Tallinna Restoranide Nädal – beebidega

Sel nädalal toimus Tallinna Restoranide Nädal, mille raames külastasime kolme söögikohta ja ikka koos lastega (tegelikult tundubki neid tegusaid tegelasi vaadates, imelik neid beebideks nimetada). Järgnevalt siis väike ülevaade, et kus käisime ja kuidas meeldis.

Restoran Neikid (Wismari 3, www.neikid.ee)
Söögiks oli broilerirind, ürdi-kartuli-lehtsalatiga ning magustoiduks karamelliseeritud laimikook. Mõlemad toidud olid maitsvad, tervituseks pakuti vaarika-kurgi mullijooki ning toidu kõrval oli olemas kurgivesi.
Eriline kiitus Neikidile, et kõigile meie kolmele beebile olid olemas ka söögitoolid (ega me seda väga loota ei julgenud, aga rõõm oli suur). Samas kärud väga hästi sisse ei mahtunud ja pidid meid ootama maja taga terrassil.
Tegemist on sellise täiesti igapäevase kohaga, kuhu võiks teine kordki koos lastega lõunale minna (kuigi lõuna ajal on seal üsna palju rahvast).

Neikid

Neikid

Restoran La Bottega (Vene tn 4, www.labottega.ee)
Lõunaks ootasid meid ricotta ja artišokisüdamikuga täidetud ravioolid austerserviku ja valge veini kastmes ning magustoiduks oli crema bruciata. Kõik oli imemaitsev!
Käruga on La Bottegasse sisse pääsemine oma jagu keeruline, kuna üles tuleb saada päris mitmest trepiastmest, samas oli personal väga abivalmis kärude sisse ja välja aitamisel, nii et kurta me ei saa. Söögitoole oli küll vaid 2, aga õnneks minu JJ esimese osa lõunast magas ja hiljem oli nõus ka süles istuma.
La Bottega puhul tahakski lisaks headele söökidele eriliselt kiita tublisid ja meeldivaid töötajaid, igal juhul lähme sinna veel 🙂 Lõuna ajal oli restoranis ruumi laialt, samas ma usun, et seal oleks täiesti ok ka lapsega koos maitsvat õhtusööki nautida.

La Bottega

La Bottega

Restoran Enzo (Laeva 2, www.enzocafe.ee)
Lõunasöögiks pakuti risotot safrani ja merikammkarbiga, magustoiduks oli vanilje-lavendli Crème Brûlée. Muus osas oli väga tähelepanelik teenindus, näiteks kui JJ oma mänguasja maha pillas, siis oli kelner kohe krapsti juures ja pakkus, et läheb peseb selle ära, aga kui mainisin, et risotto riis oli siiski liiga kõva, hakkas kelner seletama, et see ikka peab nii olema ja ju me siis pole lihtsalt õiget asja saanud – minu meelest veidi veider käitumine (eriti kuna kõigi meie laudkonna 4 inimese arvates, see riis seal sees õige ei olnud). Õnneks magustoit oli suurepärane ja lõpetas lõuna positiivse noodiga.
Ka söögitool oli olemas, kuid kuna sel korral oli kaasas vaid JJ, siis ei oska öelda, kas neid toole on seal rohkem kui 1, ruumi laudade vahel oli ja ka käru saime laua kõrvale parkida 🙂 Samas ma sinna väga tagasi ei kipu.

Enzo

Enzo

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s