Kontsert muusika-aasta lastele

Täna toimus ERSO eriprojekt –  kontsert, mis oli mõeldud muusika-aasta lastele. Kuna oleme varem käinud Estonias kõige pisematele mõeldud kontserditel, siis eeldasin, et ka see saab olema midagi sarnast ja olin väga positiivselt meelestatud.

Aga ei – see “kontsert” oli teistmoodi. Kui varasemad pisikeste kontserdid on olnud Estonia Talveaias ja maas on olnud suur tekk, kus kõik peal saavad istuda, siis tänane üritus oli Estonia kontserdisaalis, mis oli ka loogiline, kuna terve orkester talveaeda ei mahuks. Maas polnud ka tekki vaid hoopis võimlemismatid, mis oli ka, ok, sest see suur tekk oleks sel korral ilmselt napiks jäänud.
Kuid imelik oli see, et selle asemel, et siis lapsed kuulaks muusikat ja nendega näiteks erinevatest esitamisele tulevatest teostest rääkida ja seda kõike möödunud muusika-aastaga siduda, läks lahti mingi veider võimlemispidu. Kohal oli üks väikelaste muuskikaõpetaja ja üks võimelmisõpetaja, kes siis hakkasid asju ette näitama – ok, oleks see siis toimunud kõik veel nii, et neid “harjutusi oleks saanud igaüks oma matil teha, aga EI, pärast põgusat istumist läks saalis lahti üsnagi sihitu tuiamine nende õpetajate eestvedamisel. Lapsed ja vanemad püüdsid siis teha mingeid liikumisi – näiteks last matil enda järel lohistada ja saali täitis põhimõtteliselt kaos. See, et laval mängis orkester mingit pala, ei olnud enam nagu üldse oluline, sest ega seda muusikat enam ka kogu selle sahina ja tuiamise peale eriti kuulda polnud ja keegi sellele mu meelest ka tähelepanu väga ei pööranud, kuniks lugu sai läbi ja siis muidugi aplodeeriti.
Ja selline see “kontsert oligi, üks tuiamine ja kooserdamine. Mul oli ausalt muusikutest kahju, sest sama hästi oleks võinud taustaks mängida ka mingi suvaline plaat ja need õpetajad oleks saanud seal saalis lastega ka niisama ringi hõljuda.
Abiks ei olnud ka see, et enne kontserdit jagati õhupalle, mis siis lastel saalis kaasas olid ja no need, kel oli pall, tegelesid sellega (ka nende purustamisega) ja need, kellel ei olnud palli, tegelesid endale selle palli nõudmisega. Milleks????? Milleks on vaja sellisel üritusel õhupalle jagada, mina ei mõista.

Ausalt, ma olen pigem selline lapsevanem, kes püüab lastele mõeldud üritustel ja tegevustes ikka maksimumiga kaasa teha (et no mul ei pea tore olema, lapsel peab), aga see tänane asi jättis mind küll vaid õlgu kehitama. Olgu öeldud, et JJ oleks suurima hea meelega istunud issi süles ja muusikat kuulanud, nagu ka tema väike sõbranna ja kogu see liikumise-võimlemise osa oli lihtsalt segav. Kõige lõpuks toodi veel välja suure kotiga pallimere ja muud pallid ja siis lapsed lihtsalt tegelesid nendega ja see vanene orkester musitseeris seal nagu tapeediks.

Oeh, tõesti kahju, et see kõigi eelduste kohaselt tore üritus minu jaoks selline pettumus oli. Ma ei tea ehk olen ma ka liiga kriitiline, aga minu meelest oli see kehvasti õnnestunud ja lihtsalt ongi natuke kurb, et asi, mis oleks võinud olla selline ülev ja meeldejääv sündmus, oli lihtsalt nagu mingi suvaline beebide võimlemine. Idee oli ju absoluutselt kiiduväärt, aga teostus jäi nõrgaks.

Kes käisid, kuidas teile meeldis?

