Käru arvustus – Mamas and Papas Armadillo

Meie teine käru oli Mamas and Papas Armadillo, ostetud sai see reisile minekuks, sest oli selge, et suurt Briot me kaasa ei vea.

Meid võlus Armadillo juures äge välimus ja tõesti suur kaarvari. Käru on üsna kerge ca 8kg ja käib võileivaks kokku. See kokku panemine nii libedalt ei lähe kui videodes näha, aga kui asi käppa saada, siis saab väga kiiresti hakkama.
Reisil oligi see käru väga super, enda järel lohistades (tagumiste rataste peal) sai sellega isegi rannas käidud. Käru käib peaaegu täislamavasse asendisse, nii et reisil tegi 3-kuune JJ oma uinakud edukalt seal kärus. Eriti mõnus on käru istme ruumikus, see on piisavalt lai, et ka suurem laps kendasti ära mahuks. Lisaks meeldib mulle, et jalatuge saab üles liigutada.

Reisimise osas veel teadmiseks, et näiteks Tallinna lennujaamas pidime käru kokku panema ja läbi valgustamiseks lindile panema – ja see mahtus kenasti 🙂

Armadillos on laps näoga sõidu suunas ja kuigi ma alguses veidi kahtlev olin, et kas see teeb meil nii väikse lapsega kärutamise ebamugavaks või üldse võimatuks, siis mu kahtlused olid asjatud. Varju peal olevast piiluaknast sai vajadusel last vaadata ja JJ ka ei protesteerinud kuidagi.

Kodus hakkasin seda edasi kasutama turvahälli ratastena (istet eemaldama ei pea ja ei saagi). Ja siis tundsin, et mind hakkab häirima igasuguse vedrustuse puudumine ja plastikust rattad. Eriti oli see vedrustuse puudumine häiriv, kui turvahäll käru peal oli, sest siis oli lapse pea just esimeste rataste kohal ja see pidev nö kaasa kolksumine oli üsna nõme.

Tagantjärgi targana ütleks ma, et see käru on väga hea ca alates 9-kuust/1 aastast, kus see vedrustus võib-olla ka nii väga enam rolli ei mängi  – ja tegelikult ongi tootja seda ka nii ette näinud. Vastsündinule sobilikuna reklaamivad nad Armadillo Flipi (kuigi minu arust see on imelik nökats). Seega sai see meile kasutusse liiga vara.

Armadillo plussid:
– väga suur kaarvari (piiluaknaga, mis avaneb ja sulgub magnetiga, et laps unest ei ärkaks – mida võib juhtuda takjakinnituse korral)
– lai iste
– liigutatav jalatugi (suuremal lapsel ei jää magades jalad rippu)
– kergesti kokku pandav (voldib nii, et istme osa jääb sisse poole ja ei määrdu nii kergesti)

Armadillo miinused:
– plastikust rattad (mis kehvema tee peal kuluvad päris kiirelt)
– igasuguse vedrustuse puudumine
– katteid on keeruline puhastada, kuna need ei käi lihtsalt maha.
– ei ole mingeid lisaavasid palaval ajal tuulutuseks

Seega plusse on Armadillol kindlasti rohkem kui miinuseid ja kes soovib mõnusat linnakäru just veidi suuremale põnnile võib vabalt Armadillo valida.
Olemas on ka XT mudel, millel paremad rattad, kuid seda Eestis ei müüda.

B_JJ

Laste polikliiniku ees väike poseerimine ka

Hea tekk on igalpool abiks

2 thoughts on “Käru arvustus – Mamas and Papas Armadillo

 1. Tere!

  Sattusin siia blogi lugema ja nii põnev. Mul on MP Armadillo Flip, mida kasutan hetkel turvahälli ratastena. Kuna plaanime minna reisile Lõuna-Prantsusmaale, siis mõtlesin kaasa võtta just selle käru (kerge käsitlemise tõttu), et beebi saaks teha päevased uinakud..käimist on meil ka kindlasti, kuid ma ei ole kindel, mis maastik meid ees ootab. Beebi on hetkel nelja kuune. Palun andke nõu, kas Flip´i kannatab kaasa võtta või peaksin siiski mõtlema mõnele teisele kärule?

  Ette tänades vastuse eest 🙂

  Like

  • Hei, kui reis tuleb soojal ajal, siis juba kaarvarju õhuava pärast soovitaksin Flip XT varianti, boonusena ka paremad rattad. Eks metsarajale-suurele kruusale ei sobi kumbki muidugi, aga linnas võiks nagu hakkama saada küll.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s