Palju õnne Jenni – 6 kuud!

Whoop, meie preili on pooleaastane, veel teist sama palju ja tähistame juba esimest aastat. Aga need senised 6 kuud on olnud küll vist minu elu ühed parimad 🙂

Jenni on lihtsalt üks super lahe tüdruk, sellest väiksest beebist on saamas üsna krutskeid täis aga samas nii sulnilt sulle silma vaatav naerusuine väike inimene. Ta jutustab omas keeles oi kui palju ja tal on eriti hea meel, kui talle vastu jutustatakse. Ta keerab ja pöörab ja kui keegi ei näe, siis natuke liigub ja nihverdab end edasi ka, aga päris roomamiseni siiski pole veel jõudnud. Aga see on ka arusaadav, sest ilmselt on hetkel kogu aur läinud hammaste tulekule – neid on väljas juba kaks, vist üritab öelda, et püreesid pole vaja ja tooge kohe tükitoitu.

Toit ongi siiani olnud vaid rinnapiim (kui väja arvata see üks banaani amps, mille venna talle nihverdas), kosumisega probleeme pole täheldanud ja see, et laps ei võta enam kuuga sama palju juurde kui varem ongi väga normaalne, sest nüüd on nad ka oluliselt liikuvamad võrreldes esimeste elukuudega. Kodune kaalumine-mõõtmine annavad tulemuseks 7.5kg ja 67cm

Täna tegime siis päriselt algust ka lisatoiduga ja esimeseks maitseks sai siiski kõrvitsapüree, mis Jenni poolt hästi vastu võeti, kuigi mulle tundus, et ta oli söögitoolis istumisest rohkem elevil kui neist esimestest ampsudest. Esimese nädala jääme selle kõrvitsa juurde, iga päevaga amps või paar juurde kogusele.

Kuna 2 hammast on väljas, siis on ka ööd mõnevõrra rahulikumad, süüa soovib ta ikka, aga jälle 2-3 korda öö jooksul. Päeval on jäänud 3 und, millest kaks on lühemad uinakud ja üks siis pikem nö lõunauni, mille nad magavad koos JJ-ga kärus rõdul.
Kui päevauned on nüüd kas õues kärus või võrevoodis, siis ööuned on jätkuvalt kaisus, arvestades, et ta viimasel ajal hõivadb enda alla umbes poole meie voodist, siis ei pruugi kaugel olla aeg, kui kolime ka tema JJ-ga ühte tuppa magama, aga seda kas ja kuidas, peame alles vaatama.
Nüüd 6. kuu täitumisel sai ümber ka hälli aeg, mis esimesest päevast oli Jenni lemmik paik päevaunede jaoks, häll läks juba järgmisele väikesele kasutajale, aga kui keegi plaanib oma beebile hälli osta, siis soovitan väga sellist riidest äärtega varianti, lapsel on seal sees ikka ülimõnus ja rahulik puhata ka siis kui ümberringi käib trall.

Ja trall käib meil siin kodus igapäevaselt, parimad mänguasjad tuuakse õele ja siis koos vaadatakse-uuritakse-mängitakse. Kõige nunnum on muidugi see, kui lõunaunne minnes JJ ikka üle käru serva vaatab, et kas õde ka on kõrvale pandud sinna.

Elu on lahe, kui sul on nii ägedad lapsed nagu JJ ja Jenni.

img_4953img_4990

9 thoughts on “Palju õnne Jenni – 6 kuud!

 1. Palju-palju õnne! 🙂 Aeg läheb päris kiiresti. Alles lugesin sünnituslugu, nüüd juba neiu 6 kuune.
  Ootan huviga kuidas lisatoidu andmisega läheb, viitsid äkki millalgi teha veel mõne põhjaliku postituse lisatoidu kohta?
  Meie neiut ootab see kõik ees ja ma olen selle koha pealt täiesti teadmatu, hetkel naudime veel tissiaega 🙂 Ja loodetavasti sama tublisti kuni neiu 6-kuuseks saab.

  Liked by 1 person

  • Nüüd on üle poole kuu möödas, kuidas teil lisatoiduga läinud on? 🙂 Uurin sellepärast, et mul endal beebi kohe 5kuune ja palju aega enam lisatoidu andmiseni pole, kuna see on aga esimene laps, siis on see lisatoidu teema korraga nii põnev kui ka segane.

   Like

   • Kirjutan sellest varsti pikemalt, aga kui see oleks Jenni teha, siis ta vist jääkski ainult rinnapiima peale 😀 Huvi igasuguse lisa vastu on väga leige 😀

    Like

  • Hei. Loen huviga mõtteid lisatoidust, kuna esmakordsele emale on see teema natukene segadust. tekitav. Mind huvitab mida arvad Ellas Kitchen püreedest ning mis firma putru pakud lapsele? Edu ja jaksu teie perele 🙂

   Like

   • Ella’s kitcheni tooted on mu meelest igati korralikud, aga jälgiksin seda, et kui palju mingit koostisosa konkreetses pürees on (vahel mu meelest liiga palju õuna-pirni sees ja teeb tarbetult magusaks). Pudrud on Holle omad, neid sai ka JJ beebina ja nüüd Jenni – lemmikud kaera ja riisi omad, teen veega, sekka tilk oliiviõli ja õuna-pirni püreed (muidu sellel pudrul polegi mingit maitset).

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s