Sel korral saan kirjutada lausa kahest kärust, kuna neis on palju sarnast ja nii mõnelgi võib tekkida küsimus, et kumb on parem või, mis neil üldse vahet on, siis püüangi selle ülevaate võrdlusena teha.

Vasakul Baby Jogger City Mini 4, paremal Baby Jogger City Mini ZIP
Mõlemad kärud on ideaalsed reisile võtmiseks ja just selle plaaniga need ka tee meie juurde leidsid. Samas kui Baby Jogger City Mini 4 on tänu oma suurematele ratastele ka igapäevaseks jalutskäruks täitsa hea valik, siis Baby Jogger City Mini ZIP on minu jaoks pigem reisi/auto/poekäru ehk, et igapäevaselt pikkade jalutuskäikude jaoks võivad need rattad pisikeseks jääda.
Suurus
Mõlemad on väga kompaktsed, kui BJCM4 käib kokku ühe liigutusega, siis ZIPil tuleb teha kaks liigutust – vajutada nuppu lükkesangal ja seejärel istmel asuvast sangast tõmmata nagu BJCM4. Samas on kokkupandult neil nii suurus kui kuju päris erinevad, BJCM4 läheb kokku võileivaks, istme kangas jääb välja poole (määrdumiseoht!), ZIP käib kokku justkui vihmavarjuks, aga tegelikult tavalisest “vihmavari”kärust umbes poole lühemaks, ka iste jääb pigem sisse poole.
Seega kokkupandult on neil see erinevus üsna suur, samas, kui kärud avada, siis ei jää väike ZIP kuidagi suurele “vennale” alla. Kaalust ka, BJCM4 kaalub 8.8kg ja BJCM ZIP kaalub 7.3kg
Funktsioonid
Mõlemal kärul samad:
– iste on ainult nägu sõidu suunas
– lükkesang on fikseeritud kõrgusel
– mahukas pakikorv
– hiigelsuur kaarvari
– õhutusava lamavas asendis
– kaalupiirang mõlemal 22kg
– adapteritega võimalik paigaldada ka turvahäll peale (adapterid on neil erinevad)
Erinevused
ZIPil saab ka jalatoe üles tõsta, BJCM4 on klassikalise Baby Joggeri jalatoega, mida ei saa tõsta, AGA on lõpuks võimalik soetada selle jalatoe lisavarustusena – Eestis seda pole veel müügil näinud, kuid Soomes saab juba osta.
Kaarvari on küll mõlemal hiiglaslik, kuid kui BJCM4 varjul on 2 piiluakent, mis avanevad takjakinnitusega, siis ZIPil ei ole üldse akent. Ka varjude materjalid on erinevad, kui BJCM4 vari on kogu ülejäänud kärutekstiiliga samast suht tugevast materjalist, siis ZIPi vari on selline riidesem ja veidi isegi veniv, samas ka veidi õhem.
Õhutusava on mõlemal kärul ja üsna sarnane ja kasutatav siis kui iste on lamavas asendis, erinevus on selle ava katte fikseerimises, BJCM4 kate on kummiga, ZIPil on see takjakinnitusega, mis ehk silmale kenam vaadata, samas ei saa hääletult avada.
ZIPil on käsipidur, BJCM4 on jalgpidur, rattad – BJCM4 rattad on kõik ühe suurused 20cm, ZIPil on esimeste rataste diameeter 14cm ja tagumistel 18cm (ise mõõtes), mõlemal kärul esimesed rattad pöörlevad aga ka fikseeritavad.
PLUSSID
Baby Jogger City Mini 4
– ühe liigutusega (ja ühe käega) on võimalik käru kokku panna, läheb nn võileivaks
– olemas on transpordi lukk, et käru püsiks koos
– varjul on olemas piiluaknad
– väga hea suurusega rattad
– rattaid on 4, oleme ka tavalist 3 rattaga City Mini proovinud ja minu jaoks oli vahe ikka päris tuntav. Ühtlasi on 4 ratast stabiilsem ja ohutum valik ka siis kui laps näiteks ise kärru tahab ronida
Baby Jogger City Mini ZIP
– läheb kokkupandult tõesti väga kompaktseks ja väikseks, istme riie jääb sisse, kujult jääb siis pigem nn vihmavarju moodi, aga oluliselt lühemaks
– transpordi lukk, avaneb pisut mugavamalt kui tavalise city mini oma
– käsipidur on mugav
– jalatugi on tõstetav (selleks on vaja kahte kätt)
– käruga on kaasas topsihoidja 😀
– turvakaar (mille peab eraldi lisana juurde ostma) on sellisest painduvast materjalist, et seda ei pea kokku panekuks eemaldama , ühtlasi on see turvakaar liigendkinnitusega, mis tähendab, et seda saab ka vaid ühelt küljelt avada (st ei pea täielikult eemaldama kui last nt kärru panna).
MIINUSED
Baby Jogger City Mini 4
– kokku pannes jääb istme tekstiil välja
– lükkesanga kõrgus ei ole muudetav
– jalatuge ei saa tõsta
– kõikvõimalikud lisad tuleb juurde osta
Baby Jogger City Mini ZIP
– kaarvarjul ei ole piiluakent
– lükkesanga kõrgus ei ole muudetav
– rattad on ikka puhtalt ainult linnatänavatele
– kõikvõimalikud lisad tuleb juurde osta
Tallinna linna tänavatel mõlemaga sõites on BJCM4 tuntavalt tugevama olekuga, mille tingivad ilmselgelt suuremad ja laiemad rattad. Samas manööverdamise osas ei olnud neil vahet, mõlemad saab nö kohapeal ümber pöörata ja lükata/juhtida ühe käega.
ZIPi juures meeldib mulle väga see, et kui sinna peale asetada turvahäll, siis on see mõnusalt kõrgel ja beebi on tõesti täiesti silma all. Kui käru kasutada vaheldumisi turvahälli all ja ka istmega (nt suuremal lapsel), siis on plussiks ka see, et istet ei pea eemaldama.
Baby Joggerite plussiks on kindlasti veel ka kergesti puhastatavad tekstiilid, üldiselt piisab ikka ainult niiskest lapist, aga hea teada, et vajadusel on ka kõik katted eemaldatavad.
Järelturul liigub Baby Jogger City Mini 3 kärusid päris palju, 4 rattaga variante oluliselt vähem, samas olles proovinud mõlemat, siis kui selle neljarattalise ostaksin iga kell uuesti, siis kolmerattalist vabatahtlikult enam ei kasutaks. Hea uudis on ka see, et seda City Min 4 mudelit on saada ka uuema ja meeldivama Charcoal kangaga (selline veidi teksat meenutav tumehall).
ZIPi järelturg on veel hõredam, kui ka liigub, siis leiavad need suht kiirelt uue omaniku. Värve on erinevaid, lisaks meie mustale on veel ka punast ja sinist (tooniks siis “teal”) ning sel aastal peaks lisanduma ka tumehall.
Kui küsida, kas ma ostaks neid kärusid ka teist korda, siis ma ütleks, et JAH.

