Talv, päris miinuskraadide ja lumega talv on saabunud ja see tähendab, et last kandes tahaks ikka mõnusasti soojas olla ning selleks parimat varianti leida. Mul on erinevaid lapsekandmise jopesid-mantleid mitu, aga nähes seda AngelWingsi selle aasta talvemantlit jäi silm kohe pikemalt pidama – nii ilus!
Ok, ilus või mitte, aga mõtet osta oleks ikka siis kui soe ka on, eks. Kirjeldus on samas lubav, soojustuseks tenceliga termofliis, pealmine osa vetthülgav ning tuulekindel, lisaks kapuuts, oi, see kapuuts – see suuur ja mõnus kapuuts on taevakingitus neile emadele, kes juukseid krunnis kannavad ja tavaliselt ühtki kapuutsi seepärast normaalselt pähe ei saa, seda saab. Hästi – ostetud!
Esimene mõte jopet pakist väja võttes oli see, et issver, nii kerge, peaaegu nagu ei kaalugi midagi (peas tiksub mõte, on ikka soe ka või), Aga ega käe all paks tunduv asi ei ole alati soojem kui kerge ja õhem tunduv asi, loeb ikka materjal ning tänapäeval igasugu nutikad valmistamise ning materjali tehnoloogiad.
Mis mulle meeldib selle mantli juures?
Kindlasti lõige, nii naiselik ja sobib ideaalselt neile, kes teksa ja (talve)tossu asemel eelistavad kleite ja pikemaid saapaid kanda, samas ei ole liiga “pidulik”, et igapäevasemaks ja just nimelt teksadega kandmiseks ei sobiks – sobib küll. Pikkus on mõnus, kuskilt ei puhu tuul sisse ja ka pingile istudes jääb tagumik soojaks.
Suurtesse taskutesse annab päris palju mahutada, kui muud midagi ei, siis telefon-võtmed-rahakott kombo eraldi kotti ei vajakski.
Ja siis see kapuuts, mida juba mainisin, ma olen nimelt õudsalt kehv mütsikandja aga samas vahel on nii külm tuul või lihtsalt kuidagi eriti krõbe külm, et tahaks kapuutsi pähe panna ja tõesti, selle alla mahub igasuguse soenguga. Samas, kui pähe ei pane, siis hoiab see kohevalt ümber õlgade ja kaela ning on jätkuvalt mugav ja lisasoojust andev. Kuna kapuuts ei ole eemaldatav, siis selleks ajaks kui last seljas kannad, saab kapuutsi kokku rullida tihedalt ning kinnitada trukiga, nii ei ole see lapsel ebamugavalt näos ega ees.
Käiste otsad on soonikuga, seega hoiavad hästi ümber, soonikutes on ka pöidla auk, aga see funktsioon ei ole mu jaoks enamasti oluline tundunud ja võiks ka olemata olla (ühtlasi eeldab see ka ideaalselt sobivat käisepikkust kandjale).
Nagu näha, siis on see manel päris super ka ilma lapseta kandmiseks, aga kuidas on siis ikkagi põhifunktsioonina, last kandes kasutada? (NB! mantel ei ole lapsekandmisvahend vaid on ikka mõeldud kasutamiseks ümber lapse, kes on siis kas kandelinas või ergonoomilises kandekotis)
Väga hea! Just mantli kergus teeb selle kasutamise mugavaks, ei ole keeruline ka seljas kandes lapsele üle õla peale visata ja ei pea kartma, et laps raske jopega kuidagi “pihta” saab 😀 Või kui näiteks poodi minna ja lihtsalt luku eest lahti tegemisest jahutamiseks ei piisa (sest järjekorrad on pikad ja poes veedetud aeg venib), siis seda kerget mantlit käe otsas kanda ei ole ka eriti tülikas.
Nagu ikka Angel Wingsi jopedel, on ka sellel kaasas kandja jaoks mõeldud kaela kattev tükk, mis ei toimi küll päris salli tasemel, aga annab siiski päris olulise lisamugavuse ja soojuse last kõhul kandes, minul see lemmik ei ole, aga on neid, kes seda just oluliseks peavad.
Ja loomulikult on kaasas vahesiilud lapsega kasutamiseks – neid on kaks, üks väiksem ja teine suurem, et kasutada siis nii pisibeebide kui ka juba suuremate põnnidega. Aga sama hästi võib kasutada ka nii, et väike beebi on väiksema osaga kõhul ja suurem laps suurema osaga seljas ehk, et mantel on edukalt kasutatav ka tandemkandmiseks. Mõlemal vahetükil on ülemises servad väike kapuutsike (päris kapuutsiks seda ma ei nimetaks), ka on tükkidel kahel kõrgusel kummid, mida siis saab kokku tõmmata, et jope oleks mõnusasti ümber lapse. Lisaks on siis veel eraldi lapse kapuuts, mis siilude külge kinnitub trukkidega ja mille saab näiteks suuremal magaval lapse pea toetamiseks üle tõmmata (kinnitub jope õlgadel olevatesse aasadesse – kui soojal ajal kasutaks selleks koti kapuutsi, siis jope all kandes seda kapuutsi väga edukalt külge ei säti ja nii ongi see eraldi variant päris asjalik. NB! alati jälgi, et laps oleks ka jopede/mantlite all kandes piisavalt kõrgel, nägu ja hingamisteed kenasti vabad ning katmata.