10 thoughts on “Kontsert muusika-aasta lastele

 1. Sinu postitus näitab ehedalt, et keegi võib teha heast tahtest midagi võileivahinna eest või tasuta, aga ikka on kodanik tänamatu ja rahulolematu.
  Jah, ma eeldasin ka, et saaksin istuda ja kuulata nagu päris kontserdil ning mul on muusikute vastu austus, sedt olen ise orkestris mänginud, aga samas – oli nagu oli ja see oli lõppkokkuvõttes üritus, mis loodud me lastele.
  Ja sellepärast ütlen ma korraldajatele suure aitähi – meie pere uus traditsioon sai alguse!

  Kurat, häbi ma ütlen – terve orkester tuuakse su põnni pärast kohale ja jääb veel üle tänamatult kritiseerida…

  See üritus oli LASTELE, pisikesed, kes ei suuda poolt tundi kohapeal istuda-neile olidki võimlemisharjutused.

  Like

  • Ma ka mainisin, et idee oli hea, aga teostus mitte nii hea. Me oleme JJga pisikesest peale käinud lastele mõeldud üritustel, ka Estonias ja huvitaval kombel, nende kõige pisematele mõeldud kontsert on alati möödunud ilma “võimelmiskavata” ja kõik on suutnud see 30 minutit võrdlemisi rahulikult olla. Ka siin oli ju kirjas, et saalis võib vabalt liikuda, kes paigal ei taha püsida, küll aga ei eeldanaud ma sellist koordineeritud ja samas koordineerimatult mõjunud tuiamist. Lastel oleks võinud huvitav olla ka orkestrit jälgida, aga sel korral oli kogu tähelepanu arusaamatul liikumisel.
   Ma pole tänamatu ja oleks võinud ka rohkem maksta (odav hind pole ju vabandus asja kehvasti tegemiseks), aga ma ei leia, et peaks lihtsalt odava hinna pärast vaimustusest käsi plaksutama, kui minu meelest oleks võinud paremini teha.

   Like

 2. Ma ei saanud aru, miks eelnev kommenteerija nii kurjaks sai. Beritil oli ju kahju, et ta muusikat kuulata ei saanud, sest võimelda oleks ju tegelikult võinud ka seal saalis tagapool (näiteks), mitte kuulajate ja orkestri vahel. Üritus oli kontserdi asemel toimunud võimle-või-kuula-sahinat-või-õhupallipauke-ja-nuttu. Pallid oleks saanud jagada lahkudes (näiteks).

  Korraldajal oli ehk asi läbi mõeldud ilma väikelastega tuttavatega läbi arutamata.

  Küllap järgmine kord tehakse paremini – või ei tehta üldse. Sõim ja vandumine olid minu kui kõrvalseisja jaoks igatahes liiast, Päike. Võib jah teha tasuta ja nii, et saab järgmiseks korraks parandusi teha, mitte nii, et küsija suu pihta lüüakse. On ka inimlikumaid viise 😛

  Liked by 1 person

  • Minu jaoks kummaline oligi see, et Estonias tehakse väga-väga toredat “kontsert kõige pisematele” sarja ja seal on kõik suurepäraselt korraldatud, et miks seda tänast kontserdit sarnaselt ei tahetud teha. Kuna seal kontserdil oleme varem ka käinud, siis olidki ootused tänase osas samal tasemel 🙂

   Like

   • Nad õppisid esimeses kontserdis. Teisel kontserdil õhupalle ei olnud, jagati pärast. Ja tuiamist oli ka tunduvalt vähem (niipalju kui me sõbrannaga kontserte võrdlesime)

    Liked by 1 person

 3. Meie ka käisime ja päris lõpuni selles kaoses kahjuks poiss vastu ei pidanudki. Oleks tõesti neid lapsi seal saalis u 20 olnud, oleks ehk saanud liigutusi teha ja asi oleks kuidagi toiminud aga selle massiga..igatahes väike pettumus oli küll. Aga aitäh vihje eest beebide estonia kontserdite kohta, proovime hoopis neid kuna lapsele väga muusika meeldib.

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s