Kärude proovimise juures loeb enamasti välimus, sõiduomadused, kasutajamugavus, isegi värvivalik, aga turvavarustust valides on meil alati esimene pilk turvatestide tulemuste suunas ja alles siis vaatame edasi. Uue Swandoo Albert turvahälli juures on ADAC testide põhjal tegu igati turvalise valikuga, seega olime rõõmuga nõus seda proovima, et tutvuda tema muude omadustega.

Arvestades, et meie neljast lapsest kaks viimast on pigem suurema ja kiirema kasvuga, siis on minu jaoks oluline asi, mida vaadata turvahälli juures ka lubatud lapse pikkuste vahemik. Just vahemik, et ka alumine piir oleks selline, et kasutada saaks päris pisikese beebiga – nii nagu meie Jonas oli sündides vaid 48cm ja nüüd samas pigem suurem laps – seda ju ette ennustada ei oska, nii et hea kui hälli kasutusaeg annaks sellest maksimumi võtta, et beebi ei peaks liiga vara hällist tooli kolima.
Swandoo Alberti puhul pole muret, et kasutusaeg lühikeseks jääks sest see on koos beebisisuga kasutatav alates 40cm ja tänu eemaldatavale sisule ning liigutatavale peatoele kuni 85cm-ni välja (ja kuni 13kg).
Kui esimese asjana vaatame testi tulemusi, siis järgmine punkt on kindlasti beebi mugavus antud hällis. Tihti on kuulda probleemi, et laps on hällis liialt kössis kuigi pikkuse poolest justkui sobiks ja peaks saama kasutada. Swandoo Alberit puhul tundub mulle, et seda probleemi ei ole, sest häll on hästi lauge sisuga (beebisisuga veel ekstra) ja laps tõesti pigem sirgelt seal kui et on kuidagi kokku surutud. Beebisisu on korralik ja annab aimdust, et tõesti toetab ka neid kõige pisemaid kasutajaid hästi.

Swandoo Alberti turvarihmad on ka veidi teistmoodi kui paljudel teistel turvahällidel, kui enamasti peab õlarihmasid pingutama korraga, siis Albertil saab kumbagi rihma pingutada eraldi – et kindlustada, et rihmad saavad tõesti alati piisavalt pingule. Ka ei jää nii tolknema pikka pingutusrihma, mis meil mitmetel hällidel olnud. Õlarihmade juures märgiksin ära ka selle, et rihmapehmendused on fikseeritud ja ei liigu last hälli asetades oma koha pealt ära ja pole ohtu, et need hoopis kaotsi võiks minna, samas on need meeldivalt pehmed ja mitte liiga massivsed, et beebil ikka mugav oleks.

Turvalisuse lisamiseks on hällil kaasas ka külgkaitse, mida saab ise kinnitada vastavalt sellele küljele, mis jääb auto ukse poolele. See kinnitub turvahälli külge ja on seega kasutatav ka siis kui häll on autosse kinnitatud turvavöödega ja mitte isofix alusega.

Isofix alus on võimalik Albertile juurde osta ja isiklikult seda ka väga soovitan, teeb turvahälli autosse paneku eriti lihtsaks ja ka kiireks. Mulle meeldib ka, et see alus on hästi minimalistlik ja kompaktne, et kui ongi vaja seda kuskil hoiustada, siis ruumi võtab see minimaalselt. Meie auto istme kaldega (Toyota Proace Verso) sobib alus hästi ning häll jääb piisavalt “pikali”.

Ja kuigi ma isofix alust soovitan, siis kasutada saab Albertit ka ilma selleta, kinnitades hälli auto turvavööga, vajadus hälli ilma aluseta kasutada võib tekkida näiteks taksot kasutades ja, et seda oleks lihtne teha ka hämaras on turvavöö nn kinnituskohad tehtud pimedas helendavad.
Mis veel on Swandoo Albertil isemoodi on päikese vari, mis kinnitub hälli sangale ja kui seda parajasti ei kasuta, siis käib hälli sisse peitu. Kuna autos kasutades peab hälli sang olema jalgade juurde keeratud, siis sel ajal peaks vari olema hälli sees ja mitte kasutuses. See tundus esialgu veidi harjumatu – samas turvatoolid on ju ka ilma varjuta ning kui beebi on hälliga tagaistmel ja ise istud ees on ilma varjuta ka beebile parem vaade.

Swandoo Albertiga on kohe kaasas ka adapterid, kuna kinnitused on sel hällil teistmoodi kui teistel, siis nende adapteritega saab Alberti asetada enamike kärude turvahälli adapterite peale (st et vaja on ikka antud käruga ühilduvaid maxi-cosi tüüpi adaptereid). Meie Easywalker Rudey peale jääb Albert väga hästi (haah, nunnu kombo Albert-Rudey 😀 – sellele kombole on hetkel Babyshop.ee ka eripakkumine soodushinnaga ning kasutades koodi “berit saab juba sooduka pealt veel veidi lisasoodust). Kui hälliga on väljaspool autot vähegi käimist, siis soovitan see kindlasti käru peale panna ja mitte pikalt käes tassida. Swandoo Albert ei ole ka just kõige kergem häll (4.7-5.1kg) ja igal juhul on mugavam seda kärul sõidutada kui et käes tassida. Meil on laste kasvades häll üldse ka autosse jäänud – sest isegi kõige kergema hälliga on suurema lapsega lihtsam last süles viia-tuua kui et hälliga tassida – eriti arvestades, et kui hälli kasutusaeg on kuni 85cm ja see võib tähendada ca 1.5-aastast, kes ehk isegi kõnnib juba veidi. Kaalu poolest ma seda 5. korrusel liftita majas elavatele peredele ei soovitaks.

Mis ma kokkuvõtteks võin öelda – Swandoo Albert turvahäll on turvaline valik, kus on arvestatud ka beebi maksimaalse mugavusega. Vanema seisukohast lihtne kasutada, väga pika kasutusajaga ja silmalegi ilus vaadata, eriti neile kellele meeldib selline puhta joonega disain. Kel turvahälli ost ees, soovitan see mudel omale valiku variantidesse panna küll.
Babyshop.ee poes on saadaval nii Albert häll kui ka isofix alus. Ka on saadaval juba varem mainitud komplekt Easywalker Rudey + Swandoo Albert ning ka Easywalker Harvey2 + Swandoo Albert + isofix alus – nii neile komplektidele kui ka ainult Albertile ja isofixile kehtib praegu lisasoodustus koodiga “berit” (loe Rudey kohta siit ja Harvey2 mudeli kohta siit).

Tere!
Nii ootasin seda arvustust 🙂 Ma korra uuriks, kuna endale ka see Rudey+Albert kombo silma jäänud. Albertis tunduvad ääred suht madalad, ehk siis lapse jalad on suht varakult nagu üle ääre ja külgedelt samuti ääred ei ulatu väga kõrgele. Uurisin Babyshopist, et sinna võib panna ka soojakotti, aga kuidas siis just suurem laps seal üldse jääks? Olete proovinud?
Tervitades 🙂
LikeLike
Minu kogemuselt on kõik universaalsed turvahälli soojakotid nii palju pikad, et vahet ei ole, kui palju need jalad üle ääre oleks – ja kuigi häll ise ei ole sügav, siis on ta samas nagu piisavalt kõrge, et soojakott kuidagi üle äärte maha ei puutuks, et ma siin probleemi ise ei näe 🙂
LikeLike