On siis soe ka või?
On, vähemalt meie testitud kraadidega vahemikus -9C kuni -3C oli selle mantliga soe ja mõnus, minul all särk ja puuvillane “kampsun” Jonil body, püksid, pehmed villased sokid ning õhem villakombe (külmemal ajal ja siis kui olime pikemalt väljas ilma plaanita siseruumidesse minna) või nn dressikombe (puuvillane). Peas õhem villane tuukrimüts, et kael ja kukal oleks kaetud ning tuuletõkkega tutimüts (kui oleks paksem tuukrimüts, siis teist mütsi ei paneks). Selle kaela osa asemel eelistan ma salli kanda, milleks on mul Tula tekk, see toimib ideaalselt.
Aga siinkohal tuleb mainida, et see talvine riietumine on VÄGA individuaalne ja enne kõike lihtsalt katsetamine.
Igatahes mina olen selle mantliga rahul, on ilus, on mõnus ja soe, mugav kasutada ning arvestades, et see on nii masinpestav kui ka keemilises puhastuses puhastatav, siis ka lihtne hooldada.
Boonusena, saab selle kuskilt kaugelt tellimise asemel osta siit samast Eestist, memme.ee või nende Telliskivist asuvast esinduspoest.
Mina oma 170cm pikkuse ja 56kg juures kannan S suurust, kui tahaks väga slim fit varianti, siis läheks ilmselt ka XS, aga S-suurus istub mul hästi, saab vajadusel alla panna soojema kihi ja ei kisu kuskilt imelikult. Minu mantel on hall, aga sama mudelit on ka sinakat tooni.

Minu hirmunud pilk silmas jõuluvana 😀
Külmal ajal lapsekandmiseks:
-riieta laps kihiliselt, pigem õhemalt kui paksemalt (natuke jahe on parem kui ülekuumenemine)
– last riietades, pea silmas, et villa ja siidi-villa kiht on kõige tõhusam, kui see on otse vastu nahka, seega ka villaseid sokke valides eelista selliseid pehmeid, mis sobilikud palja jala peale.
– last, kes õues vahepeal ise kõndima ei lähe, on kõige parem kanda oma jope all, see kehtib ka päris pisikeste beebide kohta, keda nõnda omal põues hoides on kergem soojana hoida ning nende heaolu jälgida (nii temperatuuri kui ka hea asendi osas)
– lapse nägu PEAB olema vaba ja katmata, lapse pea peab ulatuma jope,mantli, pusa avast välja (jälgi, et laps ei oleks kandevahendiga liiga madalale asetatud)
– kui väljas on libe, siis võiks eelistada seljaskandmisele kõhul kandmist – kukkudes saab siis nt käed ette panna aga selili lennates ei kaitse miski.
– last kandes ÄRA pane käsi taskusse, just eelimises punktis mainitud põhjusel, siis saad need vajadusel ette kaitseks panna.
– arvesta, et kui laps on vastu kandjat, siis te mõlemad soojendate üksteist (seda eriti liikudes)
Eestis on seda külma aega piisavalt palju, et minu meelest tasub oma mugavusse investeerida ehk, et kui on ikka vajadust sel ajal last ka õues kanda, siis on hea lapsekandmisjope või mantel igati asjalik ost.
Selline küsimus, et kas talvel last õues kotis kandes libedeal kukkumist ei karda? Mina kohutavalt kardan, meil hoovi peal ka tihti libe, nii et tassin alati turvahällis, et kui peaksingi kukkuma siis tema prõntsatab küll hälliga maha kuid suuremat viga ilmselt ei saa.
LikeLike
Talvel, kui on libe, siis ei ole soovitatav seljas kanda last. Kõhul kandes ja libastudes paned käed nkn ette aga see tähendab, et käed peaksid siis kindlasti asjadest vabad olema ja neid ei peals taskusse panema, et vajadusel kiiresti reageerida.
Arvestades tasakaalu, siis mulle endale tundub, et turvahäll viib rohkem tasakaalust välja ja kukkumise oht suureneb. Kindlasti tasub meeles pidada, et KUI turvahäll peaks tõesti õnnetult maha kukkuma, siis ma ilmselt seda enam ka autos ei kasutaks.
LikeLike
Jah, võib-olla selles iva sees tõesti. Mul on tuttav kukkunud lapsel jalaluu katki (aga oli vist süles, mitte kotis), sellest ka minu hirm 🙂
Hälli osas olen nõus, et kui põrutust saanud siis vaja välja vahetada.
LikeLike
Jah, süles kanda libedaga on kindlasti ohtlikum kui kotis või linas
LikeLike