Concord Wanderer, kas lõpuks s e e õige?

Nädalavahetusel käisime Jensiga issile rattavõistlusel kaasa elamas, kus parkimine oli korraldatud suure muruväljaku peale. Hakkasime end siis autos lahti pakkima, kaasas oli Mamas and Papas Armadillo käru. Alguses oli kõik kena, kuna oli pisut tuuline aga samas päikseline, siis oli hea meel, et sel kärul see kaarvari just nõnda suur on. Aga kui oli aeg hakata liikuma stardi poole, siis ma enam nii rõõmus ei olnud, kuna käru edasi saamine nõudis ikka pigem pingutust. Ok, no palju me ikka kuskil keset muru sõidame eks. Kuid kuna seal Kuusalus ei olnud nende teede ja tänavatega eriti palju paremda lood kui Tallinnas, siis oli päris paha vaadata, kuidas see 0 vedrustusega käruke seal rappus. Eriti “tore” oli muidugi tee parandus katsetest maha jäänud lahtine väikse kiviga killustik, mis reaalselt justkui sõi meie kärukese rattaid.

Järgmine päev läksime Teedu emale Muugale külla, taas võtsime ühes oma Armadillo käru ja no ma pidin edasi liikumiseks seal rohkem kündmisega tegelema, kuna seal ei ole muru veel päris kogu aia ulatuses kasvama hakanud ja mõni osa pigem mullane/porine.

Lisaks olen ma mitu korda võpatanud, kui siin kodust väljudes selle käruga üle suht kõrgete uksepiitade, lifti avauste ja äärekivide ukerdan ja Jens seal käruga kaasa kolksub.

Selgeks sai see, et kuigi meie armas Armadillo oli reisil täiesti asendamatu, siis igapäevaselt tahaks ja vajaks me siiski midagi muud. Midagi sellist, mis natukenegi vetruks, kus oleks kummist rattad, aga mis samal ajal siiski käiks väikseks kokku ja oleks mugav käsitleda.

Esimesed otsingud viisid mind jälle Mamas and Papas lehele, sest meie kärust on valminud ka edasi arendatud mudel Armadillo Flip XT (paremate ratastega), uurisin, kas Beebicenter oleks nõus seda mulle Eestisse tellima, aga vastus oli kahjuks eitav, ise tellides oli hind aga selle käru jaoks liiga soolane (üle 600€).
Siis piilusime Bugaboo Bee3 mudelit, mis meie kollase Armadilloga väga-väga sarnane on, kuid kus on märkimisväärne vedrustus ka lisatud, jällegi – Eestis seda ei müüda ja Soomest tellides oleks hind lausa 700€ ligi – kergkäru jaoks minu meelest liiga palju. Lisaks on meil käru vaja kohe kasutada ja pole soovi oodata võib olla kuu või kaks.
Otsingud ja soovitused viisid ka Baby Joggerite valiku juurde, kuid mulle ei meeldi nende kärude juures see, et jalatuge ei saa üles tõsta ja magav laps peaks seal jalad rippus pikutama. Ka käepide ei tundunud minu jaoks poes proovides mugav.
Lõputute scrollimiste tulemusel peatus mu pilk Beebimaailma veebilehel jalutuskärude sektsioonis Concord kärude juures. Quixi välistasin kohe, kuna topeltrattad mulle ei meeldi ja käru tundus liiga hõre kuidagi, Neo mudel on mingi üsna napaka rataste asetusega ja rohkem nagu mõnele Posh Spice-ile mõeldud.
Ja siis leidsin Concord Wandereri, rattad üsna suured, esimesed pöörlevad aga saab ka fikseerida, seljatugi käib täislamavasse asendisse (ehk, et saame kohe kasutada), saab MaxiCosi turvahälli adapteritega kinnitada, sanga kõrgust ja asendit saab muuta, istumisosa saab raamile panna nii näoga sõidu suunas kui ka selg sõidu suunas, kaarvari parajalt suur (mitte küll nii hiiglaslik nagu Armadillol) ja värvivalik kena. Uurisin netist nii palju kui infot (video link) leidsin ja tundus, et tasub poodi lähemalt vaatama-katsuma minna.
Poes panime Wandereri Armadilloga kõrvuti, proovisime ja lasime käru endale tutvustada ja olime võlutud 🙂 Concord on küll suurem, kuid käib siiski väga kompaktselt kokku ja no korralik vedrustus kaalub suuruse ja kerguse vahe lihtsalt üles. Kaal võrreldes Armadillo 8kg on 13kg, mis pole väga hull, arvestades, et käe otsas tassimist käru puhul siiski liiga tihti ei esine. Ja vaadates seda istumise osa, hakkas mul peas küpsema mõte, et selle käruga poleks meil tegelikult ka oma toredat Briot eriti vaja. Vankrikorvi aeg hakkab varsti ümber saama ja siis ei oleks üldse vahet, kas Jens magaks Brio istumisosas või siis selles Concordis.
Ehk siis on selles Concord Wandereris kõik, mida me kärus otsime ja lisaks ei oleks meil siis enam vaja kahte käru vaid piisaks ühest. Ja nii see otsus tehtud sai, läksime järgmine päev ja ostsime käru ära. Brio ja Armadillo viisime NaguUus poodi müüki, vaatame kuidas see siis õnnestub, sest tegelikult on ju tegemist väga mõnusate kärudega.
Concordiga tegime õhtul väikse proovitiiru ja täna magas Jens ka lõunaune sellega rõdul, uni oli isegi pikem kui tavaliselt nii et tundub, et käru on ka tema poolt heaks kiidetud 🙂 Niisiis, tere tulemast Concord Wanderer!

11151016_10152873449180098_551024594845826059_n 11261476_10152873636895098_1299843458_n 11271208_10152873450710098_796821134_n

2 thoughts on “Concord Wanderer, kas lõpuks s e e õige?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s