JJ lemmikmänguasjad

JJ on hetkel veel viimast nädalat 10-kuune ja mängasju on tal ikka päris palju juba, kuid nende seas on ka asju, mis teistest enam mängima tõmbavad.

lemmikud

Juba mitu kuud tagasi tõi Mamma JJ-le Potsataja raamatu ja see on siiani tema absoluutne lemmik. Ma olen seda talle ka ette lugenud, aga ega ta mu konarlikust vene keelest eriti midagi ei arvanud (mulle endale tuli meelde vana hea kooliaeg). Aga raamat on tore, palju värvilisi pilte ja suured paksud lehed, mida väikeste kätega hea pöörama õppida.

Motoorikakeskuse (näha ka siin) ostsime umbes kuu aega tagasi Tallinna Kaubamajast, kui seal olid mänguasjad (ja kõik muu kaup) -20%. Oleksime hea meelega valinud sellest nõksu väiksema keskuse, aga toda oli vaid roosa printsessi temaatikaga ja nii see suurem meiega kaasa tuli. Ja no kuigi ma arvasin, et ehk on JJ selle keskuse jaoks veel veidi väike, siis tegelikult mängib ta sellega iga päev ja suure rõõmuga, nii et see on meil viimase aja üks parimaid oste. Lisaks on hea, et võtsime siiski selle suurema, kus on erinevaid asju peal rohkem ja mängulusti jätkub kauemaks.

Ühel päeval oli JJ-l sõber külas, kes võttis mängimiseks kaasa ka väikse auto, nähes, kuidas see autoke JJ-le meeldis seadsime ka sammud poodi, et üks taoline samuti koju tuua. Normaalse suurusega ja ilma väikeste tükkideta toredat mänguautot ei olnudki liiga lihtne leida – valituks osutus lõpuks Fisher Price kuubikuga auto (link autole siin). Alguses JJ lihtsalt vaatas ja uuris autot, kuid nüüd oskab ta sellega mööda maad ringi sõita ja kuubikut autosse panna ja sealt jälle välja võtta.

Kõige värskem lemmik saabus alles paar päeva tagasi, kui minu sõbranna JJ-le sellise vahva koerakese (link tootele siin) tõi. Eks selle koera puhul on ka ilmselt nii, et praegu ta rohkem uurib ja möllab niisama sellega, natuke tirib nöörist, natuke nätsutab pehmeid kõrvu jne, aga mõne aja pärast on selle järel vedamisega juba rohkem lusti.

Lisaks neile asjadele on JJ suur lemmik ka pallimeri, aga sellest oleme rääkinud juba ka mõnes eelnevas postituses.

Üldse on meil neid mänguasju kogunenud päris arvestatav hulk, aga no mis seal ikka, saabki laps mängida ja asju aeg-ajalt vahetada, et jälle huvitav oleks. Kuid mänguasju ostes või ka kinkida lastes pean ma kindlasti silmas, et tooted oleks korralikud, lapsele ohutud, kontrollitud ja mingit suvalist jumal-teab-kust-tellitud hiina kräppi püüan ma meie kodust eemal hoida 🙂

Järgmine kord teen lastele mõeldud jõulukinkide ideede nimekirja, nii et kes veel kinke ostnud pole, loodan, et saate sealt ideid 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s