iCandy Lime on selline käru, et kui tootefotolt vaatasin, siis kohest vaimustust ei tekkinud – tundus tore, aga eks toredaid kärusid on teisigi. Siiski otsustasin Babyshop.ee poega koostöös selle mudeli järgi proovida ning juba pärast esimest sõitu oli WOW tunne peal, mis kasutades vaid süvenes.

Kui kasutada kandevahendit lisaks, siis on võimalik edukalt ja turvaliselt seigelda ka kolme lapsega.
Mis siis on selle käru juures erilist ning ägedat?
Meie pere kolme last silmas pidades on ilmselt kõige lemmikum omadus minu jaoks see, et seisulaud suurematele lastele on kohe käru külge integreeritud, nii ei ole ohtu, et vajalikul hetkel on seisulaud koju jäänud või et kui parajasti ei kasuta, siis loksub või koliseb see niisama kaasa. See tagasilla peale tehtud seisulaua koht on parajalt lai, et näiteks JJ sinna mugavalt seisma mahtus ja samas jalgupidi kuidagi pakikorvis ei olnud. Pakikorv on sel kärul hiiglaslik, mahutab hõlpsasti mitme lapse asjad ning kuhjaga poekraami.

Mõistliku laiusega seisulaud, suur ja mahukas pakikorv ning plätusõbralik pidur
Lisaks seisulauale on sel kärul loomulikult ka (lohuga)iste, mis käib mõlemat pidi ning eriti lahe, et kaasa tuleb kohe ka vankrkorvi põhi ja tekstiil seega saab vajadusel iCandy Lime kasutada ka kohe vastsündinuga. Proovisime Joniga korvi ka järgi ja mu meelest on tegu igati viisaka asjaga – ruumi jagus nii palju, et 10-kuune Jon mahtus üsna hästi veel ära (ja ta ei ole mingi minibeebi). Korvi on lubatud kasutada ka üleöö magamiseks, nii et pisibeebiga ei pea siis reisivoodit kaasa võtmagi. Korvile ja istmele käib peale üks ja sama kaarvari, mis on hea pikkusega (pikendatav lukust) ning olemas on ka õhutusava (kuumal suvepäeval üli hea ja vajalik asi). Vankrikorviga näeb see Lime niiii ilus välja, et mul oli tükk tööd end seda uuesti istme vastu vahetama panna.

korv ilma adapteriteta nn normaal olekus

korv adapteritega kaugemale viidud, et seisulaual ruumi oleks seista

õhutusava

komplektis kaasas ka korvi kate
Iste on lohuga ja keskmise suurusega, aga seljatoe osa võiks minu maitse jaoks olla ka pigem pikem, siis oleks see üsna ideaalilähedane. Jalatoe osa saab liigutada, et lapsel oleks alati mõnus ja mugav oma jalgu toetada nii magades kui ärkvel olles.
iCandyle omaselt ei puudu selle käru juurest ka istme/korvi/turvahälli kõrgust-kaugust muutvad adapterid. Nii saad näiteks sättida turvahälli koos beebiga kõrgemale ja omale lähemale, et oleks temaga poetiirul parem suhelda või hoopis sätid beebikorvi kaugemale, et suuremal lapsel oleks mõnusam seisulaual seista. Istmega tundus mulle, et seisulaua võimalust kasutades on parem panna ise näoga sõidu suunas, et see suuremale lapsele vähem ette jääks (selliselt on lühem istme seljatoe osa ka tegelikult mõistliku pikkusega). See adapterite süsteem meeldib mulle väga ja mõnd teist käru kasutades on ikka vahel tulnud mõte, et tahaks last omale lähemale saada, siin on see võimalik.

iste näoga sõidusuunas ilma adapteriteta

iste seljaga sõidu suunas ilma adapteriteta

lamavas asendis iste

jalatoe asendit saab istme kaldest eraldi muuta

näoga sõidu suunas iste, mis on adapteritega ette poole viidud ning lamavas asendis – nii on seisulaual ruumi seista ning istmes olev laps saab magada

näoga sõidu suunas iste adapteritega ette viidud, annab seisulaual seisjale palju ruumi juurde
Kellele see käru võiks sobida?
Meie kogemuse pealt on see ideaalne sellisele perele, kus on väikse vanusevahega lapsed, kellest üks enam kärus istumisest ei hooli, kuid aeg ajalt jalavaeva vähendamiseks, tempokamalt liikumiseks või puhkehetkeks oleks mingit lahendust vaja – tundub mõnus lahendus ka näiteks suurema lapse lasteaeda ja aiast koju viimiseks. Pigem on tegu linnakäruga AGA proovisin ka ebatasasel hoovimurul ning kehvema kattega asfaldil ning olin valmis põrutuseks kuid üllatuslikult oli sõit pigem sujuv ja hästi stabiilne. Rattad on hea suurusega ja kuigi tegu pole täiskumm/õhk variantidega, siis kive ei korjanud need ka kuskilt.
Millega peab aga arvestama kui kasutada käru mitme lapsega ja/või adapteritega on raskuskeskme muutus ja see, et kui näiteks korv või iste panna raskema lapsega ette poole ning taga ei seisa kedagi, siis võib juhitavus uimaseks muutuda. Kui nn seadistus on mõistlik, läheb ka käru ludinal edasi. See on miski, mis võib esialgu olla harjumatu ning mille enda jaoks selgeks tegemiseks võib hetk aega ja kogemust minna.
Väga meeldis seda mudelit kasutada ka turvahälli ratastena, eriti kuna raam läheb nii võimeka käru kohta väga kompaktseks kokku (kokku panekut soovitan juhendist/videodest vaadata, me seda keset parklat oma peaga välja esimesel korral ei mõelnud 😀 – vajalik on ka kahe käe kasutamine).

kokku pandud käru koos istmega

turvahälliga ja ilma lisa adapteriteta

turvahälliga ning lisa adapteritega ettepoole viidud, et seisulaual oleks rohkem ruumi

lisa adaptertiega, et häll oleks käru lükkajale lähemal
Kindlasti on iCandy Lime selline käru, millega tuleb jalutama minna, et tema headusest ja võludest aru saada. Meie perele nii suurtele kui ka väikestele see käru meeldis!
iCandy Lime on saadaval Babyshop.ee poes, valikus on 7 värvitooni.
Käru kaalub 10.2kg, turvahälli adapterid, vihmakile ning turvakaar on kohe komplektis kaasas. Koodiga “lifeatlucky13” saab Babyshopist ostes iCandy Lime mudeli 15% soodsamalt ning kuni juunikuu lõpuni kingituseks kaasa P&T Traveller reisivoodi, mida omast kogemusest ka väga soovitada saan.