Ma enam ei mäletagi (võimalik, et rasedusega kaasnev kehvem mälu), et kuidas ma Bare and Boho mähkmeteni jõudsin, aga on need kindlasti ühed sellised riidest mähkmed, mis ees ootavale tihedale mähkmevahetusele kerge elevusega mõtlema paneb. Need on disainilt mu meelest ebareaalselt ilusad ning kogu süsteem hästi praktiliselt läbi mõeldud ning boonusena on need ka Eestis müügil.

Ülemised kaks mähet on suurem suurus, alumised viis mini surus ehk vastsündinule
Millised on Bare and Boho mähkmed?
Tegemist on Austraalia firmaga, kes teeb riidest mähkmeid ja sinna juurde kuuluvaid tarvikuid – niiskuskindlatest hoiukottidest mängumattideni. Prindid on sellised veidi omamoodi, natuke nimele omaselt boho stiili, üsna unisex, natuke unistavad pigem malbed toonid aga sekka ka veidi kärtsumaid mustreid.

Pildil vastsündinu suuruses mini kate, bambusest sisu ja booster
Mähkmed koosnevad veekindlatest katetest, mida on kahes suuruses – vastsündinule (ca 1.5-5kg) ja nn one size (ca 4-18kg), mis siis kasvab koos lapsega mähkmeea lõpuni välja (kuigi eks see oleneb muidugi natuke lapsest ja kasvust ka). Katete sisse käivad kahest erinevast materjalist – kanepist ja bambusest sisud, mis kinnituvad trukkidega ning millele saab veel lisaks juurde panna boosterid ehk imavust tõstvad lisaimud.
Tasub teada kahte asja – imud tahavad sissetöötamist, mis tähendab, et nad saavutavad oma maksimaalse imavuse peale mitut pesukorda (enamasti vähemalt 4-5x), mis ei tähenda, et neid ei võiks kohe peale esimest pesu kasutada, muidugi võib, aga teadmisega, et imavus ja seega ka nö lapsel all kestmise suutlikus ainult suureneb ajaga. Teine asi – nii kanep kui bambus tõmbavad peale pesu veidi kokku, märgatav on see kindlasti peale esimest pesu, aga soovitatav on neid natuke sikutada ja venitada ikka kui pesust tulevad ja kuivama paned (ps proovisin neid ka kuivatis kuivatada, kõik oli ok, aga seda siis ainult sisudega, katteid EI TOHI kuivatisse panna).
NB! Ka sisud on erineva suurusega – nii vastsündinu kattesse kui ka suuremasse.

Booster kinnitatud sisu alla

sisu koos boosteriga katte sees
Bare and Boho katted kinnituvad trukkidega, vastsündinu kattel saab suurust muuta kahes astmes, suuremal kattel neljas. Minu jaoks pluss on katte jalaosades topelt kumm, mis lisab lekkekindlust ja hoiab paremini ümber beebi jalgade. Lõike poolest on need katted ka pigem jalgevahe kohalt kitsamat tüüpi.

topelt kumm äärtes
Eraldi lugu on nende sisudega, mis üsna omamoodi ja samas sobituvad katetega ideaalselt. Nii bambusest kui kanepist sisud on veidi nn kausi kujuga ehk siis ka külgedelt on servad kõrgemad, mis taas lisab lekkekindlust ja mu meelest on eriti hea just vastsündinuga, kes magab külili ning samas kelle kaka on vedelam – iga lisa pingutus kõige selle mähkmes hoidmiseks on vägagi hinnas.
Mis on seda sorti kujuga sisude juures boonus on see, et nii on suurem tõenäosus, et kogu kraam jääbki sinna sisu sisse ja kate seejuures täiesti puhtaks ning saab südamerahuga uue sisuga mitu korda järjest kasutada.
See sisude vahetus ühe katte sees järjest on muidugi üleüldiselt katete pluss, aga just vastsündinuga ei pruugi see alati toimida – Bare and Boho puhul on tõenäosus toimimiseks suurem kindlasti.
Ühtlasi, kuna katete sees ei ole nö märguvaid pindasid, siis piisab täiesti nende kraani all loputamisest ja pole kindlasti iga kord vaja üldse masinpesu ootama panna.

Bare and Boho kate, bambusest sisu vasakul ja kanepist sisu paremal

trukiga kinnituvad sisud
Just selle katete ja sisude süsteemi ja nende sisude kuju pärast olen neid ka meie neljanda beebi tarbeks varunud, paari suuremat katet ja sisu olen ka Joniga siin katsetanud ja igati rahule jäänud. Materjalid pehmed ja kuigi proovinud olen ka teiste firmade sisusid ja needki toimivad, siis eelistan selle firma puhul tegelikult pigem nende originaalsisusid, sest see trukkidega sipsti kinni-lahti vahetus on hästi mugav ja arusaadav.