Siin on mõlemas kärus kasutuses Bugaboo istmekate/pehmendus, mis sobib ideaalselt. See istmekate on hea asi just suvel, lapsel on selle peal meeldivam olla kui niisama käru enda kanga peal, pehmem ja aitab ka käru puhtana hoida, sest seda on oluliselt lihtsam puhastada kui tervet käru istet.

Suurusest paremini aru saamiseks on kärude vahel 33L suurune käsipagasi kohver, vasakul BJCM4 ja paremal BJCM ZIP

Baby Jogger City Mini ZIP ja Maxi Cosi Pebble

Siin on näha mõlema käru mõõdud, näiteks istuma mahub ZIPpi pikem laps, kuna varju all on rohkem ruumi, olgugi, et käru ise väiksem.
Meil on cityminy 4 ja ei ol väga rahul. Kangas määrdub autos/kuhugi käru maha pannes kuna kangas jääb kokkupandult väljapoole, Lisaks hakkab mingi kanga osa jääma kokkupandud käruosa vahele. 4 rattaline ei lähe ka ühe käeliigutusega kokku, kui rattad vales asendis.
Lisaks ei soovitata all aastast panna näoga sõidu suunas kuna seljaga sõidu suunas suunas on tal vähem infot peale tulemas ja turvaline “tugipunkt” ema näol vaateväljas.
Kui peaks uut käru ostma, siis kindlasti seda ei ostaks enam ja vaataks midagi muud, millel saab lapse istumise suunda vahetada ja millel jääks kangas kokkupandult sissepoole.
LikeLike
Jaa, eks igaüks saabki ikka oma kogemust jagada, meie oleme kasutanud nii ainult nss kärusid kui ka neid, mis käivad mõlemat pidi ja mõlemal juhul on okei olnud, aga minu laps/lapsed enamasti ka pigem magavad kärutamise ajal.
Selle kanga välja jäämise osa olen ka miinusena välja toonud postituses. Kokku panekul ei ole ma probleeme täheldanud kuna rattad liiguvad ise nö paika. Kui käru kuskile toetada vaja, siis ma soovitan selle asetada küljega vastu maad, nii määrdub vähem 😉
LikeLike
Ma olen just selle BJCM 3 kasutaja olnud juba ligi aasta ning ei ütleks küll, et kolmerattalisena see nö ebaturvaline oleks. Laps saab sinna ise väga edukalt sisse ja välja ronida. Samuti on ülimugav sellega tänaval ja poes manööverdada.
LikeLike
Tore, et rahul oled!
Meie kogemuse põhjal oli CM4 stabiilsem ja mugavam 🙂
LikeLike