähevad ikka omasoodu

Jon hakkab öise söömisega vaikselt lõpparvet tegema ja tundus, et oleks ehk hea aeg, et mõelda, kuidas kolm last ühte tuppa magama panna, et ta saaks siis ka suuremate juurde kolida. Mõtteid oli igasuguseid, aga pidama jäime nari juurde.

Paraku paraku meie eilne pesumasina otsa lõppemine tegi plaanidesse väiksed muudatused, nii pidime nari ostu edasi lükkama ja hoopis pesumasinaid valima kukkuma. Ma alati natuke silmi pööritanud, kui keegi FB postitab, et soovitage pesumasinaid, aga eile olin lõpuks ise selline ja tegelikult mul on hea meel, et soovitusi küisisin, sest sain mitmeid häid ja kasulikke vastuseid.
Muidugi on 2in1 (pesumasin+kuivati ühes) masinat otsides alati neid, kes raudkindlalt soovitavad kahte eraldi masinat, nii ka sel korral. Küll aga valisime meie siiski 2in1, sest kasutasime ka varem sellist lahendust ja see vastab meie pere vajadustele – me ei kuivata  masinas igapäevast pesu vaid ainult voodiriideid, rätikuid ning nö hädaolukordades siis mingeid muid asju. Seega sellise kasutuse juures oleks kahe masina omamine overkill.

Kolme lapsega peres ei ole just pikalt võimalik pesumasinata elada ja nii me siis poole ööni scrollisime erinevaid masinaid, mõtlesime, et mis suurus, mis funktsioonid, mis hind ja jäime lõpuks ühe LG 2in1 mudeli peale, mil mahtu 8kg pesemisel ja 5kg kuivatamisel ehk siis mõlemal kilo rohkem kui vanal masinal ja hinnaks 500€, mis tundus mõistlik. Ah jaa, üks kriteerium oli veel – masina peab kohe kätte saama 😀 õnneks see mudel oli kohe olemas ja Teet hommikul tegi ostu ning peale lõunat toodi uus masin koju ja viidi vana ära.
Esimene tühipesu käib, siis tuleb päris päris test, aga loodan, et saame selle pesumasinaga headeks sõpradeks ja ta teenib meid siin truult pikki aastaid.

img_2642-1

Meie uus pesumasin

Nõndaks, nari ostuga nüüd veidi ootame ja võib olla see ei ole ka nii halb, sest kui ma esialgu arvasin, et ostame Ikeast ühe metallist variandi, siis hakkasin nüüd uuesti süvenema ja mõtlema, et pagan, see tume voodi ei sobi meil juba olemas oleva heleda sahtelvoodiga, seega peaks hoopis samasuguse valge puidust nari ka võtma. AGA, sel heledal naril on mõlemad voodi osad kõrgemad kui tumedal ja natuke hirmutab, et kui keegi kuskilt alla peaks sadama – eriti kuna nari alumisele korrusele peaks Jon minema.

img_2627

Ikea kahekohaline nari (pilt Ikea.ee)

Ja siis eile hüppas mulle ette hoopis Suwemi reklaam kolmekordsest narist, mis nägi kuidagi erit mõnus ja äge välja ja mahutaks praegu kõik kolm last ära ning ruumi võtaks vaid ühe voodi jagu. Ja kui ma siis mõtlesin ja kaalusin, et kas ja kui kaua lapsed selles kolmekordses voodis üldse magada tahaks, sain teada, et kõik kolm korrust saab teha ka eraldi vooditeks – kõlab väga ideaalselt. Hind on selle voodi juures ainuke mitte ideaalne osa, samas peaks see olema jällegi vastupidavam kui nt Ikea.
Või siis, Suwemi puhul oleks ka variant võtta kahekorrusega nari, millest alumine on nö vastu maad ehk siis Jonile max ohutu, teine korrus ka pigem madalamapoolne ehk siis hea variant JJ-le selle kõrgemal korrusel magamisega harjumiseks ning kui hiljem tekib soov teha voodi kolmekordseks, saab lisaosa lihtsalt juurde osta.

img_2628

Suwem kolmekordne nari (pilt suwem.ee)

img_2639

Suwem kahekordne nari (pilt suwem.ee)

Kellelgi on kolmekordne voodi kasutuses, on asjalik, meeldib lastele, tasub ostmist?
Või mingeid muid mõnusate voodite soovitusi (mis ei ole titepikkuses vaid 200cm)?

Vot siis, nari ostust sai pesumasina ost ja nari valimine nüüd hoopis ees ja lahtine.

3 thoughts on “Plaani, mis sa plaanid, asjad lähevad ikka omasoodu

      • Lapsed on 6, 4 ja peaaegu 2. Keskmine ja alumine saavad hetkel veel vägagi kenasti lisaks magamisele ka istuda. 5 aasta pärast võib see veidi küll raskendatud olla. Magamise osas on see nari 5+ ja ruumi säästab toas korralikult, kui lapsi on rohkem kui 2. Tugev ja väga viisaka välimusega. Meie jaoks parim ost!

        Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s