Jonil jalas siis suurem kate
Kes tahab kuskilt alustada seda riidekate kasutamist, siis et asjast aimu saada on täitsa ok osta paar Bare and Boho katet ja näiteks kaks-kolm sisu iga katte kohta, kui hästi läheb tähendab see siis ühe päeva jooksul 4-6 mähkmevahetust vaid kahe kattega ehk siis 4-6 ühekordset mähet vähem prügisse.
Mulle tundub ka, et näiteks üks kate, paar sisu ja väiksem niiskuskindel kott oleks tore, ilus ja samas praktiline katsikukink, mille üle mina oleksin küll vägagi rõõmus.
Ma ilmselt teen ühe ülevaatliku postituse meie saabuva beebi vastsündinu suuruses mähkmepargist ka, aga need Bare and Boho mähkmed on kindlasti ühed eristuvamad seal hulgas ning väärisid eraldi esiletoomist, eriti kuna need Eestis ka pigem uued.
Bare and Boho mähkmed on Eestis müügil Babyshop.ee (nii e-poes kui nende Tartu esinduskaupluses) ja samuti Perela keskuses (Noblessneris, Staapli 3), kood lifeatlucky13 võimaldab mähkmete ostu seal teha soodsamalt 😉
Kes tahab aga võita ägedat ja just vastsündinule suunatud riidest mähkmete komplekti oma beebile või hoopis sõbrannale kingituseks – siis koostöös Babyshop.ee-ga tuleb see võimalus mu Instagrami kontol, mis leitav siit.
Hei, kood ei paku soodust hetkel.
LikeLike
Peaks toimima lifeatlucky13 proovisin just ise järgi
LikeLike
Tere! Selline küsimus, et kui eelmised lapsed sündinud 4,1 ja 4,4 kg, siis kas ühes suuruses kate jääb Bare and boho puhul vastsündinule ikkagi suureks? Arvestades, et vastsündinu mähe kasutatav kuni ca 5kg, tundub kasutusaeg väga lühike. Samas tean, et soovitatakse osta ikkagi alguses vastsündinu suuruses mähkmeid.
LikeLike
Tavaliselt on isegi neil 4+kg beebidel neid vastsündinu omasid mugavam jalga saada ja kindlam, et ei leki. Et vähemalt paar katet ma ikka võtaks väikest ka.
LikeLike
Kas kasutad nende sisude peal mingeid kuivahoidvaid lappe ka? Ja mis on kanepi ja bambuse eelised?
LikeLike
Jon, kes eelistab kuiva tunnet, on nende sisudega ka ilma fliislapita ok olnud, aga kui max kuiva tahta, siis paneks fliisi peale.
Nii kanep kui bambus on hea imavusega, sissetöötatud (ehk mitmes pesus käinud) kanepi imavus veidi suurem, aga kuivab ka pisut kauem. Kelle jaoks oluline maksimaalselt naturaalne materjal, siis kanep on just selline.
LikeLike
Kas need fliislapid on nö firmapõhised? Või kus neid osta saab?
LikeLike
Võid need phmt ka ise teha. Aga muidu BabaBool ja Smartbottomsil nt on valmis olemas universaalsed (opadii.ee ja babyshop.ee)
LikeLike
Suurepärane postitus! Mähkmetarvikud leidsin, kuid kust leiaks niiskuskindlat kotti? Tänud ette!
LikeLike
Babyshopis on olemas nt Smartbottomsi suured ja väiksed kotid, valikut ka teistel mähkmepoodidel – et need ei pea olema kindlasti brändilt mähkmetega samad vms. Smartbottomsi omad mu meelest head ja üsna korraliku niiskuskindlusega ka. https://www.babyshop.ee/et/baby-gear/veekindlad-kotid?p=1
LikeLiked by 1 person
Tänud!
LikeLike
Paistab, et Babyshop on loobunud Bare and Boho mähkude müümisest. 😦
LikeLike
Ei ole, korrastavad lao seisu ja ootavad uut kaupa, nii et varsti-varsti jälle olemas.
LikeLike
Sinu blogi lugedes tuleb välja, et oled ka teisi riidest mähkmeid kasutanud. Mul küsimus nimelt taskumähkmete kohta. BabaBood ja Miloviat pole ma ise kahjuks kumbagi kasutanud, aga pildimaterjali järgi on neil üks suur erinevus, nimelt BabaBool on topeltkumm ja Milovial pole. Mul on nimelt Milovia tüüpi mähkmeid, st topeltkummita. Probleem on selles, et võib juhtuda, et laps pissib kuidagi täpselt nii, et jalgade ümber olev kumm saab märjaks, seega ka bodi või püksid saavad märjaks (no ei ole muidugi vettiv vms, aga siiski on leke). Olen vaadanud youtube’ist videosid, et kuidas mähet lapsele panna, kuid ikkagi nii juhtub. Ei ole lugenud ka, et kellelgi oleks selline probleem olnud. Mähkmetega, millel on topeltkumm (ehk nt kaks ühes mähkmed), ei ole sellist asja kordagi juhtunud.
LikeLike
Mu meelest rohkem mõjutab seda lekkekindlust mähkme lõike sobivus. Nt BabaBoo on pigem laiem mähe, Milovia tasku kitsam veidi. See sisemine kumm aitab ehk rohkem kaka osas, aga mu meelest pissi puhul suht suva – siis juba selline topelt kumm nagu Bare and Boho katetel. Mida peab kindlasti jälgima on see, et sealt jalakummi juurest ei oleks mähkme sisemist pinda näha, kui see on näha, siis tõenäoliselt ka lekib ning et mähe ei oleks reie peal nagu ühekordne mähe vaid jalgevahel “aluspükste randi sees”.
LikeLike