Käru arvustus – Bugaboo Cameleon 2

Niisiis, Quinny sai meil müüdud ja kuigi ma proovisin, et äkki nüüd aitab uutest kärudest ja elame ühega, siis see siiski ei õnnestunud. Nõnda saabuski meie juurde Bugaboo Cameleon 2 (tutvustav video siin).

See käru on siiani kindlasti kõige mõnusama “jooksuga” – linnas jalutamiseks, poes käimiseks täiesti ideaalne kaaslane, ka trammi mahub hästi. Kuna esiratastel on arvestatav vedrustus, siis ei pea põdema ka suurematest äärekividest või väiksematest aukudest läbi sõitmise pärast – samas metsa ma selle käruga ei läheks.

Komplektis on vankrikorv (üsna ruumikas) ja istumise osa. Istumise osa meenutab pigem seda Quinny Buzzi, kuna ei ole siledalt lamav vaid pepu jääb nö lohu sisse. Kartsin veidi, et kas JJ on seal nõus üldse pikemat uinakut tegema, aga minu imestuseks jäi ta seal kärus isegi kiiremini magama kui Concordis. Lisaks on see iste hea, kuna toetab teda piisavalt ja tal on võimalus rohkem kärust välja näha. Istumisosa saab kasutada mõlemas suunas ja mõlemal juhul on 3 kalde asendit.

Kes on aga harjunud, et vankrikorv ja istumise osa on kaks täiesti eraldi asja, siis Bugaboo on selles osas pisut erinev. Nimelt on mõlemal juhul kasutuses üks ja sama alusraam (ma ei mõtle siinkohal käru ratastega raami). Nii istumise osa kangas kui ka korvi kangas koos põhjaga kinnituvad sama ristküliku kujulise raami peale, mis tähendab, et kui soovid neid mõlemat vaheldumisi kasutada tuleb tegeleda pidevalt nende kangaste ümberpaigutamisega (ja see ei ole just liiga mugav tegevus, mul läks ka Teedu abi vaja). Teisalt tähendab see ka seda, et kui soovid üht neist osadest hoiustada, siis võtavad need oluliselt vähem ruumi kui enamike teiste kärude korvi või istme osad.

Cameleonil on 4 ratast, ees väiksed pöörlevad ja taga päris suured. Kuna kärul on üleviidav sang, siis saab raskemate teeolude korral liikuda suured rattad ees, samas on sellisel juhul manööverdamine ebamugavam – kel ikka keerulisema pinnase peal liikumist võiks pigem vaadata Bugaboo Buffalot.
Lisaks on sel kärul võimalus ka kasutada 2-ratta varianti, kus esirattad tuleb eemaldada ja näiteks rannas siis käru enda järel vedada vaid nende suuremate rataste peal – mulle tundub see samas suht tülikas ettevõtmine ja ma pigem ei roniks selle käruga (ega üldse kärudega) randa (kuna liiv, mis rataste ja kõik võimalike kohtade vahele seal läheb, ei tee ühelegi kärule head).

Täiesti esimest korda puutusin nüüd Bugabood kasutades kokku käsipiduriga. Esialgu on harjumatu ja ikka tahab jalg käru alt pidurit otsida, samas pärast mõningast kasutamist hakkas see käsipidur meeldima – eriti siis kui jalas on vähe paremad kingad, mida mõne käru pidur lihtsalt katki teeks (need, kus piduri vabastamiseks peab jalaga alt üles suruma).

Bugaboo Cameleon 2 plussid:
– Väga kerge käru (9kg)
– pöörlevad esirattad, mis teevad käru kergesti manööverdatavaks
– üleviidav sang (tavaliselt seee funktsioon oluliselt raskematel kärudel)
– väga suur pakikorv (millel on võimalus ka kate peale panna)
– pikendatav lükkesang
– ruumikas vankrikorv
– koos adapteriga saab kasutada turvahälli ratastena
– istme kalde asendi reguleerimine kahel pool asetsevatest nuppudest on ülilihtne (ei pea nöörisüsteemiga jändama)

Bugaboo Cameleon 2 miinused:
– kasutades vankrikorvi on selle all oleva pakikorvi juurde ligipääs üsna raske
– vankrikorvi ja istumisosa vaheldumisi kasutamine on veidi ebamugav
– suurema lume korral on vajalik juurde osta nn lumerattad (suuremad esirattad, mida aga kahjuks sellele mudelile liigub üsna vähe).

Üks miinus on Bugaboo kärudel veel – Eestis neid uuena ükski pood ei müü, lähim koht on Soome.
Järelturul liigub rohkem Cameleon 2 varianti (mis meilgi kasutuses), aga Bugabool on müügil ka Cameleon 3, mis on siis eelmise käru edasiarendus. Üldmulje on C3 kärul sama, muutused on pigem väiksed (kasutusmugavusele on rohkem rõhku pandud) – kel huvi võib vaadata seda võrdlevat videot.

Ma olen nüüd lubanud, et see on meil siin proovimiste jadas viimane käru (ma loodan, et suudan sellest kinni ka pidada). Hetkel on nii, et Concordis magab Jens kodus päeval õueunesid ja Bugabooga käime siis ringi rohkem. Eks näis kaua seda lusti on, sest kui ikka sel aastal otsustab tali, et ei jää taeva ja linnas ka lund juhtub olema, siis ilmselt tuleb Bugaboo suve ootama panna ja liikuda Concordiga (Bugaboo talverattaid ma tellida ei plaani, sest no meil ju Concord olemas ja ei ole sundi BB-ga talvel hanges sumada).

Kui keegi tahaks oma käru kohta ka sellist tutvustust teha ja teistega jagada, siis anna endast märku (lifeatlucky13@gmail.com või kirjuta mulle FB-sse – Berit Piho) ning teeme ühise postituse! 

IMG_5520

FullSizeRender (5)

 

2 thoughts on “Käru arvustus – Bugaboo Cameleon 2

